Page 208 of 328 FirstFirst ... 108158198206207208209210218258308 ... LastLast
Results 3,106 to 3,120 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3106
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Айде и тук да питам защото знам от опит,че тук колегите са много в Час.Оглеждам се за Кросвсгон и този от линка на снимкитр изглежда добре,само ме притеснява защо капака на пасажерския Air bag леко е отворен?Някой гледал ли е колата и как ви се струва?
    http://www.cars.bg/c547800
    Ако търсиш кросвагон, виж плевенския. Като за кола от нашенска автокъща и за парите си не е зле.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #3107
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да това ще е ка второ четене иначе съм харесал и него и една в Пловдив,но първо ще видя тази пък после ако не ми хареса ще се ходи до Плевен и Пловдив.Ти наживо ли си я гледал тази плевенската?

  3. #3108
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Не мога да сменям песните от бутоните на волана имам в предвид стрелките обаче те са активни за другите менюта. Предположения,

    Поздрави
    Дайте предложение моля.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #3109

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Дайте предложение моля.
    Песните може да са ти записани на един трак.

  5. #3110
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Eдин може би странен въпрос - има ли начин да се премахне автоматичното включване на STR режима?
    Като цяло си е хубаво нещо, но понякога ме изненадва, защото не се държи съвсем адекватно, най-вече при изпреварване.
    Получава се така, че когато върна газта за да включа следващата предавка, ако съм подал повечеко газ преди това, межудвременно проклетията се е включила и като подам същия ход на педала на газта преди превключването получавам доста по-сериозен тласък от тягата, отколкото съм очаквал, мислейки че съм в "градски режим".
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #3111
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Да това ще е ка второ четене иначе съм харесал и него и една в Пловдив,но първо ще видя тази пък после ако не ми хареса ще се ходи до Плевен и Пловдив.Ти наживо ли си я гледал тази плевенската?

    Тази в Пловдив - може да я пропуснеш .. знам, че блазни цената .. ама тя има защо да и е такава цената. Да не говорим, че се и застоя ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #3112
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    ами аз мога да проверя, защото авто-къщата е на мой добър приятел....
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  8. #3113
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, мисля да сложа ICS такъв с карта за телефон за да се опитам да подкарам телефона и имам няколко питания:

    1. Моята е бензинова и от дизелова ще стане ли ICS?
    2. Нямам антена на покрива и без нея не знам ще стане ли? И може ли да се монтира такава - ясно е че може, но ако няма окабеляване дали е сложно да се направи такова.
    Благодаря Ви!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #3114

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колеги, мисля да сложа ICS такъв с карта за телефон за да се опитам да подкарам телефона и имам няколко питания:

    1. Моята е бензинова и от дизелова ще стане ли ICS?
    2. Нямам антена на покрива и без нея не знам ще стане ли? И може ли да се монтира такава - ясно е че може, но ако няма окабеляване дали е сложно да се направи такова.
    Благодаря Ви!
    МОНТАЖ НА ICS С ТЕЛЕФОН!!
    Last edited by Linkestis; 10-05-2014 at 01:49.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #3115
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Ko лега мерси за темата, но от дизелова дали ICS ще стане на бензинова.В смисъл показанията му как ще са на дисплея....?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  11. #3116
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Ko лега мерси за темата, но от дизелова дали ICS ще стане на бензинова.В смисъл показанията му как ще са на дисплея....?
    Трябва да се пробва. ICS-ите са с хиляди версии и има случаи, когато това става и такива, когато не става.
    Можеш да помислиш и по въпроса евентуално да добавиш към твоя ICS само модула за телефона (слота за картата и черния телефонен модул отзад на гърба на ICS-а.
    Антена някаква трябва да измислиш. Не е задължително тя да е на тавана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #3117
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Eдин може би странен въпрос - има ли начин да се премахне автоматичното включване на STR режима?
    Като цяло си е хубаво нещо, но понякога ме изненадва, защото не се държи съвсем адекватно, най-вече при изпреварване.
    Получава се така, че когато върна газта за да включа следващата предавка, ако съм подал повечеко газ преди това, межудвременно проклетията се е включила и като подам същия ход на педала на газта преди превключването получавам доста по-сериозен тласък от тягата, отколкото съм очаквал, мислейки че съм в "градски режим".
    Май не ...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #3118
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Eдин може би странен въпрос - има ли начин да се премахне автоматичното включване на STR режима?
    Като цяло си е хубаво нещо, но понякога ме изненадва, защото не се държи съвсем адекватно, най-вече при изпреварване.
    Получава се така, че когато върна газта за да включа следващата предавка, ако съм подал повечеко газ преди това, межудвременно проклетията се е включила и като подам същия ход на педала на газта преди превключването получавам доста по-сериозен тласък от тягата, отколкото съм очаквал, мислейки че съм в "градски режим".
    Тази опция с СТР-а наистина е много изненадваща и неприятна на моменти. И на мен ми се е случвало много пъти. Единствения начин да се изключи е като дръпнеш буксата на бутона. По принцип СТР-а се включва сам при рязко подаване на газ, а не при подаване на много газ. Т.е. натискай по-плавно педала и няма да имаш проблем.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #3119
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, отдолу колата има ли някакви кори, които крият бензинопровода и жилата на ръчната спирачка или не? Преди ми се струваше, че има, но сега гледам сам над гърнета...Карах я на майстор да ми сменя жилата на ръчната и като сменях вчера ламбда сондата изненада. И ми стана интересно какво се е случило...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #3120
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Тази опция с СТР-а наистина е много изненадваща и неприятна на моменти. И на мен ми се е случвало много пъти. Единствения начин да се изключи е като дръпнеш буксата на бутона. По принцип СТР-а се включва сам при рязко подаване на газ, а не при подаване на много газ. Т.е. натискай по-плавно педала и няма да имаш проблем.
    Ами то това е, че като изпреварвам обикновено си натискам повечко газта, защото ме кефи, ама точно това е проблема.
    В обикновения "градски" режим на педала на газта, както си карам по принцип, трябва бая да го смачкаш, за да получиш съответната реакция и при превключване на следващата предавка очакваш същото поведение, пък то междувременно STR-а се е включил и пътниците в колата започват да роптаят.
    На мен не ми пречи чак толкова.

    Пробвах да карам с винаги включен STR, ама то така пък сякаш педала минава в режим бутон с две позиции - ОN и OFF и при потегляне от място тръгвам с рев от двигателя...

    Като цяло, тази електронна газ на 166-ците не е много читаво конфигурирана, това може би ми е основната забележка към колата.
    Независмо от режима, винаги усещам електронния посредник между мен и дроселовата клапа.
    Като се кача на GTV-то с жилото на газта, много по-естествено и прецизно мога да контролирам подаването на газ.

    Карал съм и GTV със същия двигател като на 166-цата, там го няма този проблем, много по-естествено се чувства всичко.
    Ама тези GTV-та май нямат STR бутон, ако си спомням правилно.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Page 208 of 328 FirstFirst ... 108158198206207208209210218258308 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •