Page 227 of 328 FirstFirst ... 127177217225226227228229237277327 ... LastLast
Results 3,391 to 3,405 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3391

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колеги имам един проблем, вече втори път сменявам пистов ремък през около 7-8 хл. километра и сега пак почна по- малко да се чува ,че буксува! Ролките ги въртя добре са, от какво може да е ремъците които слагам са марка Гейтс! Дали е до ремъка или обтягащия механизъм прави проблеми?
    Свали всичко и го прегледай, не е сложно, ремъка правилно ли е обтегнат? Виж каналите на демпферната шайба, понякога са пълни с камъчета, каналите на ремъка също, може да са износени каналите на шайбата на алтернатора и климатика
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #3392
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ок, а как да разбера дали са износени каналите?
    Alfa 166jtd,1999

  3. #3393
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако пружината на обтягащата ролка е омекнала, ще настройваш обтягането на положение с другата ролка, но реално ремъкът ще е хлабав. Най-добре е да сравниш на пипане колко е опънат ремъка на друга като твоята кола.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #3394
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Сега съм на морето като се прибера ще умувам какво да правя, мерси за отговорите! В Червен бряг не знам да има друга Алфа, няма как да сравня ремъка с друга кола
    Alfa 166jtd,1999

  5. #3395

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Сега съм на морето като се прибера ще умувам какво да правя, мерси за отговорите! В Червен бряг не знам да има друга Алфа, няма как да сравня ремъка с друга кола
    Ако слагаш ремък, който е с точните параметри, се обтяга така, че трудно би приплъзвал, моя ремък не е приплъзвал никога, да не би звука да е от другаде?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #3396
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ами не знам, след като сложа нов ремък звука изчезва, и след определени км. пак се появява! Мисля, че пазех опаковката на ремъка, като се прибера ще погледна и ще я снимам, да не би пък да е от ремъка, когато го взимам уж гледат номер на рама ама знае ли човек, ще погледна да не би пък да не е натегнат както трябва!
    Last edited by Megadet; 19-08-2014 at 19:40.
    Alfa 166jtd,1999

  7. #3397

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Ами не знам, след като сложа нов ремък звука изчезва, и след определени км. пак се появява! Мисля, че пазех опаковката на ремъка, като се прибера ще погледна и ще я снимам, да не би пък да е от ремъка, когато го взимам уж гледат номер на рама ама знае ли човек, ще погледна да не би пък да не е натегнат както трябва!
    6PK1740- това е ремъка, ако не знаеш ще ти кажа как да го натегнеш още малко. самия ремък също се износва, пистите. Имам много преки впечатления от този ремък и ролките( не само по снимки и в интернет) защото го свалям всяка година и правя профилактика.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #3398
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ок. колега когато се прибера ще погледна и ще пиша, а как да го натегна още малко?
    Alfa 166jtd,1999

  9. #3399

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Ок. колега когато се прибера ще погледна и ще пиша, а как да го натегна още малко?
    като се прибереш свиркай, ще ти обясня
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #3400
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако пружината на обтягащата ролка е омекнала, ще настройваш обтягането на положение с другата ролка, но реално ремъкът ще е хлабав. Най-добре е да сравниш на пипане колко е опънат ремъка на друга като твоята кола.
    +1 аз поръчвам нова ролка и ги въртя с динамометричен ключ на менгеме. Ако едната тръгва примерно на 4кг, а другата на 2 работата е ясна. Ако е все едно, новата я връщам. Така си спестяваш "профилактична" смяна на разни златни обтяжки, щото някои са доста скъпи.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #3401
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    +1 аз поръчвам нова ролка и ги въртя с динамометричен ключ на менгеме. Ако едната тръгва примерно на 4кг, а другата на 2 работата е ясна. Ако е все едно, новата я връщам. Така си спестяваш "профилактична" смяна на разни златни обтяжки, щото някои са доста скъпи.
    Аз така и не мога да разбера, защо е толкова скъпа тази ролка, след като на TS мотора е горе-долу на същия принцип а е към 80 лв. А тази е с 200 лв нагоре. Да няма някакъв вграден амортисьор в себе си?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #3402

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    +1 аз поръчвам нова ролка и ги въртя с динамометричен ключ на менгеме. Ако едната тръгва примерно на 4кг, а другата на 2 работата е ясна. Ако е все едно, новата я връщам. Така си спестяваш "профилактична" смяна на разни златни обтяжки, щото някои са доста скъпи.
    Не е от ролката, след като не приплъзва 7000 км. и почва после, ако е ролка ще приплъзва винаги. За мен причината е износени писти на някоя ремъчна шайба и тя износва и ремъка за 7000 км. поради недобро сцепление на пистите.
    моята ролка е Рувиле- към 250 лева, добра работа, като изключим това, че не беше смазана
    Last edited by lordliness; 19-08-2014 at 21:27.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #3403
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нов, но хлабав ремък може и да не приплъзва осезаемо в първите няколко хиляди километра, но поради това, че има по-лошо от нормалното сцепление се яде бъзо, яде и ролките.
    Така общо взето бързо идва и момента в който приплъзването става осезаемо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #3404

    Default

    Колеги с дърти дизели, докато не сложите фрайлауфни шайби на алтернаторите тоя филм с ремъци и обтегачи ще го гледате редовно - говоря от собствен горчив опит. Просто откакто съм с такъв алтернатор забравих за тоя ремък, хилядите му скъпи ролки и противното му скърцане.

  15. #3405
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз така и не мога да разбера, защо е толкова скъпа тази ролка, след като на TS мотора е горе-долу на същия принцип а е към 80 лв. А тази е с 200 лв нагоре. Да няма някакъв вграден амортисьор в себе си?
    Щото има кой да я плаща затова. Българина му дай пари да изсипва, веднага се сещам за един бг феномен: На Хюндаите оригиналните ролки/части са евтини и качествени само, че са мейд ин Корея, а българинът търси SNR, INA или нещо от сорта .. Все едно колата му не е корейска Като си поръчаш примерно INA идва една хубава корейска ролка, на който надписите са минати с флекса. Всички са щастливи. Някои като им предложиш част от 100 и от 200лв избират тази от 200 щото е "истинска", а не могат да съобразят, че става въпрос примерно за един лагер със себестойност 12,50. В същото време да продадеш евтина част на човек с горепосочените убеждения е страшен автогол и тук кръгът се затваря
    Last edited by code; 20-08-2014 at 09:18.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 227 of 328 FirstFirst ... 127177217225226227228229237277327 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •