Page 223 of 328 FirstFirst ... 123173213221222223224225233273323 ... LastLast
Results 3,331 to 3,345 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3331
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Имаше май тема но не мога да я открия от вчера на сам.
    Имам малък проблем с перките...просто остават някой път да се въртят и ако не ги чуя и акумулатора заминава и после се сещате какво следва.Тая седмица го направи няколко пъти и ако някой ме насочи релета ли да гледам датчици ли да гледам или какво може да е проблема ще съм много благодарен.
    Аз имах подобен проблем с перките, оказаха се окислени букси
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  2. #3332
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Имаше май тема но не мога да я открия от вчера на сам.
    Имам малък проблем с перките...просто остават някой път да се въртят и ако не ги чуя и акумулатора заминава и после се сещате какво следва.Тая седмица го направи няколко пъти и ако някой ме насочи релета ли да гледам датчици ли да гледам или какво може да е проблема ще съм много благодарен.
    Някое реле ти лепне заради износени контакти. Почисти добре контактите а още по-добре - смени релето (релетата). Те (релетата за първа и втора степен) се намират в блока с релета и предпазители в предната част на левия преден калник. R6 и R7 се намират от лявата страна на блока - едно под друго.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3333
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Подлакътника сваля ли се без цялата конзола?
    Някой свалял ли го е, че мисля да го претапицирам, че му падна май някакво покритие отгоре и потъмнява веднага щом го почистя и излгежда сякаш е супер мръсно.

  4. #3334
    Младши алфист niki1001's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Сваля се като махнеш решетките на духалките на конзолата и ще видиш два болта. Развиваш ги и си в джаза
    Alfa Romeo 166 2.0TS

  5. #3335
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Cъжалявам че не открих подходящите теми и ще задам няколко въпроса тук
    1 Как да разпозная след сваляне на капака на клапаните кои са всмукателните и кои изпускателните Свалил съм капака и мисля да измеря хлабините а при нужда и да подменя пулове
    2 Някаква тънкост при развиване на болта държащ масленият филтър и стойката към двигателя Ключът е глух 27 но е доста стегнат и изплюва Все още не съм прецакал гайката но не се развива пущината
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #3336

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Cъжалявам че не открих подходящите теми и ще задам няколко въпроса тук
    1 Как да разпозная след сваляне на капака на клапаните кои са всмукателните и кои изпускателните Свалил съм капака и мисля да измеря хлабините а при нужда и да подменя пулове
    2 Някаква тънкост при развиване на болта държащ масленият филтър и стойката към двигателя Ключът е глух 27 но е доста стегнат и изплюва Все още не съм прецакал гайката но не се развива пущината
    За филтъра си направих труда да напиша тема, макар че кой ли ти ги признава, виж я, подробно съм описал как става.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #3337
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Точно защото има добри теми се наемам да си ремонтирам колата сам докъдето ми стигат възможностите без да съм сервиз Прочетох я но глухото 27 не се развива Днес ще търся друг глух ключ въпреки че този който имам ми прилича на добър Вчера доста се мъчих но неможах да го развия и затова питам за някоя тънкост примерно да навия втора такава гайка за да стане по голяма площа на захващане на ключа че гайката която е за развиване е доста тънка По този въпрос мисля че все някак ще я развия По важният въпрос беше без да свалям глава как да разпозная кои са всмукателните и кои изпускателни клапани Ако някой е отварял или чел някъде моля да сподели
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #3338
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Виждаш къде се хващат колекторите към главата. Клапаните грубо са срещу всяка една точка на захващане. Не знам дали го обясних ясно...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #3339

    Default

    Глухия 27 трябва да е дълбок. Иначе другия опира и затова изпуска.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #3340
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Гледах и всмукателни и изпускателни но трудна работа да се прецени по тях А за това ключа да не достига за малко наистина е вероятно защото като натегна да отвивам и ключа криви Ще я видя тази работа след малко
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #3341

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Гледах и всмукателни и изпускателни но трудна работа да се прецени по тях А за това ключа да не достига за малко наистина е вероятно защото като натегна да отвивам и ключа криви Ще я видя тази работа след малко
    Не вероятно, а самата истина
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #3342

    Default

    Смукателни кьм стьклото исп.кьм радиатора.

  13. #3343
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Смукателни от към ангренажа изпускателни откъм разширителният съд на антифриза Това го разгадах вече Предполагам колега ZaRoo че пишеш за мотор различен от дизеловия Поръчах 6 бр пулове но чак в понеделник ще събирам Дотогава имам време да се боря с пустата глуха гайка 27 че и днес не успях
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #3344
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, какви са спецификациите на маслото за скоростната кутия - ръчна на 2.0 TS?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #3345
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колеги, какви са спецификациите на маслото за скоростната кутия - ръчна на 2.0 TS?
    TUTELA ZC 75 FF SEMI SYNTH

    SAE 75W90, API GL 5


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 223 of 328 FirstFirst ... 123173213221222223224225233273323 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •