Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Помагайте с покупката

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги, чудя се какво сте ги захапали тези километри. Дали са реални или не са. Мисля, че всички са с ясното съзнание, че купувайки си кола настаро( или по точно втора употреба) то тя е карана. Малко са хората които купуват коли за да си ги гледат в гаража или на двора. Щом според критериите на купувача колата е в добър вид има ли значение дали е на 160к , 260к или 360к. Ако колата се окаже наистина читава и новия собственик се грижи в нормални граници за нея, то всичко друго е без значение. Знам, че може да се изнесе една двучасова лекция за предимствата на малкото навити километри и недостатъците на многото навити километри, но като цяло кола на 360к може да е в много по добро състояние от кола на 160к - това го казват дори и колеги които се занимават с ремонти. Така че, свястна кола, като цяло е сбор от компоненти и детайли които дълго време работят без повреда.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #32
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Колеги, чудя се какво сте ги захапали тези километри. Дали са реални или не са. Мисля, че всички са с ясното съзнание, че купувайки си кола настаро( или по точно втора употреба) то тя е карана. Малко са хората които купуват коли за да си ги гледат в гаража или на двора. Щом според критериите на купувача колата е в добър вид има ли значение дали е на 160к , 260к или 360к. Ако колата се окаже наистина читава и новия собственик се грижи в нормални граници за нея, то всичко друго е без значение. Знам, че може да се изнесе една двучасова лекция за предимствата на малкото навити километри и недостатъците на многото навити километри, но като цяло кола на 360к може да е в много по добро състояние от кола на 160к - това го казват дори и колеги които се занимават с ремонти. Така че, свястна кола, като цяло е сбор от компоненти и детайли които дълго време работят без повреда.
    Абсолютно си прав, но все пак километрите не са без значение. Най-малкото че трябва да знаеш какво купуваш. Говоря за нормалните пазари де, на нашия всички коли са на по между 130 и 160 х км и струват на 60% от цените в Италия и Германия.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #33
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    Колега Алфа 164 е по лесна и евтина за подръжка според мен , ама няма запазени екземпляри вече от Алфа Ромео 164 , ако намериш запазена Алфа 166 може би ,
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  4. #34
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Само да вметна, че моята е Септември 2005 година, внесена е Октомври 2011, от официално представителство на Алфа в .. сега не помня кой град беше, пича карал докато държи колата, хвърлил и купил нова. Нашият търговец отишъл и купил колата за да я продаде за почти нова Та каква ми е основната мисъл... Километража ми показва 148 000, а "забравена" бележка за смяна на масло показва че е сменяно пролетта на 2011 на 258 000км. Което си прави точно по 50 000 км. на година. И бай италианец въобще не си е играл да сменя нещо по окачването забелязах, защото дадох 2000 лв. да го възтановим. И още не знам какво не е правил както трябва, хубаво че само пет години я е мъчил
    Та, като се купува 10 годишна кола, трябва да сме наясно че цифри около 350 000 км. са силно оптимистични...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Та, като се купува 10 годишна кола, трябва да сме наясно че цифри около 350 000 км. са силно оптимистични...
    Това в повечето случаи, за съжаление е вярно. Но има и изключения.
    Аз например въртя средно по 10К годишно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ами ти въртиш по 10 хиляди на година,но вярвай ми никои на запад не купува нова дизелова кола и да я кара по 10 хиляди годишно защото няма да му излезнат сметките.....
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Та, като се купува 10 годишна кола, трябва да сме наясно че цифри около 350 000 км. са силно оптимистични...
    Говорите наизуст - зависи кой я ползва и за какво. Ако си е правил кръгчета из Италия - ще ги навърти, същото е и в Германия. Има хора обаче дето не вземат коли, за да ходят от т. А на 2000 км в т. Б, такива коли съвсем нормално да са около 20k годишно (което е градско плюс излизания в страната). Но пък 20000 градско са едно, друго са опънати по магистрали. Толкова е спорен отя въпрос с километрите и годините, че не знам защо го мъчим. 166 за няма 5000 лева без нужда от много ремонти е като 5-ца от тотото - може, ама все не се случва на теб.

  8. #38

    Default

    Аз съм ви казвал и друг път на моята сервизната книжка беше в колата на година е минавала по 20 000 и скоро стигна километрите на които е минала последен преглед в италия ,но иначе е като нова
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #39
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Като почнете и вие с тези километри,ами аз какво да кажа като моята си я купих преди 3 години на 364000км реални(при диагностиката се установи че човека не беше въртял километража ...) и съм сигурен в нея като в никоя друга кола че за където и да тръгна няма да имам проблем.В момента показанието на километража хич не ме интересува, тъй като съм разбрал че не километрите са от значение а поддръжката и произхода на автомобила от втора ръка.Между другото тъй като през зимата имах едни приключения със скъсани подгревни свещи и от там аха да се стигне до сваляне на глава, нещо което аз абсолютно игнорирах като вариянт. Докато се търсеше алтернатива за вадене на свещите , аз се поогледах за друга 166-ца в mobile.de и autoscout24.de и честно да ви кажа под 1800 евро беше невъзможно да се намери нещо което да се докара на собствен ход.Реално 4600 лв е минимума за автомобил който да се паркира пред КАТ за регистрация.

  10. #40
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това в повечето случаи, за съжаление е вярно. Но има и изключения.
    Аз например въртя средно по 10К годишно.
    Ти въртиш по 10 000, или това е 830 км на месец или 26 км. на ден. Значи или не ти е основна кола или имаш служебна или си баба/дядо на 75 години и ходиш до магазина с нея (майтап, да не се обидиш )

    Тук трябва да споменем и състоянието на пътищата в България, инфраструктурата, също важно обстоятелство че повечето хора са наврени в грозни гета, наречени "квартали", които от икономически съображения са близо до централните части на града и нямат кой знае какъв километраж да "цъкат" до работа.
    Прибавяме цените на бензин/дизел, особено отнесено към доходите и на последно място - липсата на свободни средства за летни пътешествия по Европа.
    Съвкупността от тези фактори оформят нашето разбиране за - "годишен пробег".
    И ако за нас е нормално да минаваме по 10 000 или 20 000 км. на година, то за белите страни откъдето купуваме своите возила е нормално например да минават по 50 000 - 100 000 км. годишно.
    Аз например си минавам между 60 000 и 80 000 км., защото работата ми е такава и трябва да си я върша с личната кола. Като прибавим поне една почивка в Гърция, два-три пазара в Стамбул и 3-4 ходения до родата в Одеса и като капак - 5-6 обучения в София - ето ти "годишен пробег"
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  11. #41
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Ти въртиш по 10 000, или това е 830 км на месец или 26 км. на ден. Значи или не ти е основна кола или имаш служебна или си баба/дядо на 75 години и ходиш до магазина с нея (майтап, да не се обидиш )

    Тук трябва да споменем и състоянието на пътищата в България, инфраструктурата, също важно обстоятелство че повечето хора са наврени в грозни гета, наречени "квартали", които от икономически съображения са близо до централните части на града и нямат кой знае какъв километраж да "цъкат" до работа.
    Прибавяме цените на бензин/дизел, особено отнесено към доходите и на последно място - липсата на свободни средства за летни пътешествия по Европа.
    Съвкупността от тези фактори оформят нашето разбиране за - "годишен пробег".
    И ако за нас е нормално да минаваме по 10 000 или 20 000 км. на година, то за белите страни откъдето купуваме своите возила е нормално например да минават по 50 000 - 100 000 км. годишно.
    Аз например си минавам между 60 000 и 80 000 км., защото работата ми е такава и трябва да си я върша с личната кола. Като прибавим поне една почивка в Гърция, два-три пазара в Стамбул и 3-4 ходения до родата в Одеса и като капак - 5-6 обучения в София - ето ти "годишен пробег"
    Ако въртиш толкова километри според мен много по целесъобразно е да караш нова кола на лизинг
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  12. #42
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Ако въртиш толкова километри според мен много по целесъобразно е да караш нова кола на лизинг
    Що? Да се вържеш с безумен договор и да плащаш лихви? И то за кола, която ще е голям компромис с удобството. По-добре някое и друго ремонтче в повече, но не лизинг.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Ти въртиш по 10 000, или това е 830 км на месец или 26 км. на ден. Значи или не ти е основна кола или имаш служебна или си баба/дядо на 75 години и ходиш до магазина с нея (майтап, да не се обидиш ) ...........
    Ни най-малко не се обиждам

    Живея и работя в центъра. До работа стигам пеш за 20 минути. А винаги, когато времето е хубаво се придвижвам с велосипед.
    И не можеш да си представиш, колко щастлив се чувствам затова, че не ми се налага всеки ден да вися в задръстванията, да търся място да паркирам........
    Колата основно ползвам в моментите на отдих, през почивните дни. По време на лятната почивка навъртам едни 2 - 3К и това е.

    А относно начинът на живот в белите страни - вярно е това, че много хора живеят изминавайки ежедневно големи разстояния, но особено в големите градове ясно се забелязва стремежа на хората по възможност да НЕ ползват возилата си в града.

    Докато тук много често се забелязва типично нашенския манталитет да ходим за закуски с колите си.
    Last edited by ecotronic; 01-05-2012 at 13:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Няма "бяла" държава, в която е нормално годишния пробег да е 50-100к километра.
    Това са митове.
    Една кола е на толкова километри, колкото е навъртял нейния собственик. Това не зависи в коя държава се намира.

    gorbi, виж, че сам си противоречиш. Работиш по цял ден с колата ти и минаваш по 60-80к километра. Или викаш, ако един в нормална, "бяла" държава ходи до работата си с кола ще изминава средно по 300 километра на ден?
    Замисли се малко. Средния пробег на един бакшиш, който по цял ден обикаля е под 100к на година...
    ААА, сетих се, средно статистическата работа в "белите" държави е да си бакшиш
    Last edited by BO; 01-05-2012 at 14:57.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #45
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Що? Да се вържеш с безумен договор и да плащаш лихви? И то за кола, която ще е голям компромис с удобството. По-добре някое и друго ремонтче в повече, но не лизинг.
    За 100 хиляди километра пробег по родните пътища колко пъти ще ремонтираш ходова част, а нова кола с 5 години гаранция, ремонтите са си за тяхна сметка
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •