Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 233

Thread: ДЕ е дъртият гъзар! /корабна тема/

  1. #151
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И котвите са готови.Много желязо имало по тоя кораб, баси за какво му са 5 котви.Най-трудна беше първата, докато намеря подходящия начин за направата, после другите лесно.Изковах ги от мед, и малко запояване на лапите.
    Ами не са имали парк-троник и с котвите са маневрирали!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #152
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Златни ръце има тоя човек!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #153
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    От утре, 25.08, неделя първият ми кораб, "Цесаревич",/има го на предната страница/ ще бъде изложен в Археологическия музей във Варна.Има изложба на модели - кораби, самолети, танкове и др.На 31.08 ще е конкурсната част.Дано спечеля поне фафла.Който иска да заповяда.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #154
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    От утре, 25.08, неделя първият ми кораб, "Цесаревич",/има го на предната страница/ ще бъде изложен в Археологическия музей във Варна.Има изложба на модели - кораби, самолети, танкове и др.На 31.08 ще е конкурсната част.Дано спечеля поне фафла.Който иска да заповяда.

    Какво стана , Митак!
    Дай снимки!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #155
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Какво стана , Митак!
    Дай снимки!
    Е, чай да мине 31-и
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  6. #156
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Какво стана , Митак!
    Дай снимки!
    Ами снимки нямам, корабчето предизвика голям интерес, дори имало запитвания относно евентуална покупка.Има някои интересни модели, примерно "Дебелата Берта", един ветроход правен от чичка като мене и шапка му свалям за ръчната изработка, открехна ме на някои тънкости.Относно качество на изработка ми е конкуренция, но пък прави от 20 години модели, обаче сме различни класове.По голямата част от изложбата е на лични колекции от купешки колички и модели на самолети за сглобяване.Утре ще отида да хвърля едно око и ще направя снимки.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #157
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    По голямата част от изложбата е на лични колекции от купешки колички и модели на самолети за сглобяване.Утре ще отида да хвърля едно око и ще направя снимки.
    Някъде имах сглобен ИС-2 от пластмаса....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #158
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ето малко снимки от изложбата.Изложбата има за цел да популяризира моделистиката и наградите са по-скоро утешителни.Днес имаше едно момче от София със впечатляващ модел на руския самолетоносач "Адмирал Кузнецов".Интересното е че е доработил модела, като е обзавел подпалубните хангари със самолети и оборудване и са осветен.Също имаше и един ветроход който не е правен с купешки части, един малък мащаб на крайцер от WWII, на същия автор полуръчна изработка.Под ръчна изработка имам пред вид модел при който не са използвани готови китове и не са правени части и детайли с лазерно рязане и фотоец.Само моя е изцяло ръчен.Крайцера е с детайли правени чрез фотоец.Няма начин да се изработи детайлно такъв мащаб на ръка, толкова са малки чарковете че само ювелир би могъл да ги изработи.Този крайцер е ходил на международна изложба, автора ми обясняваше колко документация и спецификации е написал според правилника на НАВИГА.Там е много трудно да отидеш, пред вид изискванията за достоверност на моделите.Гледали достоверноста , детайлноста и мащаба и на най-дребните детайли в съответствие със заводските спецификации или тези на НАВИГА ако модела е твърде стар и не са имали такива.Въобще шапка им свалям на тия дето са стигнали до такова изложение.Другото е 800 мм оръдие "Густав", "Вечния сокол " от Междузвездни войни, една галера от пластмаса диорами и танкове коли и самолети.Имаще две диорами.Едната от WWII, другата не я снимах че ми се стори много постна, обаче се оказа някакъв ташак - стар военен джип и три голи мадами на плаж, всичко им се виждаше,утре ако не са я прибрали, понеже е последен ден ще я снимам.Най-съм доволен че се запознах с готини хора, научих ценни неща и съвети.Докато говорех с колегите дойде група руснаци с екскурзоводка някаква завеяна която самоуверено им обясни че моя кораб е правен за някакакъв военен филм за WWII, обаче продукцията била спряна понеже била много скъпа, та чак един от рашъните и направи забележка че на табелката друго пише - кораба е бракуван 1925 г и няма как да участва във WWII, смях - можеше да си направи труда да прочете описанието.Снимките са кофти щото ги правех с телефона, понеже се оказа че някоя домашна умница е взела картата от фотоапарата.Утре ще видим печеля ли фафла.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #159
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Митак, грам не отбирам от модели и кораби, респ. галери, самолети и т.н. Но качвам снимки от телефона на кораб, който е изложен в чакалнята на очна клиника в Ст. Загора. Който разбира, може да му се изкефи.
    Attached Images Attached Images
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  10. #160
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Всеки свястно направен кораб или друг модел е радост за окото.Ще постна малко снимки на кораби правени от майстори, имам пред вид хора печелили медали на международни състезания.Първата е на моя модел - Цесаревич, разликата в изработката е очевидна и не в моя полза.Все пак като за първи модел съм доволен.За да се стигне до такива състезания трябва доста опит и без някои способи за прецизна изработка не става.А на тези дето правят ветроходи...не знам с колко валериан става направата особено оплетката на такелажа.Кефят ме да ги гледам но засега нямам желание да ги правя.Всеки си има някакво предпочитание, е това момче от софия с руския самолетоносач е пристрастено към този вид кораби.А и аз искам моделите ми да се движат, което предполага някакъв компромис с качеството в полза на здравината.Да пуснеш на вода, особено солена модел в който си вложил 1000-2000лв и една година труд е все едно да си наточиш Алфата и да отидеш на оффроуд с нея.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #161
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ето диорамата на израелски женски войници на плаж.Те там нали всички ходят войници.Тая надупената напрао ми иде да я

    .Другото е специалната награда която ми дадоха за модела.Медал не ми се полага защото модела ми беше единствен в класа си и нямаше с кого да се състезава.Обаче съм и ся така
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #162
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Ха честито!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  13. #163
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Честито, а в бъдеще и още
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  14. #164
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Браво Митак!

    Това са независещи от теб обстоятелства.

    Иначе щеше и медала да грабнеш


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #165
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Talking

    Специален поздрав за чичо Митко и всички, които се чувстват свързани с военноморския флот

    https://www.youtube.com/watch?featur...&v=oei2lB9MBo0


Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •