Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Помагайте с покупката

  1. #1

    Default Помагайте с покупката

    Здравейте колеги,след доста лутане по България и в търсене на така желата 166-ца,не намерих почти нищо което да му градне на човек окото.
    И в последния момент открих едина,която беше на автовоза и ми грабна окото и.Обаче има следните забележки;
    1.Съединител за смяна
    2.Няма никакви кодове
    3.И някоя и друга външна забележка
    Забравих да пиша,че колата е 2001г.2.0 155коня.Това което ми направи много голямо впечатление е,че салона (кожен) е като нов,а колата е само на 257 900км.
    До тук всичко добре и взех да си пазаря за цената,която първоначално беше 2950лв.,но в крайна сметка стигнахме и до някакъв компромисен вариат,като ми направиха пакетна цена за още една 166 за части,която е била 2,4,но само е била,защото е без двигател и скорости.Иначе самона й (кожен) е перфектен и външно няма никакви забележки.
    Та казвайте дали да си слагам главата в торбата и евентуално дали ще има интерес за части за 166,за да мога да постегна другата
    Снимките са на красавицата,която искам да взема
    Забравих да попитам,километрите не са ли й малко множко
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 26032012060.jpg   26032012061.jpg   26032012062.jpg   26032012063.jpg  

  2. #2

    Default

    Моят съвет е да поразгледаш и други,защото тази имам чувството,че току що излиза от моргата!
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Така както го обясняваш това си е кола от моргата, т.е. две. Невъзможни неща няма, стига да ти се занимава. 2001г са с новия ключ, и мисля, че са 150к.с. с 6 скорости. Кодовете ги лекуват, разтърси се из форума .. Втора за части според мен няма много смисъл.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    .. Втора за части според мен няма .
    Ако от две прави една има
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  5. #5

    Default

    Не мисля от двете да правя една,но ако трябва да съм честен,тази поне ме градба с това,че поне вътре беше безупречна,всичките които до сега гледах,вътре бяха като малка кочина,а и състоянието им не беше кой знае колко по-добре,всички си има външни забележки,което е съвсем нормално.
    Защото казахте,че едва ли не е излезла от моргата,гледах една колата от обява в мобиле и поне човека беше откровен и ми каза болежките на колата,а те не бяха никак малко (гасне,като натисне съединителя и на газ и бензин,от някъде губи антифриз и малко масло).прегледал я в сервиз и ми каза,че е открил проблемите и са били от някакъв "маркуч",което много не ми се вярва,но....
    Утре съм отново по автокъщите и се надявам да е за последно,че вече нямам нерви.Има кола,която е в София но няма къде да я прегледам,защото няма номера

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    И аз не разбрах какво не й харесаха на колата, за тези пари си е добре, дори е сравнително нова иначе днес видях тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...884&f1=details ,
    та се сетих, защото и при нея се дава още една.

  7. #7
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Миналата седмица един от колегите сподели тук в форума, че си продава алфичката. Изглеждаше доста добре и е форумна все пак. Но е дизеловата 2.4 и цената беше около 5 хил. Имаше dvd–та на облегалките на предните седалки за главата. Ако не ти е много си мисля, че си заслужава да се погледне.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Откъде придоби информация за техническото състояние на колата?
    Така както е на автовоза ли?
    Ако автомобилът е каран разумно и подържан добре, 260 000 км. не са нещо притеснително.
    Ако имаш готов и ясен пазар за частите от втората или ако не се интересуваш от времето за което ще си възвърнеш инвестицията, сделката може и да се окаже добра.
    Иначе рискуваш да се вкараш в голям филм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    започва да се пристрастява ivo_io's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ел.Пел.
    Posts
    36

    Default

    колега според мен леко няма смисъл,ти си знаеш най-добре де,но има доста работа по нея и доста пари за хвърляне,успех в покупката

  10. #10

    Default

    За техническото състояние,има бегла представа,защото както писах колата има за смяна съединител,иначе като огледах двигателя,няма течове,друго което ми направи впечатление е че имаше масло,което за кола внос от Италия в повечо случай е рядкост.А иначе изглежда да е поддържана колата,поне по салона и други дребни неща мисля така.

  11. #11
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Нищо странно, човекът е видял колата преди да бъде приведена в "търговски вид". Напълно нормално е на 260 х км салонът да е като нов. На тази кола й се виждат забележките и недостатъците, което не е малко. Сделката е добра, но купувачът трябва да е наясно, че започва със "старт от скрапа" и ще му трябват едни 2-3 бона да приведе колата в приличен вид.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Откъде придоби информация за техническото състояние на колата?
    Така както е на автовоза ли?
    Ако автомобилът е каран разумно и подържан добре, 260 000 км. не са нещо притеснително.
    Ако имаш готов и ясен пазар за частите от втората или ако не се интересуваш от времето за което ще си възвърнеш инвестицията, сделката може и да се окаже добра.
    Иначе рискуваш да се вкараш в голям филм.
    260 000 хиляди за ТС без ремонт си е направо за ремонт!
    ТС-а на 200+ вече почва да лапа масло сериозно

    Та за колегата ако колата не е с поне сменени сегменти ще трябва ти да сменяш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    260 000 хиляди за ТС без ремонт си е направо за ремонт!
    ТС-а на 200+ вече почва да лапа масло сериозно

    Та за колегата ако колата не е с поне сменени сегменти ще трябва ти да сменяш
    Да ме прощава колегата за отклонението.......

    А лагери и колянов вал при добра подръжка, колко карат?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    По принцип ТС на тия километри не бих си взел и аз. Щото става - отваряме за сегменти ама я лагерите им паднала циментацията, та цялостен ремонт с ролки ремъци...2к, после почваме дебитомер, ламбда, свещи, някоя друга бубина или кабел.....
    окачването е ясно че и от 2 няма да стане 1 като хората, съединитела си се знае. Ясно е че ще отиде и на ГИ.
    И по добре въжето и.....

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ресурса на твин спарка е доста скромен и след 150000 не е за хвалене...След това за да си в играта е нужна здрава финансова инжекция!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •