Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Олекотяване на маховици, размери на гуми и т.н., с цел перформънс.

  1. #31
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хахах като става въпрос за смяна на концепции, едно време си спомням, че Нено казваше в една тема на Коста, че няма нужда от големи цолажи жанти и гуми (мегаломанщина), но напоследък гледам кара със 17ки
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хахах като става въпрос за смяна на концепции, едно време си спомням, че Нено казваше в една тема на Коста, че няма нужда от големи цолажи жанти и гуми (мегаломанщина), но напоследък гледам кара със 17ки
    офф топик но,

    Нещата с които според мен трябва да се съобразяваме при избор на гуми са:

    1. Говорейки за гуми, гумите могат да са големи на широчина, височина, диаметър и обиколка

    2. Теглото на автомобила и разпределението му по колела.

    3. Скоростта на пистата и вида и.

    4. Гумите трябва да могат да се загряват правилно на конкретния автомобил. Те за тва се иска скорост която е производна на много неща като мощност, предавки и т.н........


    Светулков. На моята кола съм със стандартна кутия с числа:
    1 - 3.909
    2 - 2.238
    3 - 1.520
    4 - 1.156
    5 - 0.971
    дифф 3.562

    най-често ми се налага да карам с гуми (17-ки Ширина 190-200 мм.) 620 - 625 на диаметър. Изчисли километрите при максимум 7500 об./м

    Имам въпрос към теб.
    Ако 15-ките (190/580) и 17-ките (190/620) са с еднаква контактна площ и еднаква височина на гумата от ръба на джантата (имам предвид еднакакъв борд, демек са еднакво ниски гуми), кое ще е по-добре за колата по-леките джанти с по-малък диаметър и маса, респективно по-ниска кола или обратното.
    И аз се чудя , но се оказа, че не заставам пред такава дилема, защото прото 15ки трудно се намират. Имай на предвид, че примерно на Серес карах 117 обиколки и бая гума отиде.
    За на Феро и Бобо колите нащата са различни, единсветното, в което съм сигурен е, че за писта трябва да са ниски гумите максимално. За друго няма как да знам всеки сам си познава колата и знае какви гуми може да развърти и загрее.

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А че същия тоя ми беше казал че 200/55/17 са предостатъчни за кола и двг като моя, и слагането на 225/62/17 ще е голяма грешка......
    Аз сложих дори 240/60/17 и при положение че всичко по колата си е било същото,
    Тук е много важно да разберем разликата между рали слик и пистова гума! Двата посочени размера и типове гума са несъпоставими. Лошото е че с опит ги научаваме тия неща, дано хората които четат отбират и си взимат на готово.
    Last edited by ne0; 19-04-2012 at 02:41.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #33
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Определено не се заяждам и не гледам да съм угоден на някой...Споделям мои лични наблюдения. Ти все пак мисля, че си забелязал, че съм си самостоятелна бойна единица...Идвам на пистата сам, карам сам и си тръгвам пак сам

    Та следя горе-долу хората, от които мога да науча нещо полезно (Бобо, Феро, Теб итн..) и мога да ти кажа, че за всеки един по отделно мога да ти дам пример как е "сменял концепцията"

    С Феро едно време си говорехме, че той не би си сложил никога ниски пружини(даже беше сложил от 2.4 жтд по-високи) и по-големи джанти от 16-ки А виж какво стана в последствие... Прилагам няколко снимчици на една и съща кола да видиш и да кажеш виждаш ли смяна на концепцията

    Аз също гледам, уча се, греша, пробвам, сменям си мнението итн. Мисля, че всички го правим, просто по такъв начин се намира пътя до по-доброто
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 633871809625033750.jpg   156 after.jpg  
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #34
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Много интресна информация иначе е хубаво и да се постват тука и някакви кординати , аз все още чакам тези които правят маховиците ... Иначе аз без грам опит на писта с кола от това което съм чувал/чел знам , че колата трябва да бъде ниска , гумата ниско профилна , широка естественно не мн за да не се спъне пък супер много на правата и да се разшери повече колата например с фланци , гледам мойта е със големи фланци , даже това коментирахме със Феро като бях в СТЗ , обаче пък джантите ми са много прибрани и като цяло не изкачат отвънка на колата ами стават точно предполагам ако се сложат едни джанти които не са прибрани много и колелата изкочат малко отвънка колата ще завива още по-добре. Аз лично за размера на гумите доста търсих а и теми писах и в други форуми, за драг хубаво ще е по-малка гума то е ясно, по лека е и говорим за 402 м, но на писта това , че колата ще се спъне малко не е болка за умиране при условие , че колата е много по стабилна в завоите и като се държи в обороти не се мъчи чак толкова , че да се загуби време.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #35
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    писал съм ви на лично на всички за маховиците ... виж си личните съобщения

    oem що се прайш тогава ? точно феро има такъв само че му е на ежедневката
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  6. #36
    Запален алфист Martini_Racing's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    39
    Posts
    270

    Default

    айде първия маховик не ми хареса за което продължавам с втори и трети , мисля си вторият да е без допълнителни отвори с цел олекотяване а третият да има такива и да направя точна сметка колко се печели от отворите при положение че при металообработката която им налагам отнетото е почти еднакво а към края на седмицата продължаваме с главата , да видим какво ще се измисли и за нея .....дайте някой съвет
    AR 166 2.5 V6 24V АR 159 2.4 sportwagon и FIAT COUPE: project fun car 2.4 Abarth TURBO
    ех.155 2.0 16V
    ex. 156 2.0 16V
    ex. 155 1.8 8V

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    и я разшириш доста пак е добре - ти кво казваш на тая тема - като имаме предвид че предницата се разширява както трябва не само с фланци
    Тука вече играта е малко по сложна с разширяването, трябва да се съобразят по мое мнение например(както отпред, така и отзад) доста неща като колко камбър и кастър има или ще има колата, стъпката на гумите, предно или задно е, има ли шпер или няма, окачването до колко търпи регулиране, височината му също, типа писта или каране ако щеш също по мое мнение има значение.....мисля че няма утвърдено правило и след 20мм фланец нататък вече трябва да се мисли за изброеното по горе.....

    ---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:48 ----------

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Тук е много важно да разберем разликата между рали слик и пистова гума! Двата посочени размера и типове гума са несъпоставими.
    Е да, уточнение си е това, но все пак само 225 пирелито бяха ралиджийски и дадоха към половин секунда разлика само спрямо твърдия S9B, тва на Кал......

    ---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    С Феро едно време си говорехме, че той не би си сложил никога ниски пружини(даже беше сложил от 2.4 жтд по-високи) и по-големи джанти от 16-ки А виж какво стана в последствие... Прилагам няколко снимчици на една и съща кола да видиш и да кажеш виждаш ли смяна на концепцията
    Е, тук не съм съгласен, тва е на великия събор на 156-ците, колата беше сглобена и пусната в движение преди седмица може би, и все още беше предназначена само за улично каране и не ми беше до писта с нея.....тва като го казах че не искам ниска пружина си е за чисто ежедневна кола......и в интерес на истината ако не изглеждаше толкова противно щях да се я карам така доста време, минавах като танк през всякакви бабуни.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    писал съм ви на лично на всички за маховиците ... виж си личните съобщения

    oem що се прайш тогава ? точно феро има такъв само че му е на ежедневката
    Не съм получавал лично от теб и няма от къде да знам ти за какво говориш.
    Last edited by oem; 19-04-2012 at 12:46.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    все в нещо да съм младши
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Варна
    Posts
    25

    Default

    Аз снощи бая се въодушевих от идеята си за "кинетичен вариатор", ама търсейки из нета отде да я почвам, се оказа, че идеята е вече патентована:

    Variable Mass Flywheel
    Embodiments of the invention include a flywheel having a variable mass with the mass controlled during engine shutdown to transfer kinetic energy from the rotating crankshaft and connected drive train components to the flywheel to control crankshaft stopping position. If needed, energy from the flywheel is subsequently used to adjust position of the crankshaft and/or to rotate the crankshaft during restarting of the engine. In one embodiment a flywheel having two or more segments with at least one segment selectively coupleable directly or indirectly to the crankshaft is used to vary the flywheel mass. One or more springs may be disposed in fixed relationship between flywheel segments to store energy during shutdown and to subsequently release energy to adjust crankshaft position and/or restart the engine. Alternatively, one or more springs may be selectively engaged or coupled in various combinations between a fixed, non-rotating engine component, one or more flywheel segments, and the engine crankshaft to selectively store and release energy to decelerate and accelerate, respectively, the engine crankshaft. One or more springs may also be used in combination with a locking or blocking device to control crankshaft stopping position on shutdown.

    http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-P...720&RS=6915720

    А дали е осъществена?
    Разликата между синовете ми и мен е в цената на играчките...все още...вече не...сега техните са по-скъпи...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •