Page 4 of 328 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 46 to 60 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Съдейки по това при мен на колко време средно ми чупят стъкло и тарашат (веднъж на всеки 2 години), ако в София има 300 000 автомобила, това означава, че средно на ден биват чупени по 274 стъкла.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Правилно е да се каже-Главата мека,зъбите редки,очите компот
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Съдейки по това при мен на колко време средно ми чупят стъкло и тарашат (веднъж на всеки 2 години), ако в София има 300 000 автомобила, това означава, че средно на ден биват чупени по 274 стъкла.
    Мене пък за 3-път ми минават вратите и калниците с ключ или май пирон писна ми , някой някога ще страда
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #49
    започва да се пристрастява ivo_io's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ел.Пел.
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Мене пък за 3-път ми минават вратите и калниците с ключ или май пирон писна ми , някой някога ще страда


    за 30 мин.на паркинг днес в дружба до родеото,София,таван и преден капак за боя и ако се съди по дълбочината май и китец

    а и колеги май видях и двама от вас или поне фенове на 166

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_io View Post
    за 30 мин.на паркинг днес в дружба до родеото,София,таван и преден капак за боя и ако се съди по дълбочината май и китец

    а и колеги май видях и двама от вас или поне фенове на 166
    Като спомена Родеото на Дружба............гледам една сребриста 166 - ца често паркирана там (Дружба-2) пред Била. Да не би да е твоята?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    започва да се пристрастява ivo_io's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ел.Пел.
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като спомена Родеото на Дружба............гледам една сребриста 166 - ца често паркирана там (Дружба-2) пред Била. Да не би да е твоята?
    не колега съжалявам ама аз съм малко по-извън СофияУсмивка: а за сивата и аз я видях

    колеги малко смешен въпрос ама я някой да сподели как да си пусна климатика,понеже или аз не правя нещо както трябва или трябва да го карам да го до зареждат??

  7. #52
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_io View Post
    не колега съжалявам ама аз съм малко по-извън СофияУсмивка: а за сивата и аз я видях

    колеги малко смешен въпрос ама я някой да сподели как да си пусна климатика,понеже или аз не правя нещо както трябва или трябва да го карам да го до зареждат??
    Натискаш големия бутон на който пише " AUTO" в средата под дисплея и после със стрелките (в ляво) задаваш желаната температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #53
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_io View Post
    не колега съжалявам ама аз съм малко по-извън СофияУсмивка: а за сивата и аз я видях

    колеги малко смешен въпрос ама я някой да сподели как да си пусна климатика,понеже или аз не правя нещо както трябва или трябва да го карам да го до зареждат??
    знай едно климатика на 166 е зловещо ефективен но е малко своенравен ... е не толкова като на оня коФтор 159 но има особен характер

    1. никога не оставяй климатика на ауто или ако го оставиш прави го само в началото - след това си настрой духането на студ само в предното стъкло - така блокираш топлината най-ефективно.

    2. стъпката на температурите е много голяма по настройки и има свойството да "блуждае" т.е. настройвайки температурата тя ту пуска яко жега ту яко студ на ауто режим.

    3. ако запецне климатика - рестартирай ICS - тогава всичко си идва на мястото.

    4. ако имаш индикация за повредени клапи (изписва се на екрана) веднага го оправи.

  9. #54
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    знай едно климатика на 166 е зловещо ефективен но е малко своенравен ... е не толкова като на оня коФтор 159 но има особен характер

    1. никога не оставяй климатика на ауто или ако го оставиш прави го само в началото - след това си настрой духането на студ само в предното стъкло - така блокираш топлината най-ефективно.

    2. стъпката на температурите е много голяма по настройки и има свойството да "блуждае" т.е. настройвайки температурата тя ту пуска яко жега ту яко студ на ауто режим.

    3. ако запецне климатика - рестартирай ICS - тогава всичко си идва на мястото.

    4. ако имаш индикация за повредени клапи (изписва се на екрана) веднага го оправи.
    Браво много полезно Благодарим, а може ли да кажеш само по т.3 -
    как се рестартира ICS-а
    и след това трябва и кода де се въвежда сигурно

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  10. #55
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    На няколко пъти ми направи ми впечатление, че докато чакам на светофарите усещам, че се променят оборотите.
    Непостоянни, като натоварване на мотора, като при включване
    на климатика (който в този момент е спрян).
    Дали е регулатор на обороти, горивния филтър е нов!?

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  11. #56
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Alfaro76 View Post
    Браво много полезно Благодарим, а може ли да кажеш само по т.3 -
    как се рестартира ICS-а
    и след това трябва и кода де се въвежда сигурно
    изключваш и включваш като натиснеш лявата врътка

    ---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

    Quote Originally Posted by Alfaro76 View Post
    На няколко пъти ми направи ми впечатление, че докато чакам на светофарите усещам, че се променят оборотите.
    Непостоянни, като натоварване на мотора, като при включване
    на климатика (който в този момент е спрян).
    Дали е регулатор на обороти, горивния филтър е нов!?
    баце виж сега климатика ти има много обратни връзки дали си го изключил или не не е ясно, имаш сензор за светлина в центъра на таблото, имаш обратна връзка при дясното ти коляно под волана, климатика не е спрян докато не изключиш компресора с режим ECON - хоп

  12. #57
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    ECON или OFF?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #58
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ECON или OFF?
    ECON - при OFF губиш вентилацията.

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Така де. Понеже каза, че климатикът не е спрян докато не изключиш компресора.
    Всъщност ECON изключва само компресора. Не и климатика (прави всичко, само дето не вкарва въздух с по-ниска от околната температура).
    А OFF изключва всичко.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Така де. Понеже каза, че климатикът не е спрян докато не изключиш компресора.
    Всъщност ECON изключва само компресора. Не и климатика (прави всичко, само дето не вкарва въздух с по-ниска от околната температура).
    А OFF изключва всичко.
    точно при нас е лесно а да видите при GTV как се изключва компресора те там е доста игриво и прилича малко като на кодове от Мортал Комбат
    абе въобще режима OFF е килл суитч ич не трябва да го натискате освен ако не сте на Дракон или Серес
    Last edited by nightroller; 05-04-2012 at 22:43.

Page 4 of 328 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •