Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: От 205/55/16 на 235/45/17 и показанията на ICS-а

  1. #31
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе вие не разбрахте ли,че няма италианска кола,която да и показва вярно борда,някои хора са баси конете с капаци
    Специално пробвах - от Обзор и обратно --около 160 км една и съща колонка - разликата по борда беше по -малка от 70 милилитра....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Специално пробвах - от Обзор и обратно --около 160 км една и съща колонка - разликата по борда беше по -малка от 70 милилитра....
    ОК а реално колко е разхода....................стига моля ви се,тея разходи които ги споменават тук някои хора са абсурдни,особено за кола която тежи 1400-1500 кг.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Батка, прав си , но може да не знаят, че карат италианки или са минали от някой немско към италианско и шока им идва в повече.
    Не е задължително някой да е карал немски амтомобил, за да бъде реалист и това, че си обичаме Алфите, не пречи да бъдем критични към тях.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #34
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ОК а реално колко е разхода....................стига моля ви се,тея разходи които ги споменават тук някои хора са абсурдни,особено за кола която тежи 1400-1500 кг.
    Около 10/100 бензин.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само да припомня на тези от Вас, които имате тази опция на ICS - а:



    Можете с промяната на стойността на този параметър, да си направите TRIP функцията да работи напълно коректно с всякакъв размер гуми.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Около 10/100 бензин.
    В Бургас може,но я ела в Сф да те видим дали ще паднеш под 12-13
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #37
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Сега на Колето като вземе да му опира някъде и да му стърже няма да смее да се обади.
    Абе Миро, 5 човека наоколо караме с такива гуми и на никой не му опира нито стърже. И, вЕрвай ми, нямаше да ги препоръчваме из форума, ако си беше наша измишльотина, а не написано в книжката , а то е написано - даже и снимка на книжката ти сложих и пак не вЕрваш, Неверни

    ---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    За теб може да са глупости, но на мен не ми е все тая да отнеса някоя глоба за превишена скорост заради размера на гумите, както и едно 500лв.разлика в цена - някои хора работят цял месец за тези пари.
    А кой те кара да превишаваш с 19 км/ч.?

    Извинявай, ама е смешно да обвиняваш гумите, че ти дават 3 км/ч. разлика при положение, че те глобяват за превишение с 20 км/ч.!

    ---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Вчера най-сетне смених зимните гуми и обух новите летни 17-ки.
    При първите 100-на км забелязвам следното: за маршрут, за който е проверявано хиляди (буквално) пъти, че е точно 19.00 км, с новите гуми ICS-а отчете 18.3 км. Наясно съм, че ще има отклонение, но какво трябва да бъде то? 700 м на 19 км си е към 40 км на 1000. Как влияе при вас минаването на по-голям цолаж?
    Разликата в диаметъра отговаря на точно 330 м разлика за 19 км. Ще трябва да смениш диоптъра

    Разликата между обиколките на двата размера гуми е 3.454 см. Ако километражът отчита 19 км с 16-ките, значи колелата правят 9574.3 оборота. Същите обороти с 235/45/17 отговарят на 19.33 км - 1.74% повече. 19 км с 235/45/17 съответстват но по-малко обороти на колелата и километражът би трябвало да отчита 18.675 км.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    А кой те кара да превишаваш с 19 км/ч.?
    Коки, аз съм си направил сметка да си платя глоба до 20км./ч., а доста често настройват измервателните устройства да не отчитат до 20, а над тях, а то заради разни такива гуми ме щтрафосват яко.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Коки, аз съм си направил сметка да си платя глоба до 20км./ч., а доста често настройват измервателните устройства да не отчитат до 20, а над тях, а то заради разни такива гуми ме щтрафосват яко.
    Тези 1.74%, които Коки е сметнал, са в рамките на грешката, която допускат и радарите и скоростомерите на колите.

    Накратко - много може да се спори.

    Но по-добре е да стоиш по-далеч от 20 километровата горница, че от опит знам, че с катаджия на глава не се излиза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Коки, аз съм си направил сметка да си платя глоба до 20км./ч., а доста често настройват измервателните устройства да не отчитат до 20, а над тях, а то заради разни такива гуми ме щтрафосват яко.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Цялата тази дискусия ме подсеща за един въпрос, който ми се върти из главата от известно време:

    Знае ли някой каква е точно законовата постановка относно ограниченията на скоростта? По-конкретно ако имаме знак за ограничение, кога сме в нарушение? Ако автомобилът е подминал знака, или ако само част от автомобила се намира след знака?

    Преди да се засмеете на тази моя дребнавост, ще Ви опиша следната ситуация.

    Софиянци знаят за снимачката, която се намира на цариградско шосе преди орлов мост в посока центъра (ограничение 50 км/ч)

    Та аз разполагам със снимка, на която сме моя милост и управлявания от мен автомобил и респективно наложена глоба от 100 лв., заради това, че съм се движил със скорост 71 км/ч.

    На снимката ясно се вижда, че знакът се намира на нивото на предната колонка на колата.

    И сега разсъждавам:

    Ако допуснем, че спирачният ми път на сух и равен асфалтов път е 70 м (той със сигурност е по-малък), то грубата сметка показва, че ако в момента в който ме е снимало фотото, съм рипнал на спирачката, то за 3 м изминат път (толкова колкото беше необходимо за да премине цялата кола отвъд знака), скоростта ми щеше да бъде 68 км/ч и нямаше да подлежа на тази глоба.


    Очевидно въпросната снимачка е настроена да снима в "златния" участък от зоната с ограничението.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Радарите тип ТР-4 имат два режима на обхват 150м и 300м.
    Та ако патрулка с такъв радар е застанала на 100м след знака и те засече, първо питаш най любезно на кои режим е(в случая със 100м не е от значение, но ако са застанали на 250м и са на режим 150 гориш), и като вече знаеш ако ти се занимава почваш да мериш.....
    Предполагам че и с въпросната камера е същото, има обхват и ако знака е в рамките на обхвата то си си в правото, но ако знака е преди зоната на обхвата гориш. Провери често никои не ги мисли тия неща набиват знак ама дали е по правилата всичко....

  13. #43
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Коки, аз съм си направил сметка да си платя глоба до 20км./ч...
    Мислиш ли че не знам Ясно, ама замен няма скоростомер на сериен автомобил, на който да се довериш с точност до 1 км/ч. По-скоро разликата с реалната може да е 10 км/ч.

    Аз моя скоростомер не съм го сравнявал с Жи Пи Ес, но минавам редовно покрай един от тези радари, които ти показват скоростта на едно светещо табло. Намира се близо до нас и съм минавал стотици пъти покрай него със сегашните гуми - 235/45/17 и винаги ми е показвал по-малко от скоростомера.

    ---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Цялата тази дискусия ме подсеща за един въпрос, който ми се върти из главата от известно време:

    Знае ли някой каква е точно законовата постановка относно ограниченията на скоростта? По-конкретно ако имаме знак за ограничение, кога сме в нарушение? Ако автомобилът е подминал знака, или ако само част от автомобила се намира след знака?

    Преди да се засмеете на тази моя дребнавост, ще Ви опиша следната ситуация.

    Софиянци знаят за снимачката, която се намира на цариградско шосе преди орлов мост в посока центъра (ограничение 50 км/ч)

    Та аз разполагам със снимка, на която сме моя милост и управлявания от мен автомобил и респективно наложена глоба от 100 лв., заради това, че съм се движил със скорост 71 км/ч.

    На снимката ясно се вижда, че знакът се намира на нивото на предната колонка на колата.

    И сега разсъждавам:

    Ако допуснем, че спирачният ми път на сух и равен асфалтов път е 70 м (той със сигурност е по-малък), то грубата сметка показва, че ако в момента в който ме е снимало фотото, съм рипнал на спирачката, то за 3 м изминат път (толкова колкото беше необходимо за да премине цялата кола отвъд знака), скоростта ми щеше да бъде 68 км/ч и нямаше да подлежа на тази глоба.


    Очевидно въпросната снимачка е настроена да снима в "златния" участък от зоната с ограничението.
    Случката е интересна, но според мен, за да спазиш закона, трябва предната броня да мине покрай знака с не по-висока от позволената скорост.

    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тези 1.74%, които Коки е сметнал, са в рамките на грешката, която допускат и радарите и скоростомерите на колите...
    Именно заради тази грешка, за по-малко от 10 км/ч. превишение никой не те глобява. Един единствен път са ми писали фиш за 10 лв за точно 10.00 км/ч превишение на магистралата. Това означава, че се допуска скоростомерът ти да лъже и ти да караш с 10 км/ч. по-бързо. Но опитът показва, че почти всички скоростомери на почти всички коли лъжат в обратната посока. Това се прави от производителите нарочно
    Last edited by Коки; 19-04-2012 at 19:48.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #44

    Default

    Специално за Олд Фокс..натоварена с 480кг. камъни,две деца и жена с багаж.Не е опряла никъде!
    Click image for larger version. 

Name:	Linkestis0381.jpg 
Views:	74 
Size:	94.4 KB 
ID:	93052

    ------------
    камъните са мерени на кантар
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #45
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Специално за Олд Фокс..натоварена с 480кг. камъни,две деца и жена с багаж.Не е опряла никъде!
    Click image for larger version. 

Name:	Linkestis0381.jpg 
Views:	74 
Size:	94.4 KB 
ID:	93052

    ------------
    камъните са мерени на кантар
    Тва на Радко джантите ли са бре?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •