Page 230 of 328 FirstFirst ... 130180220228229230231232240280 ... LastLast
Results 3,436 to 3,450 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3436
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    от колко и къде ще е сбирката
    13. септември. 2014 год на ИТАЛФЕСТ 2014 год http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=21

  2. #3437
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Моята 156-ца тс е така от доста време. Грешки - няма Наскоро забелязах, че при сруден двигател ламбда сондата не работи добре - има я синусоидата, обаче в интервала 0.5... 1.0 волт, а не от 0..1. Като позагрее се пооправя. Купил съм нова и тази седмица ще гледам да я сменя. Надявам се да се оправи, че е много дразнещо.
    Като каза за сондаа, колега, когато сменях моята ми направи впечатление че свалих сонда с номер 0 258 006 189, тази която сложих е с номер 0 258 006 190. Казах ми, е нямало разлика между двете и 89 бил стария номер. Има ли разлика между тях и може ли да оказва това влияние върху работата на двигателя и по-точно върху ускорението, когато си иска да върви и когато не...?
    Last edited by Tasho; 11-09-2014 at 22:26.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #3438
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Колегиии и четирите ми пищяли не свирят,
    някакви предположения имате ли!?

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  4. #3439
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default

    Така да питам тук в общата. Днес трябваше да ида по задачки баш в най-големия дъжд и взех на татко 166 -та, че беше по началъм от моята. Карам си аз и на няколко пъти уцелих доста сериозни гьолчета. И изведнъж карам си аз по бул.България в посока Техномаркет и ми светна лампата, че на зарежда акумулатора. Изфорсирах я, но лампата не гасне и като и давам газ чувам, че нещо като че ли вие. В същото време се разнесе и една особена миризма. Спрях на паркинга на Техномаркета, пошматках се из вътре около 20 мин. и пак се качвам в колата. Паля лампата изгасна, няма го онзи шум. Тръгвам и в първия гьол пак светна. Спрях след цигара време няма проблем. Та това е и питането ми е защо се появи този виещ звук и светна лампата и тази миризма също? И тва с тия лампи за сефте ми се случва в дъжд. С Брерата съм минавала от де ли не без проблем. А иначе колата е 166 бензинова с 2.0 мотор.
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  5. #3440

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandra View Post
    Така да питам тук в общата. Днес трябваше да ида по задачки баш в най-големия дъжд и взех на татко 166 -та, че беше по началъм от моята. Карам си аз и на няколко пъти уцелих доста сериозни гьолчета. И изведнъж карам си аз по бул.България в посока Техномаркет и ми светна лампата, че на зарежда акумулатора. Изфорсирах я, но лампата не гасне и като и давам газ чувам, че нещо като че ли вие. В същото време се разнесе и една особена миризма. Спрях на паркинга на Техномаркета, пошматках се из вътре около 20 мин. и пак се качвам в колата. Паля лампата изгасна, няма го онзи шум. Тръгвам и в първия гьол пак светна. Спрях след цигара време няма проблем. Та това е и питането ми е защо се появи този виещ звук и светна лампата и тази миризма също? И тва с тия лампи за сефте ми се случва в дъжд. С Брерата съм минавала от де ли не без проблем. А иначе колата е 166 бензинова с 2.0 мотор.
    Възможно е ремъкът да приплъзва, ако се е намокрил. Или алтернатора, превъртане на ролка . Намокряне на целия алтернатор. Проблем в хидравликата имаше ли?
    Вероятно хлабав пистов ремък.
    Last edited by lordliness; 17-09-2014 at 00:38.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #3441
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Айде пак кабелите на багажника които са в гумения маншон,но този път на JTD-то,паркирам и нещо много тъмно ми се струва,дръпнах ръчната и слезнах,ни габарит,ни плафон на задния номер абе нищо.Тези дни ми направи впечатление,че когато затварям багажника лампата в него премигва и се замислих за маншона с кабелите,но не съм карал на тъмно до тази вечер,та днес установих проблема,между другото при отворен багажник всичко си бачка,но затвориш ли го настава тъмнина.

  7. #3442
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    След смяна на долни носачи и тампони на горните носачи трябва ли да мина на стенд преден мост?

  8. #3443
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    След смяна на долни носачи и тампони на горните носачи трябва ли да мина на стенд преден мост?
    Да.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #3444

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    След смяна на долни носачи и тампони на горните носачи трябва ли да мина на стенд преден мост?
    Не.
    Но ако имаш излишни пари, ако искаш да си спокоен, че всичко е наред и т.н. може да минаваш стенд веднъж годишно, ако караш колата достатъчно много.
    За да си отговориш сам на въпроса се замисли какво и откъде се регулира по предницата и какво ще промени смяната на стандартен носач със същите размери.
    Избора е твой. 30 лева не са кой знае колко.
    Ако ходиш си провери и задницата, тя е по капризна.
    Last edited by lordliness; 19-09-2014 at 09:43.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #3445
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default

    Нищо и няма вече. Нито миризма и си зарежда. А как ще се намокри целия алтернатор нали отдолу има кора? Проблем с хидравликата нямаше.

    ---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

    Колега, Tasho

    На баща ми беше по-същия начин, тази дето я намокрих всъщност. Сутрин глъхнеше после вървеше като болид, после спираше и после пак така. Много дразнещо защото я карам и аз понякога. Оказа се дебитомер, който уж беше нов и оригинален. Така, че пробвай с това. А за ламбда сондата си мисля, че ако не си я сменял каквато си свалил от колата такава трябва да сложиш, но ако греша нека някой ме поправи!
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  11. #3446
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Мерси! Ще пробвам с дебитомера.
    Но да питам друго, днес при опит да сваля задния прозорец нещо изтропа и прозореца не искада се вдигне нито да се свали. Изчетох темата за ремонт на задния стъклоповдигач, но не ми стана ясно дали сиюптомите за счупване са това и кое точно се сменя. И има ли някакъв вариант да се направи по-издържливо защото колегата е писала, че е пробвал и от либра....
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  12. #3447

    Default

    Iimam 166 3.0v6 tursia da kupia skorostna kutia,avtomat. 0877956075

  13. #3448
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Колега има си раздел Купува и питането ти е за там.Моляте за напред ползвай кирилица.

  14. #3449
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колеги искам да попитам, понеже искам да сложа фрайлауф шайба на алтернатора отидох в един магазин и там ми казаха, че за да мога да монтирам такава шайба трябвало да престържа капака на алтернатора! Алтернатора ми е Magneti Marelli 63321418 и е с обикновена шайба! Моля кажете какво да правя и каква ролка да търся!
    Last edited by Megadet; 26-09-2014 at 21:27.
    Alfa 166jtd,1999

  15. #3450

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колеги искам да попитам, понеже искам да сложа фрайлауф шайба на алтернатора отидох в един магазин и там ми казаха, че за да мога да монтирам такава шайба трябвало да престържа капака на алтернатора! Алтернатора ми е Magneti Marelli 63321418 и е с обикновена шайба! Моля кажете какво да правя и каква ролка да търся!
    Аз ги чух същите приказки в магазина и затова отидох в сервиз за автоелектроремонти. Там ми обясниха,че няма такива работи и трябва само да им занеса алтернатора. Между другото тая работа си е за сервиз - мое мнение. Обаче там ми дадоха и един друг акъл и аз ги послушах - понеже ролката е 100+ лева и двайсетина лева е работата, направо си купих цял алтернатор втора ръка с фрайлауф за половината от тия пари (специално моят е от алфа 156 2,4 140 коня) и го сложих на колата. Сега много хора ще започнат да обясняват колко голям е риска от части втора ръка, как може още утре тая ролка пак да блокира и т.н. Вярно е, риск има, но аз се убедих, че у нас риск има и при новите части. А и понякога рискът е оправдан - карам вече сума време с тоя алтернатор и просто нямам проблеми с ремъка.

Page 230 of 328 FirstFirst ... 130180220228229230231232240280 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •