Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: пореден дразнещ момент ;(

  1. #1
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default пореден дразнещ момент ;(

    Здравейте колеги.
    имам следният странен проблем с летните ми гумите!!!
    миналото лято започна едно хлопане(чуваше се нещо такова "дъб-дъб-дъб )и с увеличаване на скоростта се засилваше.Мислих си за камъче,но УВИ
    зимата си бях добре с зимните,но дойде време отново за летните.Преди да ги сложа ги откарах в МАРГЕЛ(не ходете там)мислих си 4е е от джантите.Казаха 4е имам крива джанта и я оправиха(за една джанта+ 4бр.баланс=51лв)без коментар.
    Но този гаден звук не изчезна.Вече си мисля да не би гумитеми да са "шумни" ДОТ-а е 09.просто незнам вече.ако някой има предложения да помага.МЕРСИ

  2. #2
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Погледни на някоя от джантите баланса да не опира в апарата, разгледай на всяка джанта тежестите как са ще си личи къде се е търкал, ако е така !
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  3. #3

    Default

    криви гуми...

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Опитай се да локализираш колелото, което е причина за въпросния звук, вдигни на крик и завърти. И аз мисля, че е крива гума.
    Иначе впечатленията на колегата от "Маргел" напълно съвпадат с моите (ако става на въпрос за магазина срещу караулката на ботевградско шосе).
    Преди време си купих от там 4 нови гуми.
    Дадоха ми бонус един ароматизатор и ми казаха, че ми се полага безплатен монтаж.
    Почувствах се като истински европеец и седнах да изпия едно кафе, докато ми монтират гумите.
    След като работата беше свършена, ми поискаха 80 лв. за труд.
    На въпроса ми относно "безплатния" монтаж, ми обясниха, че това не включвало свалянето и качването на колелата от колата, а така също и баланса.
    Не ми се занимаваше с измекярщини, платих и си тръгнах.............
    По-неприятното се случи на другия ден.
    Пътувах към Търново и по магистралата бях понастъпил повечко. В един момент усещам, че нещо не е наред с поведението на пътя. Спирам и установявам, че общо от колелата са изпаднали 2 секретни и един нормален болт. А това, което беше останало, беше хлабаво.

    Накратко:

    В Маргел освен, че са жалки изедници са и убийци.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    криви гуми...
    Tук се крие отговора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Намери някой познат с джанти на размер като твоите(алфа 156, гтв, 147) и разменете подозрителната (тропащата) с неговата. Ако не я хванете от първия път, разменете следващата и така...
    Би трябвало звукът да отиде в неговата кола и ще "хванеш" гумата с джантата. След това, от всеки гумаджия ще получиш отговор на въпроса- кое от двете не е наред.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз съм мн доволен от Маргел Русе...безплатен монтаж, кафенце, отстъпка, почистване на гумите безплатно в цената на новите гуми. Това преди година.
    Изправиха ми 4-ри 17' джанти за 36 лв , не повярвах и ги питах това за една джанта ли?!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Спирам и установявам, че общо от колелата са изпаднали 2 секретни и един нормален болт. А това, което беше останало, беше хлабаво.
    Като цяло, въпреки всичко може да си доволен - натрупания опит с придобиването на усещането какво е да имаш незавити болтове на джантите е безценно в крайна сметка......има хора са който тва си е просто някакъв шум, и си карат.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Аз съм мн доволен от Маргел Русе...безплатен монтаж, кафенце, отстъпка, почистване на гумите безплатно в цената на новите гуми. Това преди година.
    Изправиха ми 4-ри 17' джанти за 36 лв , не повярвах и ги питах това за една джанта ли?!
    ами не за 2 е, просто другите 2 са ти били добре

  10. #10
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Извинявам се на създателя, че ще му размия темата..
    и аз имам проблем с гумите..смених зимните с летни - всичко точно.
    размених двете задни и двете предни и от тогава колата клони наляво..като я оставая по инерция..тя тръгва наляво..
    от какво се получава това? ходовата част е добре..
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    пробвай да сложиш лявата гума както си е на джантата от дясно и съответно дясната от ляво. Вярно ротацията ще бъде неправилна. И ако не ти носи колата отивай на баланс на предница и провери да не би да е била удряна колата и от там бда имаш посукване.

  12. #12
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by ilya75 View Post
    пробвай да сложиш лявата гума както си е на джантата от дясно и съответно дясната от ляво. Вярно ротацията ще бъде неправилна. И ако не ти носи колата отивай на баланс на предница и провери да не би да е била удряна колата и от там бда имаш посукване.
    Благодаря. Така ще направя.
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    ами не за 2 е, просто другите 2 са ти били добре
    Мне, и 4-рите ми бяха леко криви, нагледно го видях това и след това резултата!!
    Независимо какво се прави по колата ми, винаги стоя на човека на главата и това е. Да гледам какво пипа и прави
    Last edited by rusiq86; 04-04-2012 at 20:33.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Още зелен, но вманиачен adoon's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Опитай се да локализираш колелото, което е причина за въпросния звук, вдигни на крик и завърти. И аз мисля, че е крива гума.
    Иначе впечатленията на колегата от "Маргел" напълно съвпадат с моите (ако става на въпрос за магазина срещу караулката на ботевградско шосе).
    Преди време си купих от там 4 нови гуми.
    Дадоха ми бонус един ароматизатор и ми казаха, че ми се полага безплатен монтаж.
    Почувствах се като истински европеец и седнах да изпия едно кафе, докато ми монтират гумите.
    След като работата беше свършена, ми поискаха 80 лв. за труд.
    На въпроса ми относно "безплатния" монтаж, ми обясниха, че това не включвало свалянето и качването на колелата от колата, а така също и баланса.
    Не ми се занимаваше с измекярщини, платих и си тръгнах.............
    По-неприятното се случи на другия ден.
    Пътувах към Търново и по магистралата бях понастъпил повечко. В един момент усещам, че нещо не е наред с поведението на пътя. Спирам и установявам, че общо от колелата са изпаднали 2 секретни и един нормален болт. А това, което беше останало, беше хлабаво.

    Накратко:

    В Маргел освен, че са жалки изедници са и убийци.
    Закон: След всеки майстор без значение от репутацията му и мястото където е пипал, минаваш на проверка и затягаш.Има некадърни, други си вършат работата добре, но се случва да забравят нещо (човешко е).Аз нямам доверие на никой.
    Alfa 156 2,4 SW 2001
    Fiat Tempra 1,6 i.e 1992

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by adoon View Post
    Закон: След всеки майстор без значение от репутацията му и мястото където е пипал, минаваш на проверка и затягаш.Има некадърни, други си вършат работата добре, но се случва да забравят нещо (човешко е).Аз нямам доверие на никой.
    Абсолютно вярно!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •