Page 169 of 328 FirstFirst ... 69119159167168169170171179219269 ... LastLast
Results 2,521 to 2,535 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #2521

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Добавянето на отделен приемник е много лесно. Модулът за централното има 2 релейни входа на които оригиналният приемник праща импулси с напрежение 0 V. - на единият за заключване а на другият за отключване.
    Става въпрос за това дали е Plug n Play, тоест без да пипам снопа кабели а просто да го включа към оригиналната букса.

  2. #2522
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Ааа колега хич ме няма с електрониката, едва ли ще мога да го направя!
    Спокойно. Ти си набави дистанционното, а аз ще ти дам най-лесното решение затова, как да го направиш сам, без никакви затруднения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #2523
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ок, когато го взема ще пиша! Поздрави!
    Alfa 166jtd,1999

  4. #2524
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Става въпрос за това дали е Plug n Play, тоест без да пипам снопа кабели а просто да го включа към оригиналната букса.
    Е чак така вероятно няма да стане, но ако изключиш фабричния приемник и свържеш 4 проводника (+,- и двата входа на модула за централното) към новия приемник, ще стане. Всички тези връзки излизат на буксата на фабричния приемник, тъй че нови кабели не трябва да се пускат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #2525

    Default

    Знам кои са кабелите, значи не би трябвало да е проблем да се справя и сам.

  6. #2526
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Имам навика да си закачам веднъж в месеца поне колата да видя за грешки ей така профилактично.Последните няколко пъти обаче ми дава едни и същи две грешки: P0101(непостоянен) и P1320(Няма). Изтривам ги и карам и не се появяват веднага или поне не във времето в което съм с лаптопа и пробвам.Дебитомера уж работи нормално(уж) - да кажем, че егр-а от време на време прави нещо и набива грешка...незнам. За втората грешка това "няма" до колкото разбирам е, че няма сигнал или поне някога се е загубил тоя сигнал.Но ако се загуби няма ли да изгасне колата? Защото не ми се е случвало да гасне или забие муцуна (да не чуе дявола ).
    А колата си работи нормално.Единствено което ме дразни е някой път когато чакам на светофар и е изключена от скорост и започва да се тресе леко колата и оборотите се менят с около 1 мм отклонение на стрелката...не мога да определя колко оборота са това но е гадно тва тресене.Не се появява винаги но на няколко спирания на място поне един път се появява.
    Друго което ми прави впечатление е може би познато и на вас понеже съм чел и други да се оплакват от звънкането от към двигателя като загрее.Като е студена се чува много добър стегнат звук от 5-так дизел но като загрее и почва едно предзвънкване което утихва като натисна леко педала на газта.Чува се от към ремъците и предполагам, че е прословутата обтяжна ролка.
    Та имат ли нещо общо нещата с втората грешка според вас?Ясно ми е, че от разстояние може само да се предполага но съм сигурен, че има хора който са си патили от същите неща който се повтарят при повечето екземпляри

  7. #2527

    Default

    Първо заминава ролката на самият обтяжен механизъм.После и самият той.Пробвай да смениш само ролката грубо по 40лв има.
    Не се сещам с колко к.с. си?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #2528
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    2.4 jtd 136

  9. #2529

    Default

    Имах едни теми за ролките, погледни ги.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #2530

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    2.4 jtd 136

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имах едни теми за ролките, погледни ги.
    Или където те праща Лорда в темата или веригата на баланс вала,болежка на 136 к.с.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #2531
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Днес взех модула, тук в упътването има дадени някакви режими които не мога да разбера за какво са? В кой режим трябва да го поставя и трябва ли да правя Т- тригер? Ако е в първия режим не може ли да се ползва и за багажника?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails otherel_el07b.jpg  
    Last edited by Megadet; 08-01-2014 at 13:30.
    Alfa 166jtd,1999

  12. #2532
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Днес взех модула, тук в упътването има дадени някакви режими които не мога да разбера за какво са? В кой режим трябва да го поставя и трябва ли да правя Т- тригер? Ако е в първия режим не може ли да се ползва и за багажника?
    Подходящият режим е "режим 6". За целта постави само един jumper на втора позиция (JP-2).

    Връзките към буксата на стария приемник направи по следния начин:



    Съветвам те да направиш връзките с проводници към старите проводници, които отиват на съответните пинове на буксата.

    Пробвай дали всичко е ОК с централното и след това ще ти кажа какво да направиш за да пуснеш и отварянето на багажника.
    Остава един проблем със светването на мигачите при сработване на централното, но това ще го помисля и ще ти обадя решението допълнително.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #2533
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ок колега, утре когато имам време ще се занимавам и ще пиша, значи връзвам + и - а другите два кабела само на едното реле, в режим 1 няма ли как да се свържат?
    Last edited by Megadet; 08-01-2014 at 13:56.
    Alfa 166jtd,1999

  14. #2534
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Ок колега, утре когато имам време ще се занимавам и ще пиша, а в режим 1 няма ли как да се свържат?
    Режим 1 е неподходащ поради 2 причини:

    1 - За да сработи централното му е необходим само кратковременен импулс а не постоянно включено реле на приемника.

    2 - Ако все пак се реализира управлението с този режим, това означава, че при включено състояние на релето, консумацията на схемата ще е доста над "дежурните" 10 mА и ако стои така продължително време ще ти изтощава акумулатора.

    А ти защо държиш да се ползва този режим?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #2535
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    И аз не знам, ще бъде в режим 6, а свързването става само на едното реле така ли, в смисъл плюса и минуса са ясни, а другите два кабела има ли значение кой къде да сложа на дадените от теб позиций?
    Last edited by Megadet; 08-01-2014 at 14:03.
    Alfa 166jtd,1999

Page 169 of 328 FirstFirst ... 69119159167168169170171179219269 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •