Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 103

Thread: газстанции и качество на горивото

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default газстанции и качество на горивото

    Здравейте колеги, много мнения срещнах в четене по- форумите, коя газ е по- добра: колата гори по- малко и върви по- добре, филтрите се задръстват по- бавно.

    Интересно ми е как някоя газстанция може да предлага по- добро качество на газ-та 'пропан бутан' като всички зареждат от рафинерията Лукойл Нефтохим. Може би има отделни места край границата, където Ромпетрол вкарват и край София от Гръцката рафинерия, но масово е от Лукойл.

    Някой има ли информация от къде зареждат газ: Кълвача, Петрол, OMW, Еко, Shell и тн.

    Не съм виждал много цистерни на изброените вериги бензиностанции и газстанции, който да ги снабдяват.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2

    Default

    Аз имам добри впечатления от Еко и Омв, както и лоши от Петрол и Шел (говоря на базата на това което усещам по моята кола като разход и динамика, както и какво виждам в отворени изпарители)
    Еко бяха към Кълвача, в момента са към Витогаз, за другите не знам
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  3. #3
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Аз пък си мисля, че разликата в газта не е толкова голяма, колкото разликата в колонките, с които ни зареждат газта. Пробвал съм газ от всички бензиностанции в моя град. Зареждам от някаква частна газстанция (не някаква голяма верига), газ на 1.23лв за литър и съм изключително доволен. Преди две седмици се случи да заредя на ЕКО, защото беше късно и гореспоменатата газстанция не работеше и останах изключително разочарован. Бутилката ми се пълнеше толкова бавно, че все едно е пълна догоре, а в последствие и поплавъкът ми заби на пълна бутилка при положение, че съм сипъл за 20лв газ(на 42л бутилка)...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Колонката не играе никаква роля - тя е само ламаринен корпус дебитомер и маркуч с пистолет накрая + малко електроника .
    Има значение помпата .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Разбирам, но така и не разбрахме дали всички разпространители са клиенти на Лукойл Нефтохим. Може би зависи от налягането на газта в съдовете в който го съхраняват газстанциите.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478
    Last edited by robygas; 09-04-2012 at 22:54.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    robygas е прав
    обсъждали сме го нееднократно

    в отговор на питането на flipz

    Прочети ТУК за да ти се доизясни защото предполагам няма да прочетеш темите които които е постнал roby
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #8
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Благодаря ви .. някой от темите съм ги чел, но колеги това е 2008-ма година бензин 1.60лв за лътър и тн.
    Нали знаете, че са минали 4 години и информацията се актуализира по един или друг начин и никъде не беше опеменато, кой е дистрибутор на повечето газстанции и бензиностанции предлагащи газ.

    Сега колегата с последният линк, даде малко светлина в тунела за OMW но както се вижда там фирмата им доставчик не вкарва само от Австрия, а от къде ли не.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #9
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Днес ме информираха, че РомПетрол имат база в Русе и до там си носят газ и тн. по шлеп т.е. по Дунава. От там транспортират за страната.
    Shell, OMV, Кълвача-газ не зареждат от Лукойл - спец. за газта, а я получават до колкото разбрах с танкер от пристанището.
    Това знам за сега ... петрол зареждали понякога и от Лукойл Нефтохим.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    На Еко и ОМВ газта за мен е под всякаква критика. Не бях сипвал повече от година на Еко, но миналата седмица ми се наложи. За един и същи маршрут, 1 литър отгоре за 100 км.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  11. #11
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Приказвайте си...
    Няма да излезе нищо смислено от тоя спор.
    Накрая колкото плюса има за една газ станция, толкоз и минуса ще има.
    Общо взето за всеки град е различно положението. Всеки сам намира къде му е най-дорбе (разход/вървеж) и после зарежда там.
    Да не говорим, че понякога газ-та на едно място е хубава, на следващата партида е пълни говна... и така постоянно!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Мен най- вече ме интересуваше дали 90% не зареждат от Лукойл.
    Ето човек работещ на инсталацията за пълнене на цистерни потвърди, че понякога Петрол зареждат от Лукойл т.е. при тях газта е идентична

    Та се чудех и за останалите ... но горе долу подразбрах.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Мен най- вече ме интересуваше дали 90% не зареждат от Лукойл.
    Ето човек работещ на инсталацията за пълнене на цистерни потвърди, че понякога Петрол зареждат от Лукойл т.е. при тях газта е идентична

    Та се чудех и за останалите ... но горе долу подразбрах.
    Не се сещам точно коя беше газ станцията, ама в серверна българия зареждаше от майна си райна, а в южна от лукойл. Става дума за една и съща верига!
    Тъй че си направи сметката, колко е сигурна цялата работа
    Зареждай си и си карай, и сам ще си извадиш извода къде е най-добра газ-та. В Карнобат за мен са Барекс-а и Кълвача.
    Пробвай и ти, ще кажеш ако мислиш друго

    П.С: И не забравай, че голяма част от магията става и на самата газ станция. Имам приятел, дето държат бензиностанция в Сунгурларе. Като се видим, ще ти обясня кво ми разправя .
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  14. #14
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    хмммм.... мн ми е любопитно каква точно МАГИЯ може да се прави на лпг-то, и то на газстанцията?!?!?
    могат да направят колонката да ти налива 5литра, пък да отчита 7, ама друго не се сещам.
    пиши да знаем.

    това, обаче не е само наш патент, дори напротив.
    ходих до германия на газ и се нагледах в унгария и румъния как ми слагат по 49-51 литра в 42 литрова бутилка. а в лукойл русе, до метро, (където винаги зареждам) пищова винаги изключва на 42. максимум 100тина грама да пусне отгоре.

    специално за унгария:

    първо те удрят в количеството,
    второ - цената им няма нищо общо с обявената в европейския енергиен портал,
    трето - колата се държа мн спънато (на отиване и връщане),
    четвърто - бензинджията ме излъга, че не му работи терминала и ме принуди да му платя кеш в евра по трънския курс!!!!

    ама не можеш да ги заобиколиш-трябва да заредиш и там.
    156 SW 2001 бивша.

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    хмммм.... мн ми е любопитно каква точно МАГИЯ може да се прави на лпг-то, и то на газстанцията?!?!?
    могат да направят колонката да ти налива 5литра, пък да отчита 7, ама друго не се сещам.
    пиши да знаем.
    За въздух под налягане чувал ли си ?
    Е там е врътката на газ-станцията и разликата във вместимостта на бутилката .

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •