Page 13 of 328 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #181
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги салона вече е на колата , но имам едни питания ! Първо сам се прецаках защото избързах и запалих без закачен аербег на седалката и записа грешка (светна лампата) мисля че без триене на нея няма да стане ! И нямам подготовка за подгряването явно , защото ми липсват тези букси от долу и на двете седелки , но всичко останало се задейства (ел.движения, памет , раздуване) остана подгряването моляви дайте идеи как да стане ще ходя и на жичкаджии , но сега нямам такова свободно време ! Благодаря ви
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_1133.jpg  
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  2. #182

    Default

    Взех да си правя канал за колата, някой знае ли колко трябва да е широк, мисля да го направя 80 см.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #183
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колеги салона вече е на колата , но имам едни питания ! Първо сам се прецаках защото избързах и запалих без закачен аербег на седалката и записа грешка (светна лампата) мисля че без триене на нея няма да стане ! И нямам подготовка за подгряването явно , защото ми липсват тези букси от долу и на двете седелки , но всичко останало се задейства (ел.движения, памет , раздуване) остана подгряването моляви дайте идеи как да стане ще ходя и на жичкаджии , но сега нямам такова свободно време ! Благодаря ви
    Няма нищо сложно с отоплението. Никакви автоматики.......Просто трябва да пуснеш кабели, ако ги нямаш. Ето схемата:




    D 70 и D 71 са нагревателите на седалките. B1 e таблото с предпазителите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #184
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    Значи ли тази схема, че подгряването работи само при работещ двигател?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #185
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Дам само при работещ двигател бачка ...А шофьорската понякога и на работещ не бачка
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #186
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А на пин 3 на седалките какво е? Някакъв диод ли?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #187

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Дам само при работещ двигател бачка ...А шофьорската понякога и на работещ не бачка
    Особено зимата...
    Лятото няма проблеми.

  8. #188
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Взех да си правя канал за колата, някой знае ли колко трябва да е широк, мисля да го направя 80 см.
    кво значи канал за колата? ако мислиш да я метнеш в него няма да стигне, освен тва всички норми за са 1.50 м и нагоре ширина при наклон на пода 1,5% за оттичане на водата, а как ще изолираш подпочвените води ?? въобще не мисли ами питай някой дето разбира че ще стане голяма каша това дето го мислиш - честно.

  9. #189
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Взех да си правя канал за колата, някой знае ли колко трябва да е широк, мисля да го направя 80 см.
    Моите канали са по спомен 90см и 1м, но тоя големия го ползвам и за камиони. 1,50 канал досега не съм виждал.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #190

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    кво значи канал за колата? ако мислиш да я метнеш в него няма да стигне, освен тва всички норми за са 1.50 м и нагоре ширина при наклон на пода 1,5% за оттичане на водата, а как ще изолираш подпочвените води ?? въобще не мисли ами питай някой дето разбира че ще стане голяма каша това дето го мислиш - честно.
    широк 80 см. разстоянието между гумите е един и двайсет,ще е плитък да може да се работи легнал или седнал и ще се движа на лагерна количка напред назад ,1.5 е може би дълбочина?Което ме подсеща че трябва да се премеря и в раменете, да не се окаже че ми е тесен
    Last edited by lordliness; 02-05-2012 at 00:05.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #191
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    широк 80 см. разстоянието между гумите е един и двайсет,ще е плитък да може да се работи легнал или седнал и ще се движа на лагерна количка напред назад ,1.5 е може би дълбочина?Което ме подсеща че трябва да се премеря и в раменете, да не се окаже че ми е тесен
    виж сега по норми (нойферт) са макс 150 см оптимални 110 см ширина на отвора - за нас тука 110 май е най-добре, колкото е по-широк канала, по-удобно се работи.
    Дълбочина - като си вътре, очите ти да са на около 5 см над пода - така можеш да работиш и по ниски коли. А за работа по бус, джип - има си подложки, да те повдигнат.
    ако работиш на лагерница просто си вземи крикове и ще си спестиш инвестицията за канала.

    такаа понеже ме замисли сериозно кво искам да ти кажа - първо канала е отживелица значи като се навреш вътре е необходимо да можеш да работиш значи ти трябва възможност за поставяне на крикове т.е. трябва ти напречна греда от прокатна форма (примерно П-образен профил) стомана, която да лагерува по релси по ръба на канала за да има вариации в постаявянето на криковете, канала трябва да е толкова дълъг възможно най-много за да можеш да влизаш и излизаш от него без да местиш колата отгоре, дотук надявам се ме разбираш.
    второ на 166 предната следа е 1545 мм. по малко от това е само за скутери а при тях като ритнеш и падат настрани и не ти пука
    ако не искаш да се набутваш за канал направи си естакада по-евтино излиза ако имаш място за нея.
    канали съвременни съм виждал само в Лондон а там ситуацията е следната - сервиза е голям колкото магазин за дребни сладки - мазето се ползва за сервизно помещение също и е с отвор към приземния етаж (канал) ...
    ако искаш да се занимаваш професионално си купи подемник
    Last edited by nightroller; 02-05-2012 at 00:35.

  12. #192

    Default

    Имам канал в гаражът си правен преди 35г. от дядо ми с перфектни стъпала, но поради причините изброени от Големия Тролер го ползвам само за съхранение на гумите на двете ми коли - става идеално, защото е тъмно и хладно.
    Навремето ставаше да поогледам Жигулата отдолу и да установя някои повреди, след което да ги отстраня извън гаража, но сега дори да огледам Алфите нищо друго не мога да направя за тях.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #193

    Default

    Инвестицията за канала ще е не повече от 100 лв.Разбира се няма да правя тежки ремонти на него, нито смятам да ремонтирам други коли освен моите.Ще мога да правя дребни ремонти по ходовата част и всичко до което в момента нямам достъп,да сменям по- лесно маслото,да правя оглед отдолу.Естакадата е добър вариант, но като цена ще е висока.Варианта с крикове и подпори не ми допада особено защото е твърде рисков.Code спомена 90см.вероятно ще се спра на тази ширина.Дължина вероятно около 4-5 метра,достатъчно е върху канала да е половината кола,тази върху която ще работя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #194
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    А на пин 3 на седалките какво е? Някакъв диод ли?
    Вероятно е светодиод за осветлението на бутона.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #195
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колеги салона вече е на колата , но имам едни питания ! Първо сам се прецаках защото избързах и запалих без закачен аербег на седалката и записа грешка (светна лампата) мисля че без триене на нея няма да стане ! И нямам подготовка за подгряването явно , защото ми липсват тези букси от долу и на двете седелки , но всичко останало се задейства (ел.движения, памет , раздуване) остана подгряването моляви дайте идеи как да стане ще ходя и на жичкаджии , но сега нямам такова свободно време ! Благодаря ви
    Колега какво ще рече това раздуване
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 13 of 328 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •