Results 1 to 8 of 8

Thread: Няколко въпроса за 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    4

    Default Няколко въпроса за 166

    Здравейте колеги, тези дни съдействах за покупката на Алфа 166 на мой познат. Колата е 166 фейслифт 2.4 jtd 175 к.с. Distinctive с пакет TI, произведена 11.2003 г. и регистрирана 2004 г.Имам няколко въпроса, на които засега неможах да намеря отговор.
    1. Вентилаторите работят почти постоянно и на максимална степен при пуснат климатик / зареден е с фреон и охлажда много добре /. Имам Ланчия Либра и при мен не е така.
    2. Осветлението на таблото с приборите / оборотомер, спидометър..../ не работи. Дали са крушки или предпазител или............
    3. На един от фаровете ксенона не може да превключи на дълги. Прави опит, но механизма заяжда. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
    4. Още един отново електрически проблем. Светлините на централната конзола примигват на моменти,понякога постоянно, особенно ако не са включени фаровете / незнам каква е зависимостта, вероятно натоварването/. Динамото зарежда 13,8 В в моторния отсег и горе долу толкова в багажника при акумулатора / чисто нов, но 80Ач вместо стария 100 Ач/. Предполагам и фаровете и стоповете мигат, но там не се забелязва толкова осезаемо, като на централната конзола и ics-са. При загасен двигател няма проблем.
    Казах си проблемите ще очаквам помощ от запознатите. Всичко друго си работи по колата, върви чудесно и вози прилично за 18“ джанти с които е.

  2. #2

    Default

    С тази компилация от електрически проблеми си директно за хора занимаващи с токове, защото оттук може да стане голяма бъркотия.
    Първо да ти прегледат силовите агрегати и инсталации, а след това електрониката.
    За електрониката може и при други хора ако усетиш, че ти бърникат хаотично и налучкват - разбиращите хора веднага се насочват където трябва.
    А, за акумулатора и аз мога да ти кажа, че това не е твоя.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    51

    Default

    За друго не знам, ама с тези 80Ah не е никак добра идея да се кара. Алтернатора се натоварва и електрониката е силно вероятно да прави мизерии.
    Примерно аз имах проблем с ABS/VDC-то със стария оригинален пак 100Ah, но издъхнал акумулатор. Смених го и ядове нямам никакви.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  4. #4
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Един въпрос - не по темата, но какво да се прави - тази фейслифтка бургаска ли е??
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Един въпрос - не по темата, но какво да се прави - тази фейслифтка бургаска ли е??

    Да !
    Last edited by misk; 17-04-2012 at 17:12.

  6. #6
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by misk View Post
    ...чисто нов, но 80Ач вместо стария 100 Ач/....
    Quote Originally Posted by borvass View Post
    За друго не знам, ама с тези 80Ah не е никак добра идея да се кара. Алтернатора се натоварва и електрониката е силно вероятно да прави мизерии.
    Примерно аз имах проблем с ABS/VDC-то със стария оригинален пак 100Ah, но издъхнал акумулатор. Смених го и ядове нямам никакви.
    Аз нямам ВДЦ и карах 2 зими с нов Монбат 75 мАч без никакъв проблем. После прехвърлих този акумулатор на другата кола и още си работи.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    4

    Default

    Днес остана малко време за колата.
    По въпроса за вентилаторите, явно всичко е наред. През актуатора на ФЕС-а си работят нормално. Дори и първа степен е шумна / спрямо Либрата /. Може би не трябва втората степен да се включва толкова често, но никой не казва как е при него.
    След смяна на половината крушки и наместване на останалите таблото светна. Смяната е учудващо лесна.
    Мигането по централната конзола е явно от слаба връзка. Никъде по останалата част от осветлението няма такова трептене, не е от динамото Остава да намерим къде е тази слаба връзка.На ксенона още не му е дошъл ред.

  8. #8
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by misk View Post
    ...По въпроса за вентилаторите, явно всичко е наред. През актуатора на ФЕС-а си работят нормално. Дори и първа степен е шумна / спрямо Либрата /. Може би не трябва втората степен да се включва толкова често, но никой не казва как е при него...
    И аз си мислех, че всичко е наред с вентилаторите, но не посмях да се изкажа, защото не съм ги наблюдавал кой знае колко. Втората степен си се включва редовно когато си на климатик - нормално е. Всъщност, ако спрат перките, климатикът изчезва на секундата.

    Колкото до разликата с Либрата, предполагам, че нейната климатична инсталация е по-различна - все пак 166 е доста по-голяма.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •