Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 233 of 233

Thread: ДЕ е дъртият гъзар! /корабна тема/

  1. #226

    Default

    Димитре от поне 26-27 години Окръжни няма.

    Някога и аз бях авиомоделист.Ама на 15 години се отказах.У нас беше пълно с награди и грамоти от Окръжни първенства- и досега имам две от тези награди- метална гравирана тавичка за кафе и един комплект гедоре ключове "сделано в СССР".


    Ама на този твоят кораб много му лъскат оръдията? На истинските кораби не е ли всичко боядисано с цел да не го разяжда солената вода?


    П.П. Честно казано сигурно имаш най-търпеливата жена , то мъж няма да те изтърпи, па жена ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #227
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    П.П. Честно казано сигурно имаш най-търпеливата жена.....
    Ти си мислиш така. Като го натимари жена му и почва да си го изкарва на русофобите у форумо.

    Иначе - златни ръце има тоз човек


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #228
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Димитре от поне 26-27 години Окръжни няма.

    Някога и аз бях авиомоделист.Ама на 15 години се отказах.У нас беше пълно с награди и грамоти от Окръжни първенства- и досега имам две от тези награди- метална гравирана тавичка за кафе и един комплект гедоре ключове "сделано в СССР".


    Ама на този твоят кораб много му лъскат оръдията? На истинските кораби не е ли всичко боядисано с цел да не го разяжда солената вода?


    П.П. Честно казано сигурно имаш най-търпеливата жена , то мъж няма да те изтърпи, па жена ...
    Всяка година около 20-25 август се организира изложба на всякакви модели в Археологическия музей във Варна.Входа е безплатен/ма не става да влезеш за изложбата пада разгледаш музия без пари/.Та там дават медали и грамоти.Само че аз не участвам заради тях, а и не съм член на моделисткия клуб.Тоя ми стига.Състезания, изложби и награди пак си има.Колкото до оръдията на кораба, лъскави са понеже оръдейните кули не са довършени, има още работа по тях и оръдията умишлено не са боядисани понеже ще се увреди боята от многото премятане насам натам.Тез дни се заемам с тях.Има още много работа - двете мачти,такелажа, палубните оръдия които са към 20-тина броя, въздуховоди, люкове, капаци, отчайващо количество спасителни лодки, катери, дори платноходки/те пък за кво са им били не знам/,лодбалки, леери, стълбички, ръкохватки, опори и прочие детайли....бе някъде към 2000 джаджи са.Ма няма ги правя всичките понеже не гоня музейно качество за международни изложби а радиоуправляем модел, т.е. не си струва да инвестирам време и труд в детайли които трудно може да се опазят при експлоатацията му.То си има и съответен клас за такива модели.Не обичам статичните модели колкото и да са прецизно изработени, харесвами когато се движат.А това налага и някои незабелижими промени породени от факта че се нуждае от обслужване на механиката , електрониката, батериите.Освен това трябва да направя и два руля, четири винта с дейдвудните тръби и съответното задвижване със зъбни колела.Жената....знам ли я, ни голем го вадя ни пари имам, тя си знае.
    Last edited by dimitar_vd62; 30-04-2016 at 23:42.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #229
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Докарах го дотук.Втулка от алуминиева тръбичка, медна тел, със замба изрязах кръгло"стъкло" за прожектора, светодиод и рефлектор от челник, както и няколко медни тръбички и прожектора е готов.Повече снимки на финала, че няма да е интересно инак.Дано сколасам за изложбата август месец.
    Евала Митак!
    Върти ми се една идея как може да си подсигуриш първото място.За целта преработваш оръдията да пуцат с патрончета за флоберка и с един залп с лекинко потапяш конкуренцията

  5. #230
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тя идеята и на мен ми е хрумнала, то освен да пуцат ма не с флоберка може да пуска и вдига котва, да му пушат комините, да има корабна сирена....засега се задоволявам само със светлини.Конкуренцията....взе да се заражда.В смисъл, с първия модел без да искам съм дал тласък на този вид моделизъм - РС с качество различно от "некво корито което плува" или "нещо" дето хвърчи и върви, демек модели на исторически или релно съществуващи машини, което по някакви причини в бг не е разпространено .Подочух че и други са заработили в тази насока, което е добре.Засега ги правя за лично удоволствие и не съм си поставил цел медали и прочие, излагам ги да им се радват.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #231
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Темата за този форум няма да има продължение.Моля модератора да я заключи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #232
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    От днес 18-08-2019г. до 01-09-2019г. има изложба на всякакви модели - от картон, дърво, пластмаса и т.н на най-разнообразна тематика.Изложбата е на 2 -ия етаж на Археологическия музей.Входа за изложбата е безплатен.На входа на музея казвате че сте за изложбата и ви упътват.Организаторите казват че са поканени моделисти от страната и чужбина, днес и утре все още ще пристигат модели, предполагам от вторник нататък ще е заредено.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #233
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Има таратанци.Отивам днес да видя какво са изложили и...мухите повече от моделите.Ма събота и неделя чак щели да идват от незнам де си.Иначе из медиите оповестено че се открива на 18.Хората идват и си отиват разочаровани, ....явно и това мероприятие е на принцапа да приберем некви пари от некъде си, де да знам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •