Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: Проблем педал съединител!!!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Exclamation Проблем педал съединител!!!

    Както си карах,спрях на един легнал полицай изключих от скорост и педала на съединителя потъна до долу!!!
    С 300 зора докарах колата до в нас на чва коята влезе на магия!Чета за някакви помпи долни,горни!Нищо не ми е текло от колата,като вурна педала с ръка стои по нагоре от другите педали!Можете ли да ми дадете някаква схема на "долен ляв педал" че да го видиме как се разглобява и сиреч къде са тея помпи!
    Мерси Колеги!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    колега най вероятно проблема е в една от двете помпи, по точно гумичките са и испунали, като сам чел вав форума мисля че споменават за помпата която се намира точно над съединител . разгледай хубаво форума и ще намериш повече инафо и за цени и тн. и все пак пробваи да я обезваздушиш, не ми се вярва да се оправи но се пак пробвай.
    Last edited by sonchev; 24-04-2011 at 21:31.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Добре колега аз направо ще ги сменя,но къде се намират?а и педала си се движи все едно никаде не е закачен,все едно само с пружина застава плътно долу и плътно горе,има ли някакви щанги не знам къде могат да се откачат?!

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    едната помпа се намира точно над сеиденителя, чел сам че трудно се сменяава точно тя. другата помпа е при вилката на скоростите, поглени вилката дали се движи като натискаш сеиденителя, ако не се движи изобщо значи е отишла помпата която е над педала, значи не саздава нужното налиягане( испускат гумичките в помпата) колега ако не разбираш достатачно по добре закараи колата на някои да я погледне, иначе тук само мнение може да си даваме. успех и пиши като разрешиш проблема. а и само за инфо, ако пробваш да овезвадушаваш сеиденителя това става от помпата която е над скоростите, обезваздушва се на принципа на спирачките.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  5. #5

    Default

    преди да почнеш с помпите , легни под педалите, има един болт който захваща педала за помпата, виж дали не е излязъл щифта който го държи да не мърда понеже е без резба
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    преди да почнеш с помпите , легни под педалите, има един болт който захваща педала за помпата, виж дали не е излязъл щифта който го държи да не мърда понеже е без резба

    Точно това беше проблема,щифта беше излязъл и има една гумена втулка на края на помпата която беше паднала!Мястото е мн тясно но вс вече е 6

  7. #7

    Default

    знам какво е, няколко пъти съм се гърчил , и накрая си оправих проблема за винаги, като изкарах металната пръчица, направих резба на отвора за щифта и сложих шпилка.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А и аз да попитам в тази тема - при записана грешка за датчика на педала на съединителя, къде е проблема обикновенно и само датчика ли се сменя или?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А и аз да попитам в тази тема - при записана грешка за датчика на педала на съединителя, къде е проблема обикновенно и само датчика ли се сменя или?
    Каква е грешката и пробва ли да го регулираш?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    Ааааа бъдещето И аз имам тази грешка на едната таратайка ама не ми прави Фчепатление.Питай Румен тои развиваше едни теории за него.Айде и скоро да се похвалиш

    ----------------
    Quote Originally Posted by myato View Post
    Каква е грешката и пробва ли да го регулираш?
    Да регулира кое??
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ааааа бъдещето И аз имам тази грешка на едната таратайка ама не ми прави Фчепатление.Питай Румен тои развиваше едни теории за него.Айде и скоро да се похвалиш

    ----------------


    Да регулира кое??
    Датчикът се мести,за да се регулира момента,в който педалът го натиска или отпуска.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12

    Default

    Бааа това не го знаех
    Как става тоя номер?Предполагам трудно...има ли успеваемост?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Бааа това не го знаех
    Как става тоя номер?Предполагам трудно...има ли успеваемост?
    С много гърч и тънки ръце,щото е заврян на кучето у диференциала.Ако е здрав датчикът - става.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ами екускана каза че има записна грешка за датчика на педала на съединителя... незнам вече дали е веригата или сами датчик нещо. Иначе и на моята 155 има възможност да се регулира стоп машинката на педала на спирачката и съм го пуснал доста нервен да е - само да цъкна педала и светват стоповете
    Питам за датчика, за това дали някой който се е заигравал.
    Иначе за похвалване е рано, нека да поразгледаме и ако е писано ще се дописва подписа.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15

    Default

    Да не отварям нова тема!
    Става въпрос в това че педала на съединителя потъва от време на време! Не е от тоя болт видял съм го!
    Преди време смених долна помпа (тоя евтината помпа) защото тогава имах теч на спирачна течност и беше от него, сега теч нямам...Та въпроса е сигурно ли е че е от горна помпа съединител която май е около 80-100лв или нещо друго може да е?
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •