Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: счупена дръжка на шофьоската врата на 155

  1. #1
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default счупена дръжка на шофьоската врата на 155

    дългоочакваното оставане на дръжката в ръката ми е вече факт
    тази сутрин като се опитах да влезна в любимата си алфа само се чу едно "пук" и дръжката падна на земята, та искам да попитам тези които са запознати с това как се сваля кората на вратата защото искам да си сменя въпросната пружина на бравата, която е виновна за всичко това и евентуално ако някои е сменявал и самата вдъжка пак ще съм му благодарен да сподели за това как става? само незнам в нащо село къде ще намеря такава дръжка а то същото важи и за пружината
    благодарности на всички предварително!!!
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Не мога да ти кажа със сигурност, но когато си купих моята 155 я закарах да и слагат аларма заради каското разбира се ... и бастуните не знам кво точно беха правили на вратите обаче бяха сваляли корите и прочее ... не знам слагали ли са нещо вътре не са ли ... както и да е ... обаче бяха почупили всички "щифтчета" или там квото им се вика та се наложи после да търся нови и да ги правя щото скърцане от кората беше много досадно ... така че внимавай ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano
    Не мога да ти кажа със сигурност, но когато си купих моята 155 я закарах да и слагат аларма заради каското разбира се ... и бастуните не знам кво точно беха правили на вратите обаче бяха сваляли корите и прочее ... не знам слагали ли са нещо вътре не са ли ... както и да е ... обаче бяха почупили всички "щифтчета" или там квото им се вика та се наложи после да търся нови и да ги правя щото скърцане от кората беше много досадно ... така че внимавай ...
    то няма какво вече да внимавам всичко това дето ти се е случило на теб ми се случи и на мен маистора(ъъъ какъв маистор бе по-скоро некадърника)дето ми слага алармата първо счупил пружината на бравата от вътрешна страна, сложил неква стегната и от нея стана всичко... натягане на дръжката и резултата е първо напукване на дръжката и днес счупване, счупил ми както каза ти почти всички щифчета и сега като разглобявам мисля и тях да правя а бе направо ми идва незнам какво да го правя тоя недодялан мислещ се за можещ некадърник та тва положението
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ами значи най-добре той да си ти я свали кората ...
    разбира се ако помни как я е бил монтирал
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano
    Ами значи най-добре той да си ти я свали кората ...
    разбира се ако помни как я е бил монтирал
    в никакъв случай
    не искам и да чуя повече за него
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default дръжка

    Колега,аз съм сменял-става за 10минутки-в Александър Ауто -Сф е 52лв шофьорската.Значи-първо сваляш с 6-лъчната звездичка винта,намиращ се зад дръжката за отварянена вратата.ДРЪЖКАТА ВЪРВИ КОМПЛЕКТ С ПРУЖИНАТА И ВСИЧКО ДРУГО!!! После на подлакътника има "тапички"-махаш ги и развиваш винтовете.Развиваш и бутона за заключването(дето е отгоре).Развиваш и винтовете,на пластмасовия джоб отдолу на вратата и май си готов-поне в момента не мога да се сетя за друго....Жалко ,че си далечко,иначе ти я сменям за 10 минути без "поражения"
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: дръжка

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Колега,аз съм сменял-става за 10минутки-в Александър Ауто -Сф е 52лв шофьорската.Значи-първо сваляш с 6-лъчната звездичка винта,намиращ се зад дръжката за отварянена вратата.ДРЪЖКАТА ВЪРВИ КОМПЛЕКТ С ПРУЖИНАТА И ВСИЧКО ДРУГО!!! После на подлакътника има "тапички"-махаш ги и развиваш винтовете.Развиваш и бутона за заключването(дето е отгоре).Развиваш и винтовете,на пластмасовия джоб отдолу на вратата и май си готов-поне в момента не мога да се сетя за друго....Жалко ,че си далечко,иначе ти я сменям за 10 минути без "поражения"
    а да попитам 52лв. е цялата брава+дръжката или само бравата?
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    предполагам само дръжката
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    работата е там че на мен ми трябва пружината която е вътре в самата брава тя не е наред всъшност тя си е наред само дето не е за тая работа, а иначе онази на дръжката си е ОК.... значи до тук 52лв. за дръжка, а може да се наложи да купувам и нова брава щото ме съмнява да продават въпросната пружина отделно, най-вероятно и тя е комплект със бравата
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    работата е там че на мен ми трябва пружината която е вътре в самата брава тя не е наред всъшност тя си е наред само дето не е за тая работа, а иначе онази на дръжката си е ОК.... значи до тук 52лв. за дръжка, а може да се наложи да купувам и нова брава щото ме съмнява да продават въпросната пружина отделно, най-вероятно и тя е комплект със бравата
    не те разбирам за каква пружинка говориш, но тази която връща външната дръжка на изходно положение си върви с нея
    иначе за цялата брава имаш новогодишен подарък от мен само трябва да си я вземеш
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    Quote Originally Posted by Kostadin
    работата е там че на мен ми трябва пружината която е вътре в самата брава тя не е наред всъшност тя си е наред само дето не е за тая работа, а иначе онази на дръжката си е ОК.... значи до тук 52лв. за дръжка, а може да се наложи да купувам и нова брава щото ме съмнява да продават въпросната пружина отделно, най-вероятно и тя е комплект със бравата
    не те разбирам за каква пружинка говориш, но тази която връща външната дръжка на изходно положение си върви с нея
    иначе за цялата брава имаш новогодишен подарък от мен само трябва да си я вземеш
    именно тази която връща дръжката в изходно положение се намира отвън на самата дръжка и тя ми е 6, а оня вандал като е разглобявал самата врата от вътре т.е. махал е кората и т.н. и е счупил една друга пружина която се намира в самата брава тя играе някаква роля при отварянето на самата врата защото тя се отваряше няколко пъти по-трудно от другите врати...
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    незнам точно но по-принцип цялата брава е капсулована и той е нямал ама никаква работа да я разглобява
    а иначе нептварянето се дължи на износването на самата брава и се оправя много лесно, от същото страдат доста често и типо-то и темпрата
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    а иначе нептварянето се дължи на износването на самата брава и се оправя много лесно, от същото страдат доста често и типо-то и темпрата
    кажи как моля, че и мойта се ебава понякога
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    като се махне тапицерията на вратата и се вижда къде външната дръжка натиска бравата за да се отвори вратата, чрез огъване се прави така че лостчето на бравата да се доближи до лостчето на външната дръжка
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  15. #15
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    бате Еньо е супер!!! ще помогне и на мен той е сърцето и душата на този раздел не веднъж ми е давал акъл и съвети и не веднъж ми е помагал и съм сигурен, че не съм единствения, за което мога да кажа едно голямо благодаря!!!(абе и почерпката ще е голяма)
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •