Page 52 of 328 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast
Results 766 to 780 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #766
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги откъде мога да си намеря или поръчам щипки за праговете и ако ги има в някой магазин каква им е цената По моргите в моя край тези алфи са кът а за едни щипки не ми се ще да обиколя моргите в цялата страна
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #767

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги откъде мога да си намеря или поръчам щипки за праговете и ако ги има в някой магазин каква им е цената По моргите в моя край тези алфи са кът а за едни щипки не ми се ще да обиколя моргите в цялата страна
    Май няма никъде и на мен ми трябват 2- 3
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #768

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Май няма никъде и на мен ми трябват 2- 3
    ... а на мене 5-6 ...

  4. #769
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Колеги, просто сервизите не слагат правилно лапите на подемника и го карат все едно вдигат Голф.Предупреждавайте ги!!!

  5. #770

    Default

    Има подложки, които се слагат върху лапите, не е от неправилно слагане. Аз има такива в колата, приличат на големи шайби.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #771
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Има подложки, които се слагат върху лапите, не е от неправилно слагане. Аз има такива в колата, приличат на големи шайби.
    Снимай ги да ги видим ако не е проблем .И аз бях решил да направя нещо по въпроса но така и не ги измислих. Надявам се на много колеги ще са полезни
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #772

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Снимай ги да ги видим ако не е проблем .И аз бях решил да направя нещо по въпроса но така и не ги измислих. Надявам се на много колеги ще са полезни
    Утре ще ги снимам, мисля че са от първоначалното оборудване на колата, за да не се трошат праговете
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #773
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    С подложки без подложки ,ония маймун който работи там като няма нищо в главата праговете викат ПУК и се отваря като обръч.Лично аз съм бил свидетел два пъти в Динекспрес и един път в Ратола да ми го правят тоя номер пред очите ми.За това написах маймун,че официалните сервизи не означава перфектно качество и обслужване.Та това е за праговете от мен

  9. #774

    Default

    Ето една от подложките снимана е от двете страни:

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01691.jpg 
Views:	43 
Size:	84.6 KB 
ID:	105485
    Click image for larger version. 

Name:	DSC01692.jpg 
Views:	38 
Size:	84.8 KB 
ID:	105486
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #775

    Default

    Там, където ходя аз, самите лапи на подемниците са с вложки на винт и могат чрез развиване да се изместват нагоре и да хващат колата, без да опрат в праговете. Само че кой да го направи. Вече са ми свикнали, че като отида при тях, сам си нагласям лапите на подемника. Ама каква полза, като още първите два пъти ми изпочупиха щипките? Направо ми идва идеята да сваля една щипка и да търся начин да я правя. Писна ми от зяпнали прагове.

  11. #776

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Там, където ходя аз, самите лапи на подемниците са с вложки на винт и могат чрез развиване да се изместват нагоре и да хващат колата, без да опрат в праговете. Само че кой да го направи. Вече са ми свикнали, че като отида при тях, сам си нагласям лапите на подемника. Ама каква полза, като още първите два пъти ми изпочупиха щипките? Направо ми идва идеята да сваля една щипка и да търся начин да я правя. Писна ми от зяпнали прагове.
    Аз съм ги разглеждал подробно, това че лапите се развиват не помага, самите лапи са много широки и те чупят праговете, подложката е с по малък диаметър и затова не чупи нищо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #777
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    С развиване и напасване става...аз съм обучил майстора ми...и той си знае, адски внимателен. Но той е супер и мн внимава. Особено за 156-ата, мн са ниско праговете. С развиване, ако се наложи и малко трупче дърво подлага над лапата. Вс е до вниманието, ако вие не кажете да внимавате с праговете, няма кой.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #778
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Поначало 166 не се хваща на праговете трупчета никога не се подлагат ако държиш на някаква безопасност.
    пп не можах да намеря по-ясна снимка в нета, аз ги хващам само тук, не са нужни никакви подложки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails p8020848.jpg  
    Last edited by code; 11-12-2012 at 15:43.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #779

    Default

    Code ви го е написал ясно.Не знам как си/ви вдигат колите на праговете като там е само и единствено за крик!
    Значи освен незнанието на работника вината си е и ваша че не си познавате автомобилите.

  15. #780
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Това за щипките е интересна тема и аз имам нужда от няколко и ако някой намери да се продават да свирка.Мисля си че от разглобена кола трудно ще се намерят поради простата причина че на моргаджиите едва ли ще им се занимава с нещо толкова дребно.

Page 52 of 328 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •