Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Олекотяване на маховици, размери на гуми и т.н., с цел перформънс.

  1. #16
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Можеш ли да разпиташ? И да постнеш тука някакви кординати? Че аз усетих доста положителна разлика като се намали на 6.8 кг , което е към 1.5 1.6 кг спрямо оригинала ако тези викаш са по 4.2 това си е 2.3 кг още по-лек или кажи речи ще е доста добре и ако говорим за цени от рода на 300 лева си е доста добра инвестиция.
    Би ли обяснил тази положителна разлика дето си усетил?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колата става с по-добър респонс, усещаш че мотора се развърта по-лесно (леко)...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Питай Нено (Neo) за мнение от първа ръка, той кара точно с такъв (от скъпите)



    Ето и един примерен сайт. Гледам маховика за Туин Спарк е точно 3.8кг :

    http://www.ttvracing.com/AlfaRomeoflywheel.html
    Аз с новия сетъп ще съм с такъв маховик имам го вече само дето е преработен за керамика Маховика излиза около 640-650лв
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    А какво се преработва за керамиката ако ен е тайна...?
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  5. #20
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колата става с по-добър респонс, усещаш че мотора се развърта по-лесно (леко)...
    Да общо взето Дигиталния го е обеснил , просто колата се чувства по-бърза, динамиката се вдига чувствително и във високите обороти колата се усеща как набира досат по-лесно , а за ниските да не говорим то там не се усеща нищо нали защото принципно ТС си е слаб в ниските но просто по - леко се развъртва , абе колата става друга просто. Псуват ги тез талянски коли ама досега няма познат който като го кача да не каже " ЕЕЕ много върви тази алфа" Общо взето няма да съжеляваш ако го пилнеш маховика, аз и затова търся вариант за 4 кграмов

    П.П. Колегата от Бургас ако може да даде кординати на тези хора дето ги правят ще съм му доста благодарен
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    А какво се преработва за керамиката ако ен е тайна...?
    Преработва се всичко по съединителя прави се натиска на притискателя и повърхностите се шлайфат за да се постигне исканото притискане - това е при обикновенна керамика, при многодисковата е доста по сложно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22

    Default

    По темата, аз бих питал защо са Ви тежки маховици като може да сложите по-леки ако целта ви е да ви е по-бърза колата.

    Винаги е по-добре по-лек маховик със спортна цел. Мое мнение.

    Към Бобо

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Аз с новия сетъп ще съм с такъв маховик имам го вече само дето е преработен за керамика Маховика излиза около 640-650лв
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Преработва се всичко по съединителя прави се натиска на притискателя и повърхностите се шлайфат за да се постигне исканото притискане - това е при обикновенна керамика, при многодисковата е доста по сложно
    Аз наистина не разбрах какво се преработва по стоманата за да работи с "керамика"

    и един друг въпрос, защо слагаш тежък маховик след като ти и Дригата убеждавахте форума, че е глупост лекия маховик, а даже при турбо колите е по-добре още по-тежък???

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Аз пък ги утежнявам маховика ми + вала + съединителя тежи точно - 36,4кг Не се оплаквам и не мисля че някой ТС ще се развърти по бързо от мен
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А ако можеше би ли ги направил по леки......при положение че са перфектно балансирани......
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    НЕ! Иначе мога
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Оки, секи си знае......аз на кола дето ще юркам моментално и бих махнал излишния твар, пак в рамките на нормалното де, на един вал от 18 кила, доволно могат да се резнат 5 оки.......ся на кола за пикник не върви някак си, но принципно......
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Виж сега говори ми във физика и математика не в кухни и пикници ?
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Извода е олекотявайте наред - нищо друго не е важно освен колко ви тежи коляновия вал, даже не е важно че се върти и че има маса на въртене в края и в средата, освен това не е важно че са го балансирали фабрично с тежести Сигурно и силите на усукване не са важни, освен това при топъл мотор и приложени в/у вала някви нютони на натиск даже и урязан ще се развърти без да има странични ефекти Олекотяват се железа които се смята че са достатъчно здрави и са далеч по резервирани откъм обороти Аз смятам че на моя колянов вал и без да го усера аз му е достатъчен зора и затва не го пипам - смятам че фабричния вал който се върти до 7200 оборота и едвам вади 130-140кс. и 170нм - аз го въртя на над 7500 оборота и вадя 400кс. сили от него, следователно хич не ми е работа да го барат чичоманчовци като Ици примерно
    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Аз щото съм прос....... си сложих по тежък маховик,и оня грък английският му беше перфе,ама вие не сте разбрали защо аджеба слага по тежък маховик.
    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Тука става на въпрос за турбо автомобили,атмосферките са ясни........
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    И ти сигурно ти куца английския искаш да кажеш по-лек хахахахах Остай хората да олекотяват много е добре - ние простите ше утежняваме
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Няма коструктори има прости - Аз и Дригата сме прости и затва сме с тежки маховици адънмъ?? На тебе и на Ици неможе цял живот някой да ви маха кифтетата от очите оправяйте се

    ---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------
    Last edited by ne0; 18-04-2012 at 22:44.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    В Бургас ... само че не са алуминиеви ами стоманени (смисъл примеси някакви) правят се по копие на оригиналния ти (даваш си твоя и до 1-2 седмици или дни ти връщат новия и твоя) и са някъде от сорта на 4 кг или някой друг грам отгоре услугата преди половин година беше от сорта на 300 лв сега не съм питал скоро
    Тези ги знам. Феро има такъв до колкото помня
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    все в нещо да съм младши
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Варна
    Posts
    25

    Default

    Какво ще кажете за "кинетичен вариатор" - при покой тежестта се концентрира в центъра, с увеличаване на оборотите се премества към периферията?
    Разликата между синовете ми и мен е в цената на играчките...все още...вече не...сега техните са по-скъпи...

  10. #25
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Повечето са чували за autodelta .. според тях :Makes the car feel 100kg lighter and will improve 0-60mph (0-96km/h) acceleration by upto 0.5 seconds.

    Превод: Колата се чувства 100кг по-лека и ускорението до 96км/ч се подобрява с до 0.5 секунди.
    ...

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Към Бобо
    Аз наистина не разбрах какво се преработва по стоманата за да работи с "керамика"

    и един друг въпрос, защо слагаш тежък маховик след като ти и Дригата убеждавахте форума, че е глупост лекия маховик, а даже при турбо колите е по-добре още по-тежък???
    ---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------
    Сигурен бях че ще се заядеш За това какво си разбрал - простичко е стоманата се преработва защото дебелината на керамиката е различна и така се постига правилен натег

    За това кой какво е убеждавал има един цитат в който ясно пише че ние сме прости и утежняваме НЕ УБЕЖДАВАМ НИКОЙ Та по въпроса защо аз олекотявам в момента - простичко отново - сетъпа на колата вече няма нищо общо с предишната концепция, както и силата няма да има нищо общо с преди, така че частично ще разтоваря трансмисията с олекотяване на доста неща, както и колата ще има възможност за антилаг което ми решава някой проблеми Та идеята на тунинга СПОРЕД МЕН е колата като цяло да е балансирана и според това какво се цели да се променят елементи по нея И неможеш да извадиш един елемент като олекотен маховик и да кажеш за конкретна турбо кола колко трябва да е тежък без да знаеш за какво ще се ползва колата каква и е турбината и валовете и трансмисията и още много елементи. Опитвам се да кажа че не е добре да се вадят думи от контекста както и отделни елементи от цяла система

    ---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    Quote Originally Posted by l_angel View Post
    Какво ще кажете за "кинетичен вариатор" - при покой тежестта се концентрира в центъра, с увеличаване на оборотите се премества към периферията?
    Ето тука се крие много важно нещо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27

    Default

    Пак ще попитам (като се извинявам ако в мен е причината за неразбирането), но какво се преработва на стоманата, че да е по-различна за да работи с "керамика" отколкото, когато се ползва нормално феродо?

    Никой не се заяжда ( за разлика от твоите постове цитирани от мен) просто от това, което чета ти си се обърнал на 180 радуса по отношение на маховиците (говорейки за бегачки) и ми е интересно, какво те накара да си промениш мнението и респективно, както ти казваш какво промени математиката и физиката (пак говорейки за бегачки)?

    Просто казано, защото опита е най-важен, беше ли сгрешил в концепцията на колата преди и какво ще промениш сега и защо?
    Last edited by ne0; 18-04-2012 at 23:54.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Пак ще попитам (като се извинявам ако в мен е причината за неразбирането), но какво се преработва на стоманата, че да е по-различна за да работи с "керамика" отколкото, когато се ползва нормално феродо?

    Никой не се заяжда ( за разлика от твоите постове цитирани от мен) просто от това, което чета ти си се обърнал на 180 радуса по отношение на маховиците (говорейки за бегачки) и ми е интересно, какво те накара да си промениш мнението и респективно, както ти казваш какво промени математиката и физиката (пак говорейки за бегачки)?

    Просто казано, защото опита е най-важен, беше ли сгрешил в концепцията на колата преди и какво ще промениш сега и защо?
    Е нали ти казах какво се променя дебелината на плочките налага промяна в разстоянието м/у притискащите повърхности, от там се налага да се шлайфа "стоманата" за да се докара натега - как по ясно да го кажа незнам.

    Не съм обръщал нищо нито мнението си нито физиката И освен това ясно съм написал че се отнася само за турбо колите
    Простичко е когато имаш голяма турбина (която лагва щото е голяма) и търсиш високи скорости ЗА МЕН е по-добре с тежкия маховик

    Концепцията на колата се промени тотално, не защото съм сбъркал а щото ни е сбъркана държавата, пътищата, асфалта и кво ли още не. Та в българия навъртях с нея около 3000 километра, и навъртях само няколко обиколки на серес, което ми беше достатъчно да установя че ако искам да карам на писта стрийт концепцията ще остане на заден план, но все пак ще я има Изпуснах - СБЪРКАХ като вярвах на недоказани състезатели че няма значение колко са големи гумите на колата за това как ще се държи на пътя и пистата, затова в момента колата е с огромни 18" маховици, по простата причина че и на пътя и на пистата колата с 17" се чувстваше в пъти по-добре от 16-ките Особенно м/у 80км/ч и 220км/ч колата беше много по караема
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    на недоказани състезатели че няма значение колко са големи гумите на колата за това как ще се държи на пътя и пистата
    Седели сме на лафче с човек работещ от доста години в сферата на силовия тунинг, работещ в момента в известна фирма, чуващ мо мое мнение доста силно петела по отношение на двигатели и изобщо всичко което е нужно на една кола да има доста коне.......
    А че същия тоя ми беше казал че 200/55/17 са предостатъчни за кола и двг като моя, и слагането на 225/62/17 ще е голяма грешка......
    Аз сложих дори 240/60/17 и при положение че всичко по колата си е било същото, разликата във времената беше почти 3 секунди.......тва на Калояново......и тва при положение че не съм въртял с 240ките повече от 2-3-4 обиколки, щото много ми се свидеха......предполагам че можеше и още малко......
    На Серес беше същата работа......
    Ся разбира се всичко си има граници и компромис който трябва да бъде намерен......ако се кара по писти с дълги прави и конфигурация изискваща по тесни или малки гуми ОК, но в настоящата обстановка в БГ и близка Гърц, мисля че да се сложи малко по широка гума е малко по добре.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Седели сме на лафче с човек работещ от доста години в сферата на силовия тунинг, работещ в момента в известна фирма, чуващ мо мое мнение доста силно петела по отношение на двигатели и изобщо всичко което е нужно на една кола да има доста коне.......
    А че същия тоя ми беше казал че 200/55/17 са предостатъчни за кола и двг като моя, и слагането на 225/62/17 ще е голяма грешка......
    Аз сложих дори 240/60/17 и при положение че всичко по колата си е било същото, разликата във времената беше почти 3 секунди.......тва на Калояново......и тва при положение че не съм въртял с 240ките повече от 2-3-4 обиколки, щото много ми се свидеха......предполагам че можеше и още малко......
    На Серес беше същата работа......
    Ся разбира се всичко си има граници и компромис който трябва да бъде намерен......ако се кара по писти с дълги прави и конфигурация изискваща по тесни или малки гуми ОК, но в настоящата обстановка в БГ и близка Гърц, мисля че да се сложи малко по широка гума е малко по добре.......
    Да баце и аз като теб стигнах до тоя извод по трудния начин Като имаш предвид че аз съм говорил с доста такива хора на темата и все тая макар че има един много известен дето ми каза "слагай баниците и изобщо не питай" Освен това много съм разпитвал за стъпката на колата и излиза че ако спазиш пропорцийте на колата и я разшириш доста пак е добре - ти кво казваш на тая тема - като имаме предвид че предницата се разширява както трябва не само с фланци
    Last edited by Bobo; 19-04-2012 at 01:15.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •