Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 233

Thread: ДЕ е дъртият гъзар! /корабна тема/

  1. #181
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Митак, изложбата е впечатляваща, но както се каза: нашето си е наше!
    Честно казано, имаш нужда от малко ръчкане на самочувствието.
    Коментарите ни са съвсем точни. Ето ти и моето мнение, на "безпристрастен":
    На много от моделите си личи една перфектна линия, която говори не за изработка, а за готови щампи и промишлени форми. Много от моделите, които видях в частта за верижна техника съм ги сглобявал още като пионерче. Това са същите форми, само дето са калупосани и направени на ново, а после замазани. Най-много си личи на Т-34-85. Там има дефект на руския модел, който е повторен 1:1.
    При твоите има една грубоватост на елементите от чугун, стомана и бронз. Личи си насечения силует и грубата обработка. Те са били точно такива. Отливка, а после съвсем леко обработени. На повечето само счупени ливните гърловини.
    С една дума най-близо са до автентичните, защото с пръстчета, пилички и иглички си ги правил. Най-висшия пилотаж в моделирането.
    За това-БРАВО!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #182
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Благодаря за подкрепата но в моето занимание критиките даже са добре дошли.Относно качеството, колкото по-качествено по-добре, но...има значение дали правиш кораб от първата световна или луксозен лайнер.В първия случай прекаленото качество може да ти превърне кораба в сувенир.Естествено ако искаш да правиш сувенир е друга бира.Нещо като това.
    Никога по кораба не е имало толкова много бронз, единственото вярно е че в един момент е бил бял със жълти комини.В интерес на истината този кораб е претърпял много преустройства даже в един момент е бил черен.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dimitar_vd62; 24-08-2014 at 20:27.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #183
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default




    Модел на ескадрения броненосец „Цесаревич”, който е участвал в Руско-японската, а по-късно и в Първата световна война ще бъде спуснат на вода. Той е изработен от Димитър Димитров и бе показан на открилата се днес в Археологически музей годишна изложба на Модел клуб „Варна”. .................



    Цялата статия ТУК
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #184
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да ти кажа, не съм давал интервю в тоя смисъл на понятието.Много хора ме разпитваха, явно един от тях е бил репортер и е пресъздал статия."Аквариумът" всъщност беше нарочно направен съд за изпитания на моделите, относно плаваемост център на тежеста диферент и крен.Ето го.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #185
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Боже, боже....тва медиите са голяма работа.Като прочетох заглавието по внимателно осъзнах какво са написали - http://petel.bg/Eskadren-bronenosets...v-Varna__81432 Ся цяла Варна ще се втурне на морска гара да очаква спускането на кораба на вода...А и това с познавачите е толкова преувеличено, естествено че всички се тълпяхме около моделите и разговаряхме помежду си, имам пред вид колегите моделисти.То бива да изопачаваш нещата ама това ме натъжава, още повече че не са ме интервюирали официално.Сещам се кой е репортера, един дет ме разпитваше подробно, мислех че е посетител и му е интересно, дали може да плува, обясних му че може и смятам да го пробвам в някой водоем, не в солена вода.Даже ми даде акъл да го пусна в езерцето с лодките в Морската градина а аз му казах че не обичам сиерджии.Да беше казал че работи за няква медия нямаше да му откажа.Тъпа раута.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #186
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Боже, боже....тва медиите са голяма работа.Като прочетох заглавието по внимателно осъзнах какво са написали - http://petel.bg/Eskadren-bronenosets...v-Varna__81432 Ся цяла Варна ще се втурне на морска гара да очаква спускането на кораба на вода...А и това с познавачите е толкова преувеличено, естествено че всички се тълпяхме около моделите и разговаряхме помежду си, имам пред вид колегите моделисти.То бива да изопачаваш нещата ама това ме натъжава, още повече че не са ме интервюирали официално.Сещам се кой е репортера, един дет ме разпитваше подробно, мислех че е посетител и му е интересно, дали може да плува, обясних му че може и смятам да го пробвам в някой водоем, не в солена вода.Даже ми даде акъл да го пусна в езерцето с лодките в Морската градина а аз му казах че не обичам сиерджии.Да беше казал че работи за няква медия нямаше да му откажа.Тъпа раута.
    Ми хайде бе - кво става? - аз от 5 часа вися пред дока с бутилка шампанско.......

    Не се коси, Митак - това са журналята. Това за един модел. А представяш ли си по-важната информация, как се изкривява по пътя до нас? А и като започнат всички с онова copy-paste......


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #187
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми не съм бил център на внимание и ми идва в повече.Участвам за удоволствие, не за слава, радва ме че хората наистина се наслаждават на експонатите,запознавам се различни хора от други градове, обменяме опит...нещо като нашите сбирки, отиваш да се видищ с приятели понякога има и бира.Не обичам така да се изкривяват нещата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #188
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми не съм бил център на внимание и ми идва в повече.Участвам за удоволствие, не за слава, радва ме че хората наистина се наслаждават на експонатите,запознавам се различни хора от други градове, обменяме опит...нещо като нашите сбирки, отиваш да се видищ с приятели понякога има и бира.Не обичам така да се изкривяват нещата.
    Влез им в положение... Само гледат да има драма и сензация, а не е представил нещата подобаващо, а вземат друг на работа, който пък кой знае какви щеше да ги натвори. А и къде ти е виждал алфист отблизо, няма как да не даде отклонения в една или друга посока. Мен пък хич не ми се ще кораба да се цапа в тва езеро из тия жабуняци, отделно се притеснявам, че нещо може да му се случи, да не става дума, че и на тази маса не ми се струва надеждно защитен.
    Важното е, че Митето е супер!!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #189
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Днес направих сефтето на Цесаревич.На язовира до Николаевка.Само дето имаше много вятър и вълнички, за нас малки ма за корабчето като 10 бала.Ей голям кеф е.https://www.youtube.com/watch?v=Afdu33MRryE Не е хич професионално видеото ама толкова му разбираме.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #190
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Еее то много яко бе ... Ама вятъра наистина си е сериозен.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  11. #191
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вярно вълнението за него е като десет бала, но пък цапа добре!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #192
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Ей, това изглежда много маниашко. Ама да го гледаш само от страни. Хвала ти, Митак!
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  13. #193
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    той е Гуру велик !!! баси човека е

  14. #194
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 06-03-2019 at 02:03.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #195
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми търсех си удобно място, дето да няма канап серсеми че ще им събера въдиците.Ма пък бойното му кръщене беше успешно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •