Results 1 to 7 of 7

Thread: Неознаваем проблем

  1. #1
    Младши алфист idlEs's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dobrich
    Age
    34
    Posts
    7

    Default Неознаваем проблем

    Добър вечер колеги, дойде и моето време да се оплача след толкова години, дълго четене и мълчене (поради некомпетентната ми техническа част) и следене на повечето засягащи ме теми.
    Та.. проблема ми е следния, карам една от малкото в град Добрич ГТВ-та, тоест не с цел да се изхвърлям ама първата тук. Колата е 1.8 туйн спарковия мотор, слязла още в началото на 2-рата фаза от конвейра...
    Таа проблема ми е следния, колата е доста тромава без значение дали е топла или студена, и независимо колко мощност и се подава при пускане на саединителя просто забива красивата си муцуна до дън земя..., тук идва вапроса за дебитомер ламбда дросел МПХ и т.н., 2 пъти съм ходил на диагностика след като се появи този проблем и просто всичко реагира в нормативните си стойности, няма проблеми откъм тези чаркалаци ..., а и то няма и как да има при положение че дебитомер и ламда съм сменил преди 2000км... тук идва едно неправилно решение, да откача куплонзите на дебитомера и ламбдата... и хоп резултата е на лице - колата си понавървява доста сериозно спрямо мотор-купе съотношение... и почвам аз да мисля и за свещи, защото наистина от както имам колата (и не се смейте вече 4-та година имам 6000км минати с нея), не съм ги сменял, в интерес на истината дори не съм ги вадил да погледна в какво състояние са... таа може ли този проблем да идва точно зареди тия свещички?
    Last edited by idlEs; 19-04-2012 at 22:26.
    Alfonzo GTV 1.8TS 1998 | Ford Orion 1.4MI 1993 | Citroen AX 1.0MI 1994 | Keeway Hurricane 50cc 2008

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Мда, първото ми предложение беше кабели и/или свещи още като започнах да чета. Не е зле да им хвърлиш едно око като за начало - състояние на електродите, цвят, въздушна междина, състояние на куплунзи на свещите, кабелите и бобините, състояние на изолацията на кабелите...

    Това няма връзка с вървежа, но масло сменял ли си за тези 4 години?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Такова забиване, ако всичко друго е нард, може да ти го прави от ниско налягане на бензина в рейката.
    Освен това и от стар или калпав бензин. Особено от стар бензин.
    Ако и разстоянието между електродите е голямо, то си в напълно правилна посока.
    При голямо разстояние ще забива, особено на студено.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Такова забиване, ако всичко друго е нард, може да ти го прави от ниско налягане на бензина в рейката.
    Освен това и от стар или калпав бензин. Особено от стар бензин.
    Ако и разстоянието между електродите е голямо, то си в напълно правилна посока.
    При голямо разстояние ще забива, особено на студено.
    Само да добавя и дюзите в кюпа, а може да има и проблем със всмукателния тракт
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Е те тва си е неознаваем проблем.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  6. #6
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    Кабелите , по малко свещите , налягане в рейката , бензин помпата, електро инжектор , гледане последователно до намирането на повредата !
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  7. #7
    Младши алфист idlEs's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dobrich
    Age
    34
    Posts
    7

    Default

    Маслото е сменяно на 2 пъти досега, благодаря за предположенията... ще се проберят и ще Ви информирам.
    Alfonzo GTV 1.8TS 1998 | Ford Orion 1.4MI 1993 | Citroen AX 1.0MI 1994 | Keeway Hurricane 50cc 2008

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •