Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 100

Thread: 155-цата придърпва - проблема открит, но как да се отстрани?

  1. #46
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Колега, според мен, ако на празен ход се подава напрежение на крачето на електро-хидравличния клапан, то тогава двигателя въобще няма да има празен ход - ще тресе и хълца като някоя зла бегачка, заради голямото предварение, което ще е дал вариатора на всмукателния вал ( +30градуса).
    Придърпването при колегата се проявява м/у 1400 и 2000 об/мин точно защото при около 1400 об/мин ЕКУ-то включва вариатора и дава предварение на вала. Ако предварението е твърде голямо, част от изгорелите газове в цилиндъра се връщат в смукателния тракт. При тези условия се получава лошо изгаряне на гориво-въздушната смес.

    *разглеждаме такта на изпускане на изгорелите газове, защото точно тогава започват да отварят и всмукателните клапани.

    Когато двигателя се развърти до около 2000об/мин, тогава вече скоростта на газовете (постъпващите в цилиндъра и излизащите от него) е достатъчно голяма за да не се връща такова голямо количество от изгорелите газове в смукателния тракт. При тези условия гориво-въздушната смес е достатъчно добра за да протече нормално процеса на изгаряне.

    За мен това е резонното обяснение, като не претендирам да съм на 100% прав, защото проблема все пак може да се крие другаде.

    Поздрави!
    Това с празния ход може да се види и при газаджиите по МАП.. личи си при плавно ускорение с една и съща гас кога се включва вариятора.. На мен ми беше паднал маркуча от кеч танка ... се едно бях с дупка в маркуча После дебитомера ми беше кофти .. пак предърпваше колата ... да е жив и здрав Токича че има 16 дебитомера за финал .. бензиновата помпа нешто не работеше как трябва .. сменихме я .. колата тръгна и смля скоростите Аз към колегата имам следния въпрос .. Какъв ти е инжекциона и по какъв начин си чете оборотите ? ... няма бедни .. няма богати .. смесите тря са ти точни иначе ..

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by nonamecrew View Post
    Това с празния ход може да се види и при газаджиите по МАП.. личи си при плавно ускорение с една и съща гас кога се включва вариятора.. На мен ми беше паднал маркуча от кеч танка ... се едно бях с дупка в маркуча После дебитомера ми беше кофти .. пак предърпваше колата ... да е жив и здрав Токича че има 16 дебитомера за финал .. бензиновата помпа нешто не работеше как трябва .. сменихме я .. колата тръгна и смля скоростите Аз към колегата имам следния въпрос .. Какъв ти е инжекциона и по какъв начин си чете оборотите ? ... няма бедни .. няма богати .. смесите тря са ти точни иначе ..
    Компютъра е новия BlueTronic. Същия имаме на другия автомобил, и няма никакви проблеми. А оборотите как ги чете не мога да кажа.
    А за смесите беше просто проверка да не би да е от това, като пускахме повече или по-малко газ в посочения интервал 1000-1500оборота, което не доведе до разлика в придръпването.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  3. #48
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Компютъра е новия BlueTronic. Същия имаме на другия автомобил, и няма никакви проблеми. А оборотите как ги чете не мога да кажа.
    А за смесите беше просто проверка да не би да е от това, като пускахме повече или по-малко газ в посочения интервал 1000-1500оборота, което не доведе до разлика в придръпването.
    Блутро.... За каква кола става въпрос все пак?!
    Какво е правено по нея че нее с оригиналния си Бош Мотроник (или каквото беше там)?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Блутро.... За каква кола става въпрос все пак?!
    Какво е правено по нея че нее с оригиналния си Бош Мотроник (или каквото беше там)?!
    Bluetronic е газовия комп
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #50
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Bluetronic е газовия комп
    Гледам и аз... Ама къде гледам
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Здравейте отново. След близо месец, най-накрая намерих време да сваля капака на клапаните. Веригата си беше натегната, проверих и колелото, с което се натяга, и то си върши работата. Но не можах да видя къде са белезите на валовете? Също така, къде да прочета каква е процедурата по нагласяването им?
    За всеки случай проверих и хлабините на клапаните, и те също бяха в допустимите граници.
    Напоследък си мисля обаче, дали не може проблемът да се дължи на запушена изцяло или частично, маслена магистрала към вариатора? Лошото е, че за да се погледне ще трябва да се сваля вала, и да се разглоби самия вариатор... Пружината на 8 клапановите 155 сменява ли се, а и къде може да се намери?
    А и при евентуалното сваляне на вариатора, след това какво трябва да се гледа при монтирането му към вала? Как се напасва така, че да си върши прецизно работата?
    Някой ако има други идеи да казва, че много дразни това придръпване...
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  7. #52
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Здравейте отново. След близо месец, най-накрая намерих време да сваля капака на клапаните. Веригата си беше натегната, проверих и колелото, с което се натяга, и то си върши работата. Но не можах да видя къде са белезите на валовете? Също така, къде да прочета каква е процедурата по нагласяването им?
    За всеки случай проверих и хлабините на клапаните, и те също бяха в допустимите граници.
    Напоследък си мисля обаче, дали не може проблемът да се дължи на запушена изцяло или частично, маслена магистрала към вариатора? Лошото е, че за да се погледне ще трябва да се сваля вала, и да се разглоби самия вариатор... Пружината на 8 клапановите 155 сменява ли се, а и къде може да се намери?
    А и при евентуалното сваляне на вариатора, след това какво трябва да се гледа при монтирането му към вала? Как се напасва така, че да си върши прецизно работата?
    Някой ако има други идеи да казва, че много дразни това придръпване...
    Трябва да има белези на една от шийките на разпределителния вал, където лагерува към главата.

    Относно вариатора - няма точно определена позиция в която да се сглобява. Важното е вътрешната муфа (втулка) с наклонените зъби и всички други подвижни елементи да се движат гладко, без да запъват.

    Демонтирай и електро-хидравличния клапан и изкарай плунжерчето от леглото му. Провери в леглото на плунжерчето, дали отвора през който трябва да протича маслото, не е запушен. Аз имах такъв случай.

    Успех!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #53
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Преди два дни имах глупостта да бутна малко центровката на валовете(то си имаше причина за това,ама това е друга тема).На изпускателния вал майстора беше дал около два мм.предварение.Нагласих я точно на белезите и се почна:Още при паленето имаше разлика,не знам как да го обесня,но се получи едно лашкане на двигателя при въртенето на стартера.В движение на втора като й подам газ при около 1600 об.почва едно страшно лашкане,от там нататък няма грижи.На бензин тези проблеми ги нямам.Та съвета ми е колегата да си провери центровката на валовете внимателно.

  9. #54
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Газ анализатор минавал ли си при проверките да се види качеството на изгарянето?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  10. #55
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Колега пиши ми на лични .. в Пазарджик скубахме вежди с една 155-тица със същия проблем и открихме решението

  11. #56
    започва да се пристрастява СССР's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    75

    Default

    Здр. колеги,аз също скубя вежди от известно време със същия проблем и от време на време чета темата,но всичко изписано до тук не е това.Утре смятам да сменя дюзите и ще видим какво ще се случи,но преди около година имаше нещо подобно ,но се оправи с присадка за гориво за почистване на гор.система и дюзи ,но сега не помогна.
    AR-155 ,1.8 TS...Rosso 130

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Газ анализатор минавал ли си при проверките да се види качеството на изгарянето?
    Проверено е всичко, което може да се провери по газовата, и за съжаление не е от там. Интересното е, че вече започна да се усеща повече и докато е на бензин...
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  13. #58
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на кожуха на жилото на газта до дросела има една пластина. с нея се настройва луфта на газта. издърпай го тоя щифт и виж жилото да не е дръпнато прекалено и да държи дроселовата клапа открехната.
    точка

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by nonamecrew View Post
    Колега пиши ми на лични .. в Пазарджик скубахме вежди с една 155-тица със същия проблем и открихме решението
    Писах ти на лични, дано успееш да помогнеш
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  15. #60
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Писах ти на лични, дано успееш да помогнеш
    И има ли решение, че и моята 145ца влезе в този сериал. Симптомите са същите като на tx3m.

    Почна с клатене на 1500-1800 оборота. Прехвърли се и при работа на бензин. Разшири диапазина на 1500-2200. И на всички предавки без пета.
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •