Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 100

Thread: 155-цата придърпва - проблема открит, но как да се отстрани?

  1. #31
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Вариатора какво прави?! При команда от "компютъра", през реле се подава напрежение на електроклапана.. При сработването на същия се отваря някаква маслена магистралка и соответно сработва баш си вариатора..
    А какво прави тои?! Превърта така дасе каже смукателния вал към леко предварение...
    Защо без тая система колата си работи е питанката
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #32
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Вариатора какво прави?! При команда от "компютъра", през реле се подава напрежение на електроклапана.. При сработването на същия се отваря някаква маслена магистралка и соответно сработва баш си вариатора..
    А какво прави тои?! Превърта така дасе каже смукателния вал към леко предварение...
    Защо без тая система колата си работи е питанката
    Без тая система колата си работи нормално, само няма сила хич след 1500 оборота и звука е доста умрял и гърлен.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #33
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Нека колегата с посочения проблем, все пак да свали капака на двигателя и да провери за всеки случай белезите и зацепването. Ще му отнеме не повече от 1 час.
    Това наистина може да се приеме и за симптом на прекалено голямо предварение на вариатора.
    Карал съм с голямо предварение на всмукателния вал и при малко подаване на газ, в ниските обороти се получава придърпване - след 2000 об/мин придърпването изчезва. При потегляне с повече газ, придърпването пак не се проявява.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #34
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    А и да попитам.Какво е първото нещо което сме сменили всички седмица след поставянето на газ?
    Кабели и запалителни свещи?
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Аз пък залагам на скъсан въздуховод между дебитомер-а и дроселовата клапа! Но за да се види целия добре, трябва да се свали, което е за 5 мин. работа.
    Това беше нещото, което оправих още преди да сложа газовата. Проблемът със сигурност не е от там..

    ---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    Кабели и запалителни свещи?
    Сменени са


    Отивам да чистя релето, пък да видим какво ще излезе.
    Last edited by tx3m; 04-04-2012 at 19:08.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  6. #36

    Default

    С какви?
    Че това е деликатна свера при Туин спарковете?
    Има хора дето 10 комплекта смениха и пак немогат да си коландрят колите.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    С какви?
    Че това е деликатна свера при Туин спарковете?
    Има хора дето 10 комплекта смениха и пак немогат да си коландрят колите.
    Beru

    Иначе свалих всички релета, избърсах ги старателно, почистих местата където се включват, смених бушончетата там, които не ми харесаха, но... без промяна. Всичко си е както си беше. Остава сега през уикенда ако имам време да свалим капака, за да видим да няма попрескочило някъде, пък и да видим самата верига в какво състояние е. Което ме подсеща, продават ли се въобще вериги, при евентуална нужда за смяна, че тук в Благоевград ми казват, че няма?
    Тъй като в един магазин ми казаха, че за 156-ците били често срещани проблеми с пружината на вариатора, това така ли е и при 155-ците?
    Ако имате някакви други предложения, моля споделете
    Last edited by tx3m; 05-04-2012 at 00:53.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  8. #38
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Не си купувай верига колега, защото изкарват по 1-2 години и се разтеглат суупер много... Иначе 8кл. спарк няма никакви подобни проблеми с вариатора като 16кл... Такаче не го мисли...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #39
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by tx3m View Post
    Beru

    Иначе свалих всички релета, избърсах ги старателно, почистих местата където се включват, смених бушончетата там, които не ми харесаха, но... без промяна. Всичко си е както си беше. Остава сега през уикенда ако имам време да свалим капака, за да видим да няма попрескочило някъде, пък и да видим самата верига в какво състояние е. Което ме подсеща, продават ли се въобще вериги, при евентуална нужда за смяна, че тук в Благоевград ми казват, че няма?
    Тъй като в един магазин ми казаха, че за 156-ците били често срещани проблеми с пружината на вариатора, това така ли е и при 155-ците?
    Ако имате някакви други предложения, моля споделете
    Аз карах за момент с Беру ,но определено не бях доволен от тях (придърпваше точно)... А Тренди доколкото знам дори е имал гърмеж на бензин от свещи Беру...
    При някои работят при други не
    Веригата се опитаи да я натегнеш ако има нужда... Вариатора на 8 и 16в нямат общо като разваляне (единия принципно си е развален заводски )
    Както казаха по-нагоре сваляне на капака на клапаните ще изясни донякъде положението...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #40
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Вариатора какво прави?! При команда от "компютъра", през реле се подава напрежение на електроклапана.. При сработването на същия се отваря някаква маслена магистралка и соответно сработва баш си вариатора..
    А какво прави тои?! Превърта така дасе каже смукателния вал към леко предварение...
    Защо без тая система колата си работи е питанката
    Ето колегата е обяснил всичко ,и щом проблема изчезва когато откачиш вариатора ,първото което трее да видиш е дали на празен ход има ток на бубинката ,което не трее да е така ,и ако има ток да провериш защо .Първото нещо е това което трее да видиш.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #41
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ето колегата е обяснил всичко ,и щом проблема изчезва когато откачиш вариатора ,първото което трее да видиш е дали на празен ход има ток на бубинката ,което не трее да е така ,и ако има ток да провериш защо .Първото нещо е това което трее да видиш.
    Колега, според мен, ако на празен ход се подава напрежение на крачето на електро-хидравличния клапан, то тогава двигателя въобще няма да има празен ход - ще тресе и хълца като някоя зла бегачка, заради голямото предварение, което ще е дал вариатора на всмукателния вал ( +30градуса).
    Придърпването при колегата се проявява м/у 1400 и 2000 об/мин точно защото при около 1400 об/мин ЕКУ-то включва вариатора и дава предварение на вала. Ако предварението е твърде голямо, част от изгорелите газове в цилиндъра се връщат в смукателния тракт. При тези условия се получава лошо изгаряне на гориво-въздушната смес.

    *разглеждаме такта на изпускане на изгорелите газове, защото точно тогава започват да отварят и всмукателните клапани.

    Когато двигателя се развърти до около 2000об/мин, тогава вече скоростта на газовете (постъпващите в цилиндъра и излизащите от него) е достатъчно голяма за да не се връща такова голямо количество от изгорелите газове в смукателния тракт. При тези условия гориво-въздушната смес е достатъчно добра за да протече нормално процеса на изгаряне.

    За мен това е резонното обяснение, като не претендирам да съм на 100% прав, защото проблема все пак може да се крие другаде.

    Поздрави!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ето колегата е обяснил всичко ,и щом проблема изчезва когато откачиш вариатора ,първото което трее да видиш е дали на празен ход има ток на бубинката ,което не трее да е така ,и ако има ток да провериш защо .Първото нещо е това което трее да видиш.
    След почистването на релетата вчера, замерихме и тока там, и на празен ход не подава, което предполага, че работи нормално.

    ---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз карах за момент с Беру ,но определено не бях доволен от тях (придърпваше точно)... А Тренди доколкото знам дори е имал гърмеж на бензин от свещи Беру...
    При някои работят при други не
    Веригата се опитаи да я натегнеш ако има нужда... Вариатора на 8 и 16в нямат общо като разваляне (единия принципно си е развален заводски )
    Както казаха по-нагоре сваляне на капака на клапаните ще изясни донякъде положението...
    За свещите, майсторите ги мериха, височина на искрата и каквото още има там, и казаха че се държат много добре. Като го покарам малко ще отвия някоя за да видим какво става, но за сега аз също мисля, че са добре. Иначе при евентуална смяна, какви ще препоръчате?

    Веригата я натягахме уж, но така и не можахме да разберем, успешно ли беше начинанието. За това като имам време тези дни, и отворим капака, ще погледнем и веригата.

    Сега си говорехме с баща ми, и той каза, че навремето на ладата, в зависимост от октановото число на горивото, се настройвало и предварението. Има ли го този момент и при мен? Ако го има, как става това нещо, а и как трябва да се настрои точно? Не съм сигурен дори, че задавам въпроса по правилен начин, затова ако не е, поправете ме
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  13. #43
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, няма да си първия, който си е разглобил колата, заради свещите.
    Една Брава за малко да иде за скраб.
    Отвънка не можеш да преценяваш свещите, защото условията в цилиндъра са съвсем други.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #44
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ...А Тренди доколкото знам дори е имал гърмеж на бензин от свещи Беру...
    Да, имах, но свещите не се знаеше на колко хил. км са. Счупих тресчотка при опит да ги сваля. Та, аз съм си от доволните, само с Беру карам.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #45
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 155

    Колега,нека ти проверят CO.успех.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •