Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 103

Thread: газстанции и качество на горивото

  1. #31
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Допустимото отклонение на колонките в БГ е 0,5%.
    Сиреч е нормално на 40л. да има 2л. отклонение.
    Това е едно на ръка. Второто и по-важното е, че ролката в колонката е механична с електронен датчик и софтуера отчита, че примерно 1.5 завъртания се равняват на 1 л. А както всички знаем там където има софтуер той може и да се човърка.
    Та ....тва е.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #32

    Default

    Общо взето не разбирам много и затова не коментирам, определено зимата ни удрят повече и разхода се качва, лятото мога да кажа, че нещата са нормални. Само да беше и малко по-евтина нямам забележки.

    Днес заредих на една газстанция в Люлин 1.20лв. - 6ст. по-евтино от другите(1.26лв.), ще видим как ще се държи колата и как ще е разхода и може да повторя.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #33

    Default

    Лелеее... Новачев, веднага изтрий тоя пост щото ако го прочете преподавателят ти по механика на флуидите може да иска да ти преразгледа оценката!
    Ся механизма с кавитацията като обяснение ще го оставя настрани и без коментар, обаче направо ме разби с тия балончета въздух Как е влязъл там? Въздуха е газова смес от 78% Азот и 21% кислород и под 1% други газове... айде кажи ми как влиза той в пропан-бутана и то в течната му фаза? Или викаш те Газаджиите нощем "аерират" пропан-бутана, че през деня да ни цакат а Не знам дали знаеш колко струва една помпа за течна фаза на газ, какви са последствията от кавитация... пак си помисли дали някой ще си позволи да предизвиква кавитация в нея.
    Съвсем добронамерен съвет, вземи прочети какво е кавитация, и какво я предизвиква!
    Колеги преди много години когато прохождаше тоя бизнес сме правили и проектиране и изработка на колонки, та затова съм се запознал, точно каква е системата. Нямате никаква идея дори колко сложна система за отделяне на газовата фаза има една система за зареждане! Никой не мери на тегло газа, тoй се измерва от бутален обемен разходомер на течната фаза (след отделянето на газовата фаза) и той е доста прецизен, другите типове не са разрешени за търговски цели. Без всички тия неща една система за зареждане просто не може да мине сертификационната процедура, тия неща са пломбирани, и не може как да е да се направи външно въздействие... единственото място където може да има външно въздействие е електрониката.
    Бях се зарекъл да не пиша в тоя форум по технически теми, обаче по някога направо ме присърбяват пръстите!
    Last edited by fade; 09-05-2012 at 21:50.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #34
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Допустимото отклонение на колонките в БГ е 0,5%.
    Сиреч е нормално на 40л. да има 2л. отклонение.
    Това е едно на ръка. Второто и по-важното е, че ролката в колонката е механична с електронен датчик и софтуера отчита, че примерно 1.5 завъртания се равняват на 1 л. А както всички знаем там където има софтуер той може и да се човърка.
    Та ....тва е.
    Роби, на 40 л. 0.5% са 200 грама. Така, че изобщо не нормално на 40 л. да те изцакат с 2 литра.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  5. #35
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Все тая.

    Къде не затворила сондата точно, къде колонката не е вярна, къде е топло или студено...все тая.
    Никоя не връща в резервоара. Аз нещата ги гледам обобщено и изобщо не си го слагам на сърце моментния разход. Затова избягвам да коментирам.
    Колата съм си я върнал отдавна като себестойност от разликите между бензина и газта.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #36
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    ....... Никой не мери на тегло газа, тoй се измерва от бутален обемен разходомер на течната фаза (след отделянето на газовата фаза) и той е доста прецизен, другите типове не са разрешени за търговски цели. Без всички тия неща една система за зареждане просто не може да мине сертификационната процедура, тия неща са пломбирани, и не може как да е да се направи външно въздействие... единственото място където може да има външно въздействие е електрониката.
    .......!
    добре де, нямам нищо против да изглеждам прост и упорит, но пак не получавам еднозначен отговор на въпроса:
    като ми инкасират 43.....50литра вместо 42, аз фактически получавам ли ги?!
    със всичките ни уговорки за риска.
    (ако махна вентила и я напълня с вода до горе, колко литра ще влязат?).

    1. приемам, че 0,5% отклонение са допустими. ок
    дори и на 2-3 съм съгласен.

    2. приемам, че колонката мери литри, така както се мери нафта, вино, масло и т.н., но там 20% отклонение няма.
    ЗАЩО там контрол може а тука не?!

    3. на една и съща колонка в рамките на 20 дена, веднъж ме "удрят" с 100 мл. а после с 2 литра.
    и то на лукойл, където няма сми местните да манипулират колонката, щото не могат да си присвоят печалбата.

    4. какво значение има къде е цистерната, открита - закопана, топло, студено, когато ние инкасираме течност и не ни интересуват процесите преди колонката.

    5. въпросът е принципен, не става дума за разхода на колата.
    Last edited by ALFonsOlder; 14-05-2012 at 17:56. Reason: внасяне на яснота.
    156 SW 2001 бивша.

  7. #37
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    газ колонката лъже колкото и бензин и дизел колонката. литър е единица за обем, килограм- за тегло.
    примерно метана се мери в килограми тъй като е в газообразно състояние и обема му зависи от налягането и температурата. пропанбутана е в течно състояние и се мери в литри.
    точка

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    добре де, нямам нищо против да изглеждам прост и упорит, но пак не получавам еднозначен отговор на въпроса:
    като ми инкасират 43.....50литра вместо 42, аз фактически получавам ли ги?!
    със всичките ни уговорки за риска.
    (ако махна вентила и я напълня с вода до горе, колко литра ще влязат?).
    колкото си пише на бутилката!

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    1. приемам, че 0,5% отклонение са допустими. ок
    дори и на 2-3 съм съгласен.
    Няма значение ти дали си съгласен или не, такива са стандартите.

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    2. приемам, че колонката мери литри, така както се мери нафта, вино, масло и т.н., но там 20% отклонение няма.
    ЗАЩО там контрол може а тука не?!
    А ти колко пъти си пълнил резервоара с бензин до горе за да сравниш някоя колонка дали лъже или не? Ей така както го правиш с газта?

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    3. на една и съща колонка в рамките на 20 дена, веднъж ме "удрят" с 100 мл. а после с 2 литра.
    и то на лукойл, където няма сми местните да манипулират колонката, щото не могат да си присвоят печалбата.
    Според мен може да имаш някакъв проблем с нивомера който затваря клапана! Моята я пълня почити всеки път на различни места, и на различни бенизиностанции, и всеки път събира едно и също количество, +/- 200 мл. Но това по принцип може да зависи и от наклона на терена и от околната температура (т.е. остатъка на течна фаза в бутилката). Ако обаче налягането с което вкарва колонката е 10 атм. температурата не би трябвало да оказва кой знае какво влияние.

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    4. какво значение има къде е цистерната, открита - закопана, топло, студено, когато ние инкасираме течност и не ни интересуват процесите преди колонката.
    Сам си си отговорил на въпроса!

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post

    5. въпросът е принципен, не става дума за разхода на колата.
    Принципите всъщност се оказват много разтегливо понятие както може би вече забелязваш от отговорите ми!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #39
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    fade,
    мн благодаря за изчерпателния отговор, но две уточнителни въпросчета, ако позволиш!

    първо,
    казваш, че щом пише 42литра, значи това е макс., който фактически може да събере. и малко по-долу, че може клапанът ми в бутилката да затваря по-късно, тоест - вътре да са влезли повече от 42литра течност.
    не схващам?!

    после,
    твърдиш, че положението е същото и при нафтата, бензина и т.н.
    аз, наистина не съм пълнил резервоар от нулата до гърловината, но мн хора го правят и не съм чел/чул някой да се оплаква.
    но имам спомени от ерата на нафтовите печки и не са ми слагали 24 литра в 20л. туба.
    с две думи:
    може ли да се твърди, че и в газа и в течните горива, просто ни удрят в кантара(колонката) и игнор на всякакви конспиративни теории?
    156 SW 2001 бивша.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    fade,
    мн благодаря за изчерпателния отговор, но две уточнителни въпросчета, ако позволиш!
    Понеже виждам че явно ти се словоблудства, айде за последно...

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    първо,
    казваш, че щом пише 42литра, значи това е макс., който фактически може да събере. и малко по-долу, че може клапанът ми в бутилката да затваря по-късно, тоест - вътре да са влезли повече от 42литра течност.
    не схващам?!
    Глей ся никъде не казвам, че на твоята бутилка пише 42 литра, това го казваш ти и то чак сега! Ако съм го направил моля цитирай ме!
    По принцип бутилката се пълни с 80% течна фаза от обема на бутилката! Съгласи се все пак, че не съм гадател и не мога да знам колко е 80% от обема на твоята бутилка. Щом си казал, че е 42 л за мен това означава, че на такова ниво е настроена. И моята бутилка е 40 литра, но аз никога не казвам че е 40л а, че е 32л! Може пък твоята система да е някаква нова и да работи и с газовата фаза от бутилката... от къде си я купи ако не е мноо голяма тайна?



    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    после,
    твърдиш, че положението е същото и при нафтата, бензина и т.н.
    аз, наистина не съм пълнил резервоар от нулата до гърловината, но мн хора го правят и не съм чел/чул някой да се оплаква.
    но имам спомени от ерата на нафтовите печки и не са ми слагали 24 литра в 20л. туба.
    с две думи:
    може ли да се твърди, че и в газа и в течните горива, просто ни удрят в кантара(колонката) и игнор на всякакви конспиративни теории?
    Моля, моля... аз никъде нищо не съм твърдял, само попитах колко пъти си правил засечка на една и съща колонка по същият начин както го правиш постоянно с газа? Ако има някой нещо да твърди тука това не съм аз май
    Пък относно ерата на нафтовите печки... едва ли някой е толкова глупав на колонка на която се наливат съдове на които се знае колко точно е обема да и бута брояча... в тая споменатата ера, за подобно нещо ако се отървеш само с бой... иначе се отиваше направо в затвора!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #41
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    А ве хора баси ужаса. Досега си мислех че стъм най-доволен от газта на ЕКО,ама и те са измекяри. Заредиха ми 40.6 литра газ в 40л бутилка баси и пичовете и това на 2 поредни пъти на една и съща колонка в разстояние на 4 дни бяха зарежданията ,и като му казах на пича дето зарежда кво е станало седи и се пули. Все сее случвало да ми съберат "уж" по 37-8 литра ама да вкарат повече отклото ми е обема на бутилката вече е прекалено.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    А ве хора баси ужаса. Досега си мислех че стъм най-доволен от газта на ЕКО,ама и те са измекяри. Заредиха ми 40.6 литра газ в 40л бутилка баси и пичовете и това на 2 поредни пъти на една и съща колонка в разстояние на 4 дни бяха зарежданията ,и като му казах на пича дето зарежда кво е станало седи и се пули. Все сее случвало да ми съберат "уж" по 37-8 литра ама да вкарат повече отклото ми е обема на бутилката вече е прекалено.
    Явно затова на ЕКО правят отстъпка по някоя и друга стотинка на литър. Дават ти левче а ти вземат 5 и ти си мислиш, че си на далавера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    А ве хора баси ужаса. Досега си мислех че стъм най-доволен от газта на ЕКО,ама и те са измекяри. Заредиха ми 40.6 литра газ в 40л бутилка баси и пичовете и това на 2 поредни пъти на една и съща колонка в разстояние на 4 дни бяха зарежданията ,и като му казах на пича дето зарежда кво е станало седи и се пули. Все сее случвало да ми съберат "уж" по 37-8 литра ама да вкарат повече отклото ми е обема на бутилката вече е прекалено.
    На мен ми се случи подобно нещо, обаче на OMV.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  14. #44
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ми то май навсякъде лъжат ама се оливат да ги е.. сега се чудя къде да зареждам вече,че и на лукоил им го напраеха това-заредиха ми 38.5 литра в 40л бутилка,при положение че отидох на газ дотам и имах поне 2л в бутилката
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #45
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    едва ли лъжат, просто няма как да си осребрят авантата.
    съвкупност някаква е!
    мислех, че фаде знае от първа ръка....
    156 SW 2001 бивша.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •