Results 1 to 10 of 10

Thread: 156 1.8 Катализатор ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default 156 1.8 Катализатор ?

    В Бургас днес ходих и ми казаха ,че 30 лева ми дават за катализатора ... 20 лева е смяната с права тръба и тоест ми дават 10 лева И да ви питам нормално ли е 30 лева за 1.8 бензин за катализатора и дали ще се отпуши колата ? Някой , който го е направил това ,ако може да сподели ?

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ако сложиш само тръба ще стане много шумна вътре.Минах по този път.Слагаш едно резонаторно гърне ама хубаво, имам пред вид такова дето има вата вътре а не да дрънчи ката консервна кутия като го почукаш че тогава с него е още по-зле.Поотпушва се ама недей очаква още 10 коня отгоре.За парите не мога да ти кажа, но имам и два Фиат Брава и на тях им махнах катализаторите и им сложиха резонаторни гърнета и ми върнаха по 15лв на кола.Катализатора на Алфата го използвах за друго.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Бензиновите катализатори вървят по 60-70-80-100лв. но 30 са малко откъдето и да го погледнеш.
    156 Sportwagon 02'

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by van_dal View Post
    Бензиновите катализатори вървят по 60-70-80-100лв. но 30 са малко откъдето и да го погледнеш.
    Дадох го вече и ми сложиха няква права тръба и сега алфата звучи много грозно ... Има ли управия ?

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Има
    Купи си катализатор втора употреба и ще се оправи.
    Всички други варианти няма да са както с катализатор.
    Вчера колега ми сподели че на браво 1,8 са му изкупили катализатора за 80лв.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by burgazliqta View Post
    Дадох го вече и ми сложиха няква права тръба и сега алфата звучи много грозно ... Има ли управия ?
    Ако прочетеш малко по-надолу съм писал какво съм направил.И освен това сложих и резонаторно гърне на мястото на задното гърне и сега колата има много хубав плътен звук.70 лв струваше гърнето/около 45-50 см дължина и около 15 см диаметър, с вата вътре и един накрайник за фаца.Бих качил аудио но с телефона не става качествено.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ако прочетеш малко по-надолу съм писал какво съм направил.И освен това сложих и резонаторно гърне на мястото на задното гърне и сега колата има много хубав плътен звук.70 лв струваше гърнето/около 45-50 см дължина и около 15 см диаметър, с вата вътре и един накрайник за фаца.Бих качил аудио но с телефона не става качествено.
    Мерси брато , точно това искам да вади хубав плътен звук ! Утре отивам и им казвам да ми сложат едно хубаво резонаторно гърне и това е нали ? Да не дрънчи ,че ся се едно карам каруца ...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ако прочетеш малко по-надолу съм писал какво съм направил.И освен това сложих и резонаторно гърне на мястото на задното гърне и сега колата има много хубав плътен звук.70 лв струваше гърнето/около 45-50 см дължина и около 15 см диаметър, с вата вътре и един накрайник за фаца.Бих качил аудио но с телефона не става качествено.
    Отидох и ми върнаха катализатора и издумках едно такова гърне с хубав плътен звук и всичко заспа И при мен сега вади много добър звук , но съм си пак с катализатора , защото без него будих комшиите макс до 1.5 к оборота

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми ако ти е наред катализатора за какво го махаш.Моя дрънчеше като подам газ и като го свалих се оказа че вътре се гонят два "картофа", остатъци от питите.Ако го махаш на негово място задължително се слага резонаорно гърне иначе будиш квартала, пък на дълъг път не ми се говори.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10

    Default

    Катализатора принципно живее 100на хиляди км, и след това си заминава - казват че като се виждало през него и бил много читав, но не споделям абсолютно това......
    Лично аз първо махам катализатора, после почвам грижите за колата насетне....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •