Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 100

Thread: 155-цата придърпва - проблема открит, но как да се отстрани?

  1. #61
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Защо първо не започнете със свещите. Регулирайте ги на 0.7 мм и пробвайте. Ако още го прави преминете на 0.6 мм.
    Ако при 0.6 се оправи си вижте плюса на бобините. Тоест главните релета.
    Симптомите са типични за слаба искра. Тоест за голям луфт между електродите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #62
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А скъсан въздуховод? Прегледай обстойно тръбите преди и след дебитомера.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #63

    Default

    Следя тази тема,колеги ...но така и не виждам решение по този отвратителен проблем.Никъде не прочетох почистване на дюзи!!!Има ли такава възможност? Газовия инжекцион го имам от 5,6 години а проблема почна преди 1-1,5 година.Помагайте че нямам нерви вече и колкото и да не искам ще трябва да се разделям с 9 годишната си любов

  4. #64
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by крояча View Post
    Следя тази тема,колеги ...но така и не виждам решение по този отвратителен проблем.Никъде не прочетох почистване на дюзи!!!Има ли такава възможност? Газовия инжекцион го имам от 5,6 години а проблема почна преди 1-1,5 година.Помагайте че нямам нерви вече и колкото и да не искам ще трябва да се разделям с 9 годишната си любов
    А какъв е точно проблема!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #65

    Default

    Абсолютно същия като на tx3m(придърпва,лашка).Само че от скоро от 3000 оборота - нагоре заглъхва и губи мощност както на бензин и на газ.Отскоро като й дам повечко газ или като сваля една предавка надолу се чува гърмене в ауспуха.Свещи,кабели,бубини са сменяни. ??????????

  6. #66
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аиде и аз със същия проблем... Има го само на гас от 1200-1800об/м... По газовата всичко е ок на бензин е криво ляво добре!!! С изключен вариатор дефекта го няма. Преди малко разглабях и гледах, валовете са си зацепени както трябва всичко е ок само дето неиска да работи (прекъсва придърпва на ниските обороти)... Идеи!?
    Всичко се почна от как се разреди двигателя!
    Явно трябва да се прави някаква нова настроика на валовете знам ли и аз...
    Преди малко пак разтворих агрегата... След като се загледах по-добре се вижда някаква леко отклонение от белега на смукателния вал! Нее много ама вече за сламки се хващам (по-късно ще видя дали има ефект от наместването)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140122_151532.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 22-01-2014 at 17:09.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #67
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Така,както го виждам всмукателния вал е с леко предварение.Някъде бях чел,че при предварение при ниски обороти,когато скоростта на гориво–въздушната смес е малка се получавало пресрещане на входящия поток и се получавало това предърпване.При големи обороти скоростта на сместа е голяма и преодолява съпротивлението.При теб ми се струва,че предварението е незначително,ама тъй като си с турбина може и да оказва някакво негативно влияние.Поздрави

  8. #68
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Тъй де, ама туй си е следварение(закъснение), а не предварение, което изключва това... Странен казус... Колегата nonamecrew, по-нагоре е писал, че са имали същите проблеми и са ги решили, та бъде така добър да сподели решението...

    ---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

    Тъй де, ама туй си е следварение(закъснение), а не предварение, което изключва това... Странен казус... Колегата nonamecrew, по-нагоре е писал, че са имали същите проблеми и са ги решили, та ако бъде така добър да сподели решението (все пак сме форум за взаимопомощ)...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #69
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Тъй де, ама туй си е следварение(закъснение), а не предварение, което изключва това... Странен казус... Колегата nonamecrew, по-нагоре е писал, че са имали същите проблеми и са ги решили, та бъде така добър да сподели решението...

    ---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

    Тъй де, ама туй си е следварение(закъснение), а не предварение, което изключва това... Странен казус... Колегата nonamecrew, по-нагоре е писал, че са имали същите проблеми и са ги решили, та ако бъде така добър да сподели решението (все пак сме форум за взаимопомощ)...

    Абе нее ли предварение ако белега на вала е от дясно на резката на петата!? Ако се върти по часовника веригата следва че гърбицата на вала ще натисне по-рано съответния клапан= предварение (стига да е такава посоката на въртене де)!!!
    След като оправих лекото отклонение в зацепването, придръпването изключително много намаля!!! Сега почти става за каране!!!
    Утре ще дам още закъснение и ще пробвам пак!!! Лошото е че незнам дали да бъзикам и изпуискателния вал или не...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #70
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Абе нее ли предварение ако белега на вала е от дясно на резката на петата!? Ако се върти по часовника веригата следва че гърбицата на вала ще натисне по-рано съответния клапан= предварение (стига да е такава посоката на въртене де)!!!
    След като оправих лекото отклонение в зацепването, придръпването изключително много намаля!!! Сега почти става за каране!!!
    Утре ще дам още закъснение и ще пробвам пак!!! Лошото е че незнам дали да бъзикам и изпуискателния вал или не...


    Сега се загледах в едни архивни снимки от преди години когато сменях изпускателен вал... Ясно се вижда там как смукателния вал е на едно доста прилично закъснение спрямо изпускателния (стига да се върти по часовника веригата)!?! С тия си настроики колата е минала 100000км без проблем! Получава се че ако е зацепена на белези нее на 100% (ако работи на газ)! Защо става така нее ясно за момента, утре ще правя центровката на валовете така както е била едно време...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #71
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Абе нее ли предварение ако белега на вала е от дясно на резката на петата!? Ако се върти по часовника веригата следва че гърбицата на вала ще натисне по-рано съответния клапан= предварение (стига да е такава посоката на въртене де)!!!
    След като оправих лекото отклонение в зацепването, придръпването изключително много намаля!!! Сега почти става за каране!!!
    Утре ще дам още закъснение и ще пробвам пак!!! Лошото е че незнам дали да бъзикам и изпуискателния вал или не...
    Точно така.Двигателят се върти по посока на часовниковата стрелка и за да дадем предварение отместваме разпределителния вал в същата посока.

  12. #72
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Точно така.Двигателят се върти по посока на часовниковата стрелка и за да дадем предварение отместваме разпределителния вал в същата посока.
    Имам снимка от преди години когато отворих за първи път капака на клапаните... Вижда се че смукателния вал е на 3-4мм закъснение!?!! До тоя момент несъм се замислял защо е бил така а съм си мислил че при гасенето нещо се врътва вариатора... Получава се обаче че ако вариатора е наред трябва да си седи вала на белег а ако нещо заяжда тая простотия трябва да бъде забил на предварение някакво (а не както е на снимката ми)!
    Получава се че мои си алф по някаква неведома причина трябва да има закъснение на смукателния вал (в момента е на белези и нее на 100%)

    Вчера като презацепвах вала реших да го махна и да видя какво има в тоя вариатор... (вярно е железен на 8 клапановите)
    В заключение мисля да сменя и спортния чип със заводския защото незнам дали и тои не дава някакво предварение...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140122_153707.jpg   IMG_20140122_154031.jpg   IMG_20140122_154037.jpg   IMG_20140122_154045.jpg   IMG_20140122_154052.jpg  

    IMG_20140122_154122.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #73
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Преди малко пак се зарових под капака...
    Врътнах смукателния вал с 2-3 милиметра на закъснение!
    Зглобих запалих мина на газ и... Немога да я позная!!!
    Никакви ядове!
    Сега се чудя дали да връткам още за да видя дали е по-добре (ако може да стане по-добре де) или ще се влошава.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #74
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега, не съм се занимавал никога с такава сложна работа като центровка на двигател, но понеже ми е интересно, съм се ровил в Pdf-те за ремонт и там пише, че при слагане на валовете, преди да е инсталирана веригата, първи цилиндър на ГМТ, изпускателния вал на белези, а всмукателния с 3-4 мм предварение. Това май се прави, за да може, като се сложи и обтегне веригата, да си дойдат точно на белезите и двата вала. (по спомени от един разговор с Кендо е последното уточнение). Защо ти е придърпвала..с риск да напиша някоя глупост-при тебе при обтегната верига е била с предварение (да кажем 1 градус).Като се задейства вариаторът, дава предварение май 30 градуса. Цялото ти предварение става 31 (примерно) или повече от максималното предвидено и може би й е идвало в повече. А предварението означава презастъпване на отварянето и затварянето на клапаните с цел увеличаване на ефективния обем горивна смес, която минава през двигателя. Или нещо като турбо-ефект за атмосферни коли, който обаче си проявява преимуществата на високи обороти. Примерно драгстерите имат голямо презастъпване и затова нямат ниски. Като прибавим към цялата галимация, че ти имаш турбо инсталирано, се получава някакво обяснение защо си е позагубила ниските. Сега като си и дал закъснение, задействайки вариатора, предварението става по-малко от 30-те градуса, които вариаторът дава и на теория си загубил малко от ефекта му.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails timing 3.jpg  
    Last edited by Dimicha; 23-01-2014 at 17:55.

  15. #75
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колега, не съм се занимавал никога с такава сложна работа като центровка на двигател, но понеже ми е интересно, съм се ровил в Pdf-те за ремонт и там пише, че при слагане на валовете, преди да е инсталирана веригата, първи цилиндър на ГМТ, изпускателния вал на белези, а всмукателния с 3-4 мм предварение. Това май се прави, за да може, като се сложи и обтегне веригата, да си дойдат точно на белезите и двата вала. (по спомени от един разговор с Кендо е последното уточнение). Защо ти е придърпвала..с риск да напиша някоя глупост-при тебе при обтегната верига е била с предварение (да кажем 1 градус).Като се задейства вариаторът, дава предварение май 30 градуса. Цялото ти предварение става 31 (примерно) или повече от максималното предвидено и може би й е идвало в повече. А предварението означава презастъпване на отварянето и затварянето на клапаните с цел увеличаване на ефективния обем горивна смес, която минава през двигателя. Или нещо като турбо-ефект за атмосферни коли, който обаче си проявява преимуществата на високи обороти. Примерно драгстерите имат голямо презастъпване и затова нямат ниски. Като прибавим към цялата галимация, че ти имаш турбо инсталирано, се получава някакво обяснение защо си е позагубила ниските. Сега като си и дал закъснение, задействайки вариатора, предварението става по-малко от 30-те градуса, които вариаторът дава и на теория си загубил малко от ефекта му.
    Написаното е точно както е!!!
    Днес след като заработи коректно аз не спрях да ровя. Превъртях още към закъснение вала и нещата се влошиха (както е и редно де) но сега знам точно от къде до къде може да се върти и кога какво се получава с работата и на газ и на бензин!
    Утре ще я зацепя където работеше добре и краи!
    Аз превъртам валовете със стегната верига.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •