Results 1 to 15 of 15

Thread: Alfa Romeo 164 TD 98' - за части

  1. #1

    Default Alfa Romeo 164 TD 98' - за части

    Здравейте колеги, това което и се случи на колата е, че от неработеща правилно дюза се е спукало бутало. Това ми каза дословно майстора при който я водя, а аз го кредитирам с доверие, защото имам положителни впечатления от него.
    Цената на ремонта, която ми се иска е 1200 лв. Изчислих, че при пазарна цена на автомобила 1800-2000 лв., ремонта се класифицира като НЕРЕНТАБИЛЕН. Решението, което взех се определя алтернативно на следните 2 възможности:
    1. Сигурна доходност от предаване за скрап.
    2. Продажба за части.

    Автомобилът се продава САМО В ЦЯЛО СЪСТОЯНИЕ. Респективно искането на отделни части и агрегати от него ще бъде оставено БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ.
    Цената е по договаряне и започва от 700 лв.

    тел.: xxxxx

    Снимки и повече информация: http://www.mobile.bg/11333835840636843
    Last edited by FireWire1; 14-04-2012 at 19:50. Reason: добавяне на снимки

  2. #2

    Default

    а къде се намира колата, дай малко снимки
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #3

    Default

    До няколко дни ще пратя снимки. Колата се намира в София.

  4. #4
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Според мен първо виж колко ще ти излезе ремонта при друг майстор. За 1200 лева трябва да я направи цялата нова... или поне на мен така ми се чини... Нека се включат колегите с тракторчетата...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  5. #5

    Default

    начи за 500лв купих блок с бутала и вал + другите части като сегменти гарнитури(капак,глава,турбо,колектор) дюзи, шлайф на главите и още куп работи, и по спомен ми излезе 1100лв. , но може да се провери колко точно и какво точно в темата с ремонти. за 1200лв ще ти дам моята алфа със още половин в мазата, къф ше е тоя ремонт за 1200лв не знам, най добре се обърни към бобо, да не съжаляваш после че си я дал на части!
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    начи за 500лв купих блок с бутала и вал + другите части като сегменти гарнитури(капак,глава,турбо,колектор) дюзи, шлайф на главите и още куп работи, и по спомен ми излезе 1100лв. , но може да се провери колко точно и какво точно в темата с ремонти. за 1200лв ще ти дам моята алфа със още половин в мазата, къф ше е тоя ремонт за 1200лв не знам, най добре се обърни към бобо, да не съжаляваш после че си я дал на части!
    Демек не съм се объркал много...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  7. #7

    Default

    Готово, направих и снимки. Качил съм я и в mobile.bg като там съм обявил цена 800 лв., но на хората от форума я давам за 700 както съм обявил в първия си пост.

    http://www.mobile.bg/11333835840636843

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Мотора разглобен ли е? Само буталото ли е спукано или и ризата е надрана?Колата има ли валидна гражданска?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Мотора разглобен ли е? Само буталото ли е спукано или и ризата е надрана?Колата има ли валидна гражданска?
    Свалена е главата, но моторът не е изваден от купето. Да, ризата също е надрана. Колата ИМА валидна гражданска отговорност.

  10. #10

    Default

    Автомобилът е продаден (: Може да заключите темата.

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by FireWire1 View Post
    Автомобилът е продаден (: Може да заключите темата.
    Да хората вече влязоха във филма търся им бутало сега
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Да хората вече влязоха във филма търся им бутало сега
    Ахахаха верно ли?? Виж колко малък е светът (:

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Да хората вече влязоха във филма търся им бутало сега
    Филма не е драма все пак,по-скоро е като поредицата на Дискавъри "как се прави" Не плаши хората!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Филма не е драма все пак,по-скоро е като поредицата на Дискавъри "как се прави" Не плаши хората!
    Ти да мълчиш оти не съм те виждал от 10 годин, да не е родил и твоя че те нема никакъв
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ти да мълчиш оти не съм те виждал от 10 годин, да не е родил и твоя че те нема никакъв
    Нее,вуйче,нищо му няма на моя,не е задължително да роди.Просто не съм влизал отдавна и все по-рядко влизам тук.В момента повече търкалям пунтото,че е на газ.Дизела все пак трябва човек да знае как да го кара.С моя ВМ в момента нямам никакви проблеми. А не влизам тук,защото явно тия по-старите модели все по-малко хора ги караме и поддържаме,а и просто вече не ми е интересен форума.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •