Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Помагайте с покупката

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да ме прощава колегата за отклонението.......

    А лагери и колянов вал при добра подръжка, колко карат?
    Ами колега ако е карана как си трябва и е сменяно масло на 30000км как мислиш ще са.

    Споделям мнението на Гиги на 100%
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Не мога да повярвам какви неща прочетох.Аз си търся 156 T.S. и ми кажете как да намеря кола на 10г. под 200К км.Според мен 200К км изобщо не са драматични за една кола.Всеки знае средната възраст на колите в България, а от там и километрите им, повечето от тях са бензинови и все пак хората ги карат.Имам една дузина познати с коли над 10г. , че и над 15г. и никой от тях не дава по 2000-3000 лв. за ремонти- повярвайте.Изкарвате тези Twin Spark като някакви кекави боклуци дето на 150К км "умирали", а това звучи смешно.
    Аз пък съм се спрял на T.S., ако ми хареса някой екземпляр минавам през някой Алфа сервиз и си го взимам , пък нека да е на 200К.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    В момента при мен ситуацията е следната:

    пробег: 185 000 (според FES)

    компресия: 12

    за 5000 пробег маслото (Selenia - racing) не е мръднало с повече от 2мм на пръчката.

    Разход (на газ):

    градско: 13 - 14
    извънградско: 10

    Вариаторът изтраква само при палене.


    Значи в следващите 100 000 трябва да очаквам двигателят да издъхне тотално.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В момента при мен ситуацията е следната:

    пробег: 185 000 (според FES)

    компресия: 12

    за 5000 пробег маслото (Selenia - racing) не е мръднало с повече от 2мм на пръчката.

    Разход (на газ):

    градско: 13 - 14
    извънградско: 10

    Вариаторът изтраква само при палене.


    Значи в следващите 100 000 трябва да очаквам двигателят да издъхне тотално.
    Колега, моите уважения, НО:

    1. Между 185К и 260К има сериозна разлика;

    2. Между 260К и 260К пак може да има сериозна разлика в зависимост от начина на гледане. Само не ми казвай, че съотношението на "гледани" към не-"гледани" е 1 към 1 или нещо друго по-малко от 10 към 1;

    3. Бобо е доста лаконичен и трябва да го четеш внимателно. Аз прочетох "смяна на сегменти", а не "издъхнал тотално". Има известна разлика, но и в двата случая колегата няма да мине евтино.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Много добре разбрах какво има впредвид Бобо. Основно завишеният разход на масло, което се решава със смяна на сегменти.
    Но аз питах за другите поражения по колянов вал, лагери и т.н. , защото ако отворя двигателя заради смяна на сегменти, то аз бих направил пълен основен ремонт. Някаква приемлива сума отгоре и малко повече труд, но пък знаеш, че имаш нов двигател.
    А не днес само сегменти............и след 20K отново в бокса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    260 000км не са малко за никаква кола, но при добра поддръжка може да изкара и 2 пъти по толкова. Друг е въпроса, че при Алфа се дава малко повече газ отколкото трябва, прекъсвача е където не трябва, скоростите са къси, картера е направен за да го потрошиш и т.н. Т.е. вероятноста на туинспарка да издържи без ремонт дълги години и км клони към 0. Не, че ако вземеш дизел на тия км ще цъфнеш .. Както казва Джеръми Кларксън "Алфите са направени да са максимално добри .. за кратко"
    И да допълня само - това, че след основния ремонт караш "нов" мотор - на практика не се получава точно така ..
    Last edited by code; 19-04-2012 at 20:44.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    260 000км не са малко за никаква кола, но при добра поддръжка може да изкара и 2 пъти по толкова. Друг е въпроса, че при Алфа се дава малко повече газ отколкото трябва, прекъсвача е където не трябва, скоростите са къси, картера е направен за да го потрошиш и т.н. Т.е. вероятноста на туинспарка да издържи без ремонт дълги години и км клони към 0. Не, че ако вземеш дизел на тия км ще цъфнеш .. Както казва Джеръми Кларксън "Алфите са направени да са максимално добри .. за кратко"
    И да допълня само - това, че след основния ремонт караш "нов" мотор - на практика не се получава точно така ..
    Ти си бая в час с Алфите - твоята на колко е на 80 ?
    А дизела е на 260 към има няма 5-6тата година , ся че ние караме 10 годишни на по 120 е друга тема....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #23
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Ти си бая в час с Алфите - твоята на колко е на 80 ?
    А дизела е на 260 към има няма 5-6тата година , ся че ние караме 10 годишни на по 120 е друга тема....
    На петата година един може да е на 260, друг на 60, много се кефя някой като вземе да смята км по годините Различните коли се карат различно иначе хората нямаше да правят километражи, вътре само щяха да хвърлят по един календар
    Last edited by code; 19-04-2012 at 21:14.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    На петата година един може да е на 260, друг на 60, много се кефя някой като вземе да смята км по годините Различните коли се карат различно иначе хората нямаше да правят километражи, вътре само щяха да хвърлят по един календар
    Тва може и да важи на изпит във философския факултет ,ама едва ли важи и за кола за 2-3к
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много добре разбрах какво има впредвид Бобо. Основно завишеният разход на масло, което се решава със смяна на сегменти.
    Но аз питах за другите поражения по колянов вал, лагери и т.н. , защото ако отворя двигателя заради смяна на сегменти, то аз бих направил пълен основен ремонт. Някаква приемлива сума отгоре и малко повече труд, но пък знаеш, че имаш нов двигател.
    А не днес само сегменти............и след 20K отново в бокса.
    Напълно споделям мнението ти

    ---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    И да допълня само - това, че след основния ремонт караш "нов" мотор - на практика не се получава точно така ..
    Ами при много хора се получава на практика точно това
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26

    Default

    Колеги,вчера отново цял ден обикалях и страната и искам да си изкажа мнеито,защото виждам Вашите коментари,относно километри и колко кара двигателя.На всички ни е пределно ясно,че в тази измамническа държава никой не може да вярна и точно на автотърговец.Вчера съм гледал 5 автомобила и всичките бяха в интервала 142000км до 167000км.Това което ми направи впечатление,и то много голяма,че автомобилът който гледах и подхванах тема (този от снимката и въпросните 256000км) като салон,дори ключа да погледнеш,под капака изглеждаше доста по-добре от всички останали.
    Само ще ви дам примера,мнодо ме я че нямам снимки на въпросната кола,която е с ГИ и според търговеца (перфектна и на реални 142 000км),а коженият и салон и подлакътника бяха толкова протъркани.....
    И в крайна сметка си до късмет ,както при жените
    И за да не отварям нова тема,скоро ще има ли някоя сбирка,за да дойда и да почерпя,че до 2 най-много 3 дена ще съм с нова придобивка и че пусна снимки

  12. #27

    Default

    Аз като купувам кола я оглеждам първо външно,ако ми хареса паля двигателя сам и задължително студен,ако ми хареса,продължавам нататък-карам я по неравна настилка слушайки внимателно да се ориентирам за ходовата част,поглеждам и какво излиза от ауспуха.И нещо много важно преди да я запаля вадя щеката и поглеждам нивото на маслото,когато някой продава никога не долива масло,ако маслото е малко тя го губи по някакъв начин и можеш да спреш огледа веднага.Другото е безмислено да се гледа.Годините са ясни -модела е произвеждан от -до,километрите е безмислено да са ориентир,диагностиката също,почти всяка кола има записани някакви грешки.
    И както казахте е преди всичко въпрос на късмет, винаги може да се заблудиш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Bubata View Post
    Колеги,вчера отново цял ден обикалях и страната и искам да си изкажа мнеито,защото виждам Вашите коментари,относно километри и колко кара двигателя.На всички ни е пределно ясно,че в тази измамническа държава никой не може да вярна и точно на автотърговец.Вчера съм гледал 5 автомобила и всичките бяха в интервала 142000км до 167000км.Това което ми направи впечатление,и то много голяма,че автомобилът който гледах и подхванах тема (този от снимката и въпросните 256000км) като салон,дори ключа да погледнеш,под капака изглеждаше доста по-добре от всички останали.
    Само ще ви дам примера,мнодо ме я че нямам снимки на въпросната кола,която е с ГИ и според търговеца (перфектна и на реални 142 000км),а коженият и салон и подлакътника бяха толкова протъркани.....
    И в крайна сметка си до късмет ,както при жените
    И за да не отварям нова тема,скоро ще има ли някоя сбирка,за да дойда и да почерпя,че до 2 най-много 3 дена ще съм с нова придобивка и че пусна снимки
    Само имай в предвид, че и на жабарите вече любимо занимание е връщане на километражи. Оня ден ме помоли едно приятелче (джамбазин) да прочета едно "Браво" буквално свалено от автовоза - колата си изглеждаше перфектно и външно и вътрешно, забиваше муцуната при потегляне. Оказа се лоша връзка на датчика на разпр. вал, та между другото погледнах км - на таблото се мъдреше 97340 а ФЕС показа 167 и нещо си. Абе викам, кога успяхте да врътнете км? "А, още не сме, утре ще го свършим това".
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #29

    Default

    Между другото връщането на километри в Германия е криминално деяние и е подсъдно,така съм чел.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Между другото връщането на километри в Германия е криминално деяние и е подсъдно,така съм чел.
    Така е. Затова свястна кола можеш да си купиш от Германия или Швейцария. От Италия - само ако е от официално представителство. Само че читавите 166-ци, т.е. на под 200 000 км няма да стъпят на 5000 с докарването.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •