Page 226 of 328 FirstFirst ... 126176216224225226227228236276326 ... LastLast
Results 3,376 to 3,390 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3376
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Колеги някой може ли да ми каже какво е релето за перките, че няколко пъти тоя месец не ги изключва след гасене на колата и съответно като не ги чуя и акумулатора пада.Да знам какво е, че да си го взема и да го сменя като разглобя, че много кофти. Като я чуя вадя клемата на акумулатора ама не е работа.Забелязах и още нещо - като разкачах + на акумулатора клемата беше бая топла ... не знам дали е нормално.

  2. #3377
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Колеги, моя параход прави мизерии вече половин месец...
    От няколко седмици на моменти чувам странно съскане като от пукнат маркуч по турбо пътищата.Преди 2 дена вечерта излизах и почна като настъпя и стигне на 3-та 4-та около 3000 оборота светва дюзата и докато не върна педала на газта не изгася.Карах я в сервиз да я огледат защо пренадува (грешка P0235 набива) и ми казаха вечерта, че няма нищо спукано и, че си надува нормално...на 4200 оборота правила 1 бар но това на място и не са я карали. В движение обаче скача на 1.5 и забива.Като се прибрах почнах да гледам и аз и аз не видях спукан маркуч.Бърках с една дълга отверка да натисна лостчето което движи геометрията на турбото и като напъна на долу хлътва около 0,5-1см. като на пружина и после се връща пак горе...явно не е запекла геометрията.
    От какво може да пренадува според вас? Мисля си за актуатор...но все пак ми се чува странно съскане като настъпя което не е винаги.Ако е актуатор ще има ли съскане от него, защото като гледам не се управлява коректно геометрията да разтоварва ако мисля правилно.

    166 2.4 JTD 136

  3. #3378
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    опа другари, кажете как да вкарам кода от картата на ICS-а,
    само последните цифри ли или всичко

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  4. #3379
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Колеги, моя параход прави мизерии вече половин месец...
    От няколко седмици на моменти чувам странно съскане като от пукнат маркуч по турбо пътищата.Преди 2 дена вечерта излизах и почна като настъпя и стигне на 3-та 4-та около 3000 оборота светва дюзата и докато не върна педала на газта не изгася.Карах я в сервиз да я огледат защо пренадува (грешка P0235 набива) и ми казаха вечерта, че няма нищо спукано и, че си надува нормално...на 4200 оборота правила 1 бар но това на място и не са я карали. В движение обаче скача на 1.5 и забива.Като се прибрах почнах да гледам и аз и аз не видях спукан маркуч.Бърках с една дълга отверка да натисна лостчето което движи геометрията на турбото и като напъна на долу хлътва около 0,5-1см. като на пружина и после се връща пак горе...явно не е запекла геометрията.
    От какво може да пренадува според вас? Мисля си за актуатор...но все пак ми се чува странно съскане като настъпя което не е винаги.Ако е актуатор ще има ли съскане от него, защото като гледам не се управлява коректно геометрията да разтоварва ако мисля правилно.

    166 2.4 JTD 136
    Геометрията ти работи с налягане. Щом пренадува, явно не й стига налягане да измести. Огледай около маркучето към актуатора да не би там да има пробив

    пп: на място няма как да се види дали пренадува, тия в сервиза нищо не са направили
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #3380
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Пак проблем с пръскалките,отново се запушиха,интересно е че се запушва нещо в самото казанче и ако го продухам със сгъстен въздух тръгва,но след ден два пак същата история.Вътре в казанчето имали някаква цедка или филтър който да ми е запушен и как се сваля самото казанче,май трябва да се свали подкалника,но дано не се сваля и бронята?

  6. #3381

    Default

    Няма цедки. Напълни ги с вода и после го източи с един маркуч по принципа на скачените съдове и така няколко пъти и боклуците ще излязат. Запушва се сигурно моторчето

    ---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

    Няма цедки. Напълни го с вода и после го източи с един маркуч по принципа на скачените съдове и така няколко пъти и боклуците ще излязат. Запушва се сигурно моторчето

    ---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    Няма цедки. Напълни го с вода и после го източи с един маркуч по принципа на скачените съдове и така няколко пъти и боклуците ще излязат. Запушва се сигурно моторчето
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #3382
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, имам един проблем от скоро. При подаване на газ нали когато ускорявам и най-осезателно на 3, 4 предавка долу в краката ми се появява едно тресене. Прави го само като натисна газта, когато карам с постоянна скорост го няма това. Четох на няколко места, че най-вероятно се дължи на разбито вътрешно каре или скъсан тампон на двигателя. Вие какво мислите по-въпроса? Колата е тази от подписа ми.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #3383
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Може и двете да са колега - тампона като замине от вибрациите се разбива и карето, при мен и двете бяха капут
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  9. #3384
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    здравейте, с какво се маха тая лепкава боя след автомивката, жабката зад задните седлаки е такава лепкава, свалих я и се чудя с какво да подхождам към нея, после дали тр да пръчкам основа или директно с боята? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ще съм благодарен за отговара.
    Alfa 166 2.4 JTD '03 150HP Ex
    Espace 2.2 DCI '06 150HP

  10. #3385
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Dr Z View Post
    здравейте, с какво се маха тая лепкава боя след автомивката, жабката зад задните седлаки е такава лепкава, свалих я и се чудя с какво да подхождам към нея, после дали тр да пръчкам основа или директно с боята? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ще съм благодарен за отговара.
    Търсачката не хапе! http://clubalfaromeo.com/forum/searc...archid=3899226

  11. #3386
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    И аз имам тая гадост...как я свали
    Last edited by Alfaro76; 18-08-2014 at 19:24.

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  12. #3387
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    Днес за майтап отидох в итал Ауто
    Оригинален ключ струва 1650 лв
    Оригиналната топка е по-евтина само 560 лв
    Логата изобщо без пари 109 и 130

    Голям смях, Алфа конкурира Мерцедес, колегата дето каза, че е висок клас кола май е бил прав
    Alfa 166 2.4 JTD '03 150HP Ex
    Espace 2.2 DCI '06 150HP

  13. #3388
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Dr Z View Post
    Голям смях, Алфа конкурира Мерцедес, колегата дето каза, че е висок клас кола май е бил прав
    Точно така. Я калкулирай цената на една кола, като сбор от части закупени от там и ще видиш, че и Ролс Ройсът е по-евтин.

    Някога имаше една такава приказка:

    Колите биват:

    - скъпи
    - дълги
    - студени
    - тесни
    ............

    Скъпите са Москвичите, защото на всеки 100 км. трябва да подменяш по нещо.

    Дългите са Вартбурзите - 4 м. кола и 15 м. пушек

    Студените са Мерцедесите, защото вътре се возят жени със скъпи кожени палта.

    Тесните са Бентлитата, защото на задната седалка винаги се возят по един.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3389
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Dr Z View Post
    здравейте, с какво се маха тая лепкава боя след автомивката, жабката зад задните седлаки е такава лепкава, свалих я и се чудя с какво да подхождам към нея, после дали тр да пръчкам основа или директно с боята? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ще съм благодарен за отговара.
    Quote Originally Posted by Alfaro76 View Post
    И аз имам тая гадост...как я свали
    Купувате си спирт 95% от аптеката и с една хавлия (прежалена за изхвърляне) започвате да търкате...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #3390
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колеги имам един проблем, вече втори път сменявам пистов ремък през около 7-8 хл. километра и сега пак почна по- малко да се чува ,че буксува! Ролките ги въртя добре са, от какво може да е ремъците които слагам са марка Гейтс! Дали е до ремъка или обтягащия механизъм прави проблеми?
    Alfa 166jtd,1999

Page 226 of 328 FirstFirst ... 126176216224225226227228236276326 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •