Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 196 to 210 of 233

Thread: ДЕ е дъртият гъзар! /корабна тема/

  1. #196
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Браво! Цепи вълните, като истински.

    Можеш да помислиш за една камера - времянка монтирана отгоре му. Предполагам, че видеото ще е доста по-впечатляващо. Или направо мисли за някой дрон


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #197
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Браво! Цепи вълните, като истински.

    Можеш да помислиш за една камера - времянка монтирана отгоре му. Предполагам, че видеото ще е доста по-впечатляващо. Или направо мисли за някой дрон
    едно Go-Pro ще му свърши работа дроните са си скъпи все още, макар и DJI да подбиха и без това цените като всички китайци ...

  3. #198
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Веднага, да не те хване морска болест само, т.е. язовирна. https://www.youtube.com/watch?v=9JxW...ature=youtu.be Само че не е толкова ефектен колкото ми се иска, понеже тая миникамера се оказа неподходяща за закрепване, та с една дъвка и два косъма от жената импровизирах.А и тогава вятъра ептен се усили, масар да е метър дълъг и 8 килограма тежък го носеше на една страна и накланяше.Сега друга камера съм си поръчал, но предварително ще направя сухи тренировки да уточня мастото и наклона и ще гледам по тихо време да хвана.Неприятното е че по язовирите се цупят понеже си мислят че е лодка за захранка и бая се обясняваме.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #199
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Малко напредък по темата, т.е. по кораба, за съжаление основателни причини ми забавят работата по него.Тва ми коства месец арбайт.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #200
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Велик си!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  6. #201
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Браво Митак!

    Имам само една процесуална забележка.
    Когато постнеш снимка на готов възел от цялото, само можем да се досещаме, как си изработвал и сглобявал детайлите от него. Лично за мен това е по-интересно отколкото завършеното изделие.
    Та ако това не те затруднява, цъкай по някоя и друга снимка от различни фази на целия "арбайт" и я поствай.

    Това го казвам от чисто техническо любопитство и съм сигурен, че никой няма да ти гепи занаята


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #202
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами нямам такива страхове, то и няма тайни просто находчивост търпение и малко сръчност.Ма щом ти е интересно ще правя някоя и друга снимка от процеса на правене на възлите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #203
    започва да се пристрастява gioganotti's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    82

    Default

    Някога си издялках една простичка лодка еднодръвка. Та като се сетя колко време, нерви и псувни ми струваше, направо се прекланям пред търпението и сръчността ти.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v (115hp) /04
    opel kadett E 1.3 karavan - ex

  9. #204
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ето за моя приятел Любо/мразен от мене русофоб/, как се прави трюмен капак с отвори за осветление.Първо се изрязват детайлите, после се слепват с дъното.Ако има илюминатори за осветление/естествена светлина/ дъното се изпразва, ако люка е по голям може да се направят отделни страни, в случая така е по-лесно.След това се залепват капаците.Понеже капака е V-образен просто прегъвам материала и го залепвам за основата със страните.После изрязвам излишното и зашкурвам.Следва пробиване на отвори за илюминаторите.Самите илюминатори се правят от месингова тръбичка с подходящ диаметър от телескопична антена, като никеловото покритие се снема със ситна шкурка с движения наподобяващи "лъскане на бастуна".Това е за обкова на илюминатора, за стъклото използвам капака от кутийка за СД.С газова горелка нагряавам върха на тръбичката и го притискам към плексигласа, акрила или каквото е там само да е прозрачно.Като изстине след няколко секунди го отлепям и с помощта на макетно ножче с движения напред назад по тръбичката/все едно точиш баница/ прерязвам тръбичката.След това ги набивам в отворите на капака който е предварително боядисан.Любо, за в бъдеще ще съкратя процедурата че един живот няма ми стигне да описвам подробно всеки детайл и възел.При този тип кораби, нещата изглеждат една идея по-груби.Ако беше съвременен кораб детайлите се правят малко по-изящни така да се каже.Демек това нещо щях да го мина със водна шкурка и после още един слой боя за да изглежда по-финно, по ръбесто, с поизчистени форми.Освен това аз съм си избрал да изглеждат така като са излезли от завода, но може и да се състарят нещата/детайлите и самия кораб като цяло/ да имат следи от износване ръжда на характерни места, обрасването на корпуса под водолинията примерно се прави с поръсване със сол или ситен кварцов пясък от стари предпазители, пръскане с боя през екран от тензух или някаква подходяща за целта мрежичка се използва за следи от избила ръжда, протриване на боята и т.н.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dimitar_vd62; 12-08-2015 at 22:03.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #205
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ей тия тънкости са интересни, защото изясняват, как с много мерак, сръчност и находчивост се прави от нищо нещо





    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #206
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми на мен така ми е интересно, после тоя кораб като го гледам има стойност за мене.Преди време си купих един 30 сантиметров кит на Бисмарк, за един ден го сглобих и сега ми е напълно безинтересен.Не знам какви са ти интересите, ама ще ти дам един пример.Едно време събирах антики стрели, газени ламби от тия римските, все неща от тоя период.Поради ред причини се отказах но си държа колекцията.Та много исках римска газена ламба и един ден в един антиквариат намерих и я купих.След няколко години на един строеж във Варна из централната част/там някога е бил Одесос/ откриха развалини, тогава бяха мътни времена никой не се обаждаше на археолозите гледаха набързо да излеят основите, та дадох шише водка на пазача и ме пусна да ровя събота и неделя и там си намерих друга римска лампа.Та тая дето я намерих аз има по-голяма стойност за мене.И тука така, не ми е кеф да сглобявам готови части ами сам да си ги правя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #207
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Конфекцията я знаем. Ни акъл ни образование се иска и все се получава едно и също.
    А ти го мислиш, как да стане и то доколкото разбирам без кой знае какви производствени удобства.
    В крайна сметка се получава нещо уникално, което и ти самият не можеш да повториш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #208
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Леле хора тва е рай за моделистите.Няма съмнение че и много татковци ще са като дете в сладкарница - https://www.youtube.com/watch?v=zCFC...ature=youtu.be
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #209
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Днешното плаване.Много вятър и досаден пъдар. https://www.youtube.com/watch?v=gm_rVLgVShI
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #210
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като истински е

    Може би се лъжа, но ми се струва, че трябва центърът на тежестта да го изместиш малко по-назад. Май забива нос, когато има повече тяга. Не трябва ли да е обратното?
    Освен това ми се струва, че максималната скорост е прекалено висока. Това ако е в действителни размери ще е все едно да се движи с непосилна за корабоплаването от онова време скорост.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •