Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 100

Thread: 155-цата придърпва - проблема открит, но как да се отстрани?

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ами на тая, дето днеска и гледахме озонатора и водната инжекция и с датчик за температурата на въздуха на тръбопровода, както на 1.4 33-ка, а не в дебитомера както на сегашната ми кочина.
    Освен ако не приемем , че съм се заблудил нещо.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Колега проблема ти е в газовата уредба...
    Не си първия няма да си последния с този проблем на 8V
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ха така!
    Аз пък не вярвам на никого!
    А точно като не се сменява веригата е много възможно да е прещракала, щото то и обтегача...
    Абе не е зле да се погледне.
    И колега, откачете датчика за температура на въздуха и пробвайте без него. Намира се на тръбата преди дросела. И не се бой! Компа ти няма толкова акъл, че да се побърква.
    Откачахме го и този датчик, пак без да има разлика...

    ---------- Post added at 23:18 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

    Quote Originally Posted by vegatta View Post
    Колега проблема ти е в газовата уредба...
    Не си първия няма да си последния с този проблем на 8V
    Проблемът го има и на бензин, а и мисля че го е имало и преди, просто на бензин е толко леко, че ако не се опитваш да го усетиш, въобще няма да разбереш че има нещо такова. Така че проблемът не е в газта.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  4. #19
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Откачахме го и този датчик, пак без да има разлика...

    ---------- Post added at 23:18 ---------- Previous post was at 23:16 ----------



    Проблемът го има и на бензин, а и мисля че го е имало и преди, просто на бензин е толко леко, че ако не се опитваш да го усетиш, въобще няма да разбереш че има нещо такова. Така че проблемът не е в газта.

    Пробвай с ново реле,или размени с това на бензиновата помпа,примерно.

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Може да е тъпо, ама ми се мотае в кратуната проблем с някой от вакуумите. По-точно, че смуче, неоторизирано отнякъде.
    На бензин не се усеща, защото сондата започва да корегира сместа, но на газ не корегира и до като не засмуче по-яко сместа е такава, че....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    По горе пише че колата е с ГИ така че требва да има корекция по сонда и на газ

    Колега пробвай нещо и пиши дали има ефект...
    откачи си акумулатора за 10-15мин и после карай само на бензин и кажи дали го има проблема
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  7. #22
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    странен проблем има колегата!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  8. #23
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ха така!
    Аз пък не вярвам на никого!
    А точно като не се сменява веригата е много възможно да е прещракала, щото то и обтегача...
    Абе не е зле да се погледне.
    И колега, откачете датчика за температура на въздуха и пробвайте без него. Намира се на тръбата преди дросела. И не се бой! Компа ти няма толкова акъл, че да се побърква.
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Не че нещо но датчика за температурата на входящия въздух нее ли в дебитомера?!
    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Откачахме го и този датчик, пак без да има разлика...
    Колеги от тези трите поста само mimouzunov говори смислени неща ,та да изяасним за каква кола иде реч колегата има в подписа 1,8 8 клапана ако това е така ,и това е проблемната кола ,а не става дума за Шевролет Корвет то Мордохи греши понеже на тази кола датчик за входящ въздух има в дебитомера,а не преди дросела ,и после другия колега греши още повече понеже казва ,че го е откачил и няма разлика.Единствения начин да се откачи този датчик е с една ножица да отрежеш кабелите отговорни за него от буксата на дебитомера та ако един колега говори точно ,като в случая и други 5 си говорят през главата просто нема нужда да пишем.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #24
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    па я си си мислим ,че сичко е от настройки!!!!!, на газовата!!
    на бензин го имало маааааааа малко се усещало! амииииииии
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  10. #25
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    па я си си мислим ,че сичко е от настройки!!!!!, на газовата!!
    на бензин го имало маааааааа малко се усещало! амииииииии
    След 35 страници ще се окаже ,че си прав.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Пробвай с ново реле,или размени с това на бензиновата помпа,примерно.
    Това и мислех да направя утре, тъй като видях къде се намира релето. Дано да се окаже някоя лоша връзка там и да се оправи

    ---------- Post added at 01:09 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги от тези трите поста само mimouzunov говори смислени неща ,та да изяасним за каква кола иде реч колегата има в подписа 1,8 8 клапана ако това е така ,и това е проблемната кола ,а не става дума за Шевролет Корвет то Мордохи греши понеже на тази кола датчик за входящ въздух има в дебитомера,а не преди дросела ,и после другия колега греши още повече понеже казва ,че го е откачил и няма разлика.Единствения начин да се откачи този датчик е с една ножица да отрежеш кабелите отговорни за него от буксата на дебитомера та ако един колега говори точно ,като в случая и други 5 си говорят през главата просто нема нужда да пишем.
    Добре за да сме най-точно, не знам за какво беше точно този датчик преди дросела, но го откачахме, и ефект нямаше

    ---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:09 ----------

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    па я си си мислим ,че сичко е от настройки!!!!!, на газовата!!
    на бензин го имало маааааааа малко се усещало! амииииииии
    А точно от настройките започнахме. Опитахме при всякакви настройки, с по-богата, с по-бедна смес, но отново без резултат. След това, ако беше от настройка, защо да изчезва напълно, при изключване на въпросния клапан, за който са ни съмненията? Не претендирам, че съм голям разбирач, но поне не виждам смисъл... Поправете ме ако греша

    Утре ще пробвам с релето, пък да видим какво ще стане
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  12. #27
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Добре за да сме най-точно, не знам за какво беше точно този датчик преди дросела, но го откачахме, и ефект нямаше


    Утре ще пробвам с релето, пък да видим какво ще стане
    Значи малко уточнение преди дросела ,пак подчертавам няма датчици.После щом без вариатор е добре трее се проучи как деиства той.Тука трее обаче да се намесят колегите понеже аз съм скаран малко с вариаторите значи при режим работа на място на вариатора не трее да идва ток и ти трее да замериш това ,ако идва ток то трее се види защо, или релето е залепило или компа дава сигнал на релето постоянно което не трее да е така.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Виж пост 17 .
    Газовия инж. се командва основно от МАП , а вариатора "бъзика" точно налягането във всмукателния колектор. Препоръчай горещо на газаджиите да залягат упорито над книгите.
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  14. #29
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз пък залагам на скъсан въздуховод между дебитомер-а и дроселовата клапа! Но за да се види целия добре, трябва да се свали, което е за 5 мин. работа.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Аз пък залагам на скъсан въздуховод между дебитомер-а и дроселовата клапа! Но за да се види целия добре, трябва да се свали, което е за 5 мин. работа.
    Доизказвай се като говориш,моля ти се.
    +тампоните на ръновете
    А и да попитам.Какво е първото нещо което сме сменили всички седмица след поставянето на газ?
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •