Results 1 to 8 of 8

Thread: Рестарт на ЕКУ-то?

  1. #1
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default Рестарт на ЕКУ-то?

    Днес прочетох едно мнение на приятел от клуба на Фиат за проблеми с паленето и оборотите при студен двигател.Проблема му се оправил след рестарт на ЕКУ-то.Понеже и аз имам същите проблеми реших да изключа минуса на акукулатора за няколко минути.След това запалих колата и нямаше никакви проблеми-нито угасна,двигателя заработи като часовник.Та въпроса ми е това от грешка в ЕКУ-то ли е или някой датчик подава грешна информация и дали се е оправил проблема след рестарта?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Има някаква първопричина, най-вероятно някой датчик сензор или каквото и да е. Грешката в екуто се получава от натрупване на сигнали за грешка от един или повече сензори и в един момент то включва авариен режим(нещо като да караш на смукач) - харчи много защото работи с богата смес. Ако проблема ти е бил отстранен междувременно или просто е изчезнал екуто няма да влезе пак в авариен режим, но ако не е отстранен след време пак ще ти се случи и ще трябва да отидеш на диагностика за да ти кажат кой сензор подава инфо за грешка.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    караш ли на газ
    ако да може да е от грешните отчитания на ламбда сондата при работа на газ
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Карам само на бензин, нямам АГУ и няма да слагам.А колко време да чакам да ми отчете пак грешка,щото и днеска я палих вече 4пъти и си работи перфектно.Трябва ли да светне лампата за грешки,мойта досега не е светвала.А за диагностиката-с Типо-то съм обиколил около 10 майстора за диагностика и нищо не направиха,сума ти и $ дадох и все тая.А за Алфа-та ме е страх,че ще я окепазят и вече ще режа глави .Поне във Варна не знам къде да отида и без това като разберат,че е боксер и се хващат за главата.И между другото ми харчи около 10-11 градско,не мисля че е много за студено време.А на Типо-то имах един списък с кодове на грешки и като вкарам една безопасна игла в контролния куплунг почваше да свети на интервали лампичката на инжекциона.На Алфа-та нито имам кодовете,нито знам къде е контролния куплунг.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    Здравей, Бояне !
    За грешките в ЕКУ-то: само времето ще ти покаже дали проблема е бил моментен ... Но се съмнявам ... Аз също имам такъв проблем ( http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=741 ) и все още не съм наясно защо се получава. Обиколил съм доста майстори и във фирмен сервиз на Фиат ходих - нищо - всичко ти е ОК - това е мнението на диагнстичната апаратура, но факт е, че грешките се трупат и ЕКУ-то се "шашка" ...
    За момента решавам проблема като вечер махам клемата на акумулатора (колата спи в гараж) и това ме подсигурява , че няма да се налага в студа да вдигам капака и да нулирам ЕКУ-то ... Тъпо, но няма кой да каже от къде се трупат грешките ...
    Дано при теб е била моментна ситуация ... ако открия нещо - ще анонсирам, но сега, в студа - не ми се занимава. Чакам по-добро време и нови идей, следя форума и събирам инфо :))

    Поздрави
    Fiat Tipo 1.6 AGT

  6. #6
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default Датчика?

    Днес вече е 4-ти ден без фалове след ре-старта,нито гасне,нито придърпва.Сега се сетих че може би като ми сменяха ангр.ремъци ми откачиха датчика на радиатора и я вкарах в сервиза без него.Да не би от това да е било или като са внасяли колата от Италия понеже имат навика да махат акумулатора и да източват бензина,после като са го слагали пак,не са занулили педала на газта като са я палили?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #7
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Не прекалявайте с тези клеми и това изтриване и рестартиране!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by alfamilano
    Не прекалявайте с тези клеми и това изтриване и рестартиране!
    OK, разбирам те чудесно, зная последствията, но докато не се локализира проблема и се отстрани причината ... няма алтернатива :(
    Ако имаш някакви конкретни предложения - казвай :)) Ще черпим :))

    Поздрави
    Fiat Tipo 1.6 AGT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •