Results 1 to 7 of 7

Thread: Чек за грешка

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default Чек за грешка

    Може ли някой да каже какво да направя за да ми светне лапата за грешка на таблото .
    Проблема ми е следния:
    Трупа грешки - не светва
    Карал съм над 1000 км на три цилиндъра (съответно последва смяна бутала и инжектори) не светна нищо
    Махал съм катализатори (две прасета с 4 сонди предни и задни) - не свети
    Умишлено съм карал с откачен дебитомер - не регистрира нищо за светкане
    На комп като се закачи в статус на грешката(некаква си там) изписва "light on" за чек, ама не свети.
    Като дам на контакт лапето си светка и си гасне нормално но...не светка при проблемче
    Така дойде от Италия нищо не е правено, само ремап и после връщане на оригиналния софт (и преди това беше така)
    Дайте акъл какво може да е правено - по сервизна книжка на 8000 км има нещо като интервенции по гаранция (май смяна на ЕКУ и прочие ) и не светка пущината и неще .
    В същото време не прави магарии - на път не ме е оставяла (като гоуф)
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    изгоряла лампичка
    JTDm 170+

  3. #3
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Не е лампа на таблото, макар и на мен първо това да ми мина през главата. Ама като прочетеш внимателно, Vlalov си е писал -
    " Като дам на контакт лапето си светка и си гасне нормално но...не светка при проблемче"

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Срезана комуникация с централата. Стар номер. На контакт свети от чека на таблото, но иначе не свети да не вади очите на купувача. Гадни търгаши. Аз затова като гледам кола я паля с ФЕС-а. А за да ти се помогне - ами дай си инфо за колата и то подробно. А най-добре - ZARxxxxxxxxxxxxxx
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Колега, моята жтд също трупа грешки, на фиат еку скана ги показва и съответно казва че лалето свети но то не свети.
    Във фиат еку скана има една функция с която можеш да чекнеш тази крушка дали свети или не и дали е точно това което е.
    Иначе при дизела дори и без дебитомер не свети, но ако имаш недостиг на гориво или влезе въздух свети и колата гасне.
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by akirilov View Post
    Колега, моята жтд също трупа грешки, на фиат еку скана ги показва и съответно казва че лалето свети но то не свети.
    Във фиат еку скана има една функция с която можеш да чекнеш тази крушка дали свети или не и дали е точно това което е.
    Иначе при дизела дори и без дебитомер не свети, но ако имаш недостиг на гориво или влезе въздух свети и колата гасне.
    Това ми звучи логично - ще се гледа

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Срезана комуникация с централата. Стар номер. На контакт свети от чека на таблото, но иначе не свети да не вади очите на купувача. Гадни търгаши. Аз затова като гледам кола я паля с ФЕС-а. А за да ти се помогне - ами дай си инфо за колата и то подробно. А най-добре - ZARxxxxxxxxxxxxxx
    Срезан кабел ли имаш предвид ... нещо не ми се връзва,
    ма като искаш ето ти : ZAR93200001282176
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  7. #7
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Имаш ЛС, а тук - схемата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11.jpg  
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •