Page 113 of 328 FirstFirst ... 1363103111112113114115123163213 ... LastLast
Results 1,681 to 1,695 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #1681

    Default

    Възможно е, до момента може да не ми е направило впечатление. Акумулатора е доста стар бош силвър, това ще му е последна година, дано проблема е в него. Благодаря за бързия отговор.

  2. #1682
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, някой сблъсквал ли се е с това да му светне лампичката - тази която е за ръчната и за нивото на спирачната течност?Проверих и бутона на ръчната и нивото всичко е ок.Дори я тествах за грешки с компа пак нищо.Възможно ли е някъде да замасило нещо ?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #1683
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колеги, някой сблъсквал ли се е с това да му светне лампичката - тази която е за ръчната и за нивото на спирачната течност?Проверих и бутона на ръчната и нивото всичко е ок.Дори я тествах за грешки с компа пак нищо.Възможно ли е някъде да замасило нещо ?

    Демонтирай клюкарката (зелената кутия вдясно от таблото с предпазителите под волана), обърни я и откачи проводника от конектор "A" пин 12 и виж дали ще изгасне индикацията.

    Ако изгасне, проблемът е в датчика за ниво на спирачната течност или във кабела до него (вероятно опира някъде на шаси)

    Ако не изгасне, възстанови въпросната връзка на пин 12 и откачи проводника от пин 11 на конектор "B"

    Ако в този случай индикацията изгасне, проблемът вероятно е в самата клюкарка.

    Ако и в този случай индикацията продължи да свети, търси причината във веригата до контакта на ръчната спирачка. Може този кабел да допира до шаси.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #1684
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Абе момчета тая щуротия навигацията(четеца само имам предвид) има ли нещо общо с показанията на ицс-а за разхода? Днес разкачих буксата за да мога да си сверя часовника и след това се наложи да тръгна набързо и така я оставих разкачена.Като потеглих и след 200-300м погледнах дисплея и ... 15 на 100.А си карам леко без да я настъпвам.Върнах една скорост и я настъпах яко и разхода падна на 7 някъде.Стори ми се странно и пак я успокоих и гледам пак 14-15-16...няма логика за мен поне но след като почнах пак да я пържа и пак падна показанието на разхода на 7-8 ...
    Да кажа, че до сега не беше така, а точно обратното...

  5. #1685
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Абе момчета тая щуротия навигацията(четеца само имам предвид) има ли нещо общо с показанията на ицс-а за разхода? Днес разкачих буксата за да мога да си сверя часовника и след това се наложи да тръгна набързо и така я оставих разкачена.Като потеглих и след 200-300м погледнах дисплея и ... 15 на 100.А си карам леко без да я настъпвам.Върнах една скорост и я настъпах яко и разхода падна на 7 някъде.Стори ми се странно и пак я успокоих и гледам пак 14-15-16...няма логика за мен поне но след като почнах пак да я пържа и пак падна показанието на разхода на 7-8 ...
    Да кажа, че до сега не беше така, а точно обратното...
    да не си обърна показанието км/л,демек 15км/ с един литър

  6. #1686
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колеги, някой сблъсквал ли се е с това да му светне лампичката - тази която е за ръчната и за нивото на спирачната течност?Проверих и бутона на ръчната и нивото всичко е ок.Дори я тествах за грешки с компа пак нищо.Възможно ли е някъде да замасило нещо ?
    И на мен ми светеше постоянно лампата за ръчната спирачка...Смених поплавъка в казанчето за сп. течност и си изгасна.
    Ти може да тестваш дали е от това само като откачиш буксата, която е отгоре в/у капачката на казанчето, и ако изгасне лампата...това е. Аз си намерих цялото казанче с буксата втора употреба за 10лв.

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  7. #1687
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    да не си обърна показанието км/л,демек 15км/ с един литър
    Не съм обърнал внимание на това но не съм ги пипал попринцип...ще ги видя утре, че ме вкара в размисъл това нещо хахаха.

  8. #1688
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    От известно време забелязвам, че като спирам от висока скорост почва да се чува едно бучене от спирачките все едно няма накладки.Днес нарочно се засилих малко преди нас и като спрях и реших да видя някой диск да няма нагорещен да видя поне от къде се чува това. Тааа накратко си изгорих пръстите на преден ляв диск.Останалите бяха топли но не и горещи.Гледам през джантата уж има феродо но реших да сваля гумата и да погледна.Забелязах, че накладката обаче не се износва равномерно.От към главината като се погледне няма проблем, но след като погледнах от към периферията видях, че накладката е с износени страни отгоре и от долу...направо е скосена.Апаратите видях, че са Bendix. Вътрешната накладка май не беше така поне до колкото се виждаше.Диска няма ръбове и е гладък.
    Това износване нормално ли е, че не ми харесва нещо...тоя кораб тежкия да се носи с калпави спирачки
    Накладките ще ги сменя аз съм го решил но ако и новите така се износват...от какво може да е така.Апарати ли задържат не знам.

  9. #1689

    Default

    да, раздвижи си апаратите и ги смажи където трябва, може да ми видиш темата
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #1690
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    да, раздвижи си апаратите и ги смажи където трябва, може да ми видиш темата
    Където трябва звучи добре.Сега ще търся малко инфо къде се мажат и как се раздвижват.До сега само съм гледал как се сменят на друга кола - на тая изглеждат нещата малко различно хахаха

  11. #1691

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Където трябва звучи добре.Сега ще търся малко инфо къде се мажат и как се раздвижват.До сега само съм гледал как се сменят на друга кола - на тая изглеждат нещата малко различно хахаха
    имам теми за предните и задните, разгледай ги и ще се ориентираш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #1692
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    имам теми за предните и задните, разгледай ги и ще се ориентираш
    Да да от там съм почнал. А това острото червено нещо при инструментите за какво е, че ми изгледжда странно.Вчера го видях и се чудя за какво лие.От единия край е заострено, а от другия има резба ...

  13. #1693
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Alfaro76 View Post
    И на мен ми светеше постоянно лампата за ръчната спирачка...Смених поплавъка в казанчето за сп. течност и си изгасна.
    Ти може да тестваш дали е от това само като откачиш буксата, която е отгоре в/у капачката на казанчето, и ако изгасне лампата...това е. Аз си намерих цялото казанче с буксата втора употреба за 10лв.
    Това беше - откачих буксата лапмата изгасна.Дръпнах ръчната лампата взе да си мига.Свалих я изгасна.Закачих буксата пак светна и ми се стори, че поплавъка е паднал долу...После ще видя.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  14. #1694
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Това червеното при инструмента е за по лесен монтаж на гумите но надали някой както и аз го използва
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #1695

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Това червеното при инструмента е за по лесен монтаж на гумите но надали някой както и аз го използва
    За алуминиевите джанти по скоро и аз все се каня да го пробвам
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 113 of 328 FirstFirst ... 1363103111112113114115123163213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •