Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Монтаж на ICS с телефон?

  1. #1

    Default Монтаж на ICS с телефон?

    Колеги,да задам няколко въпроса относно телефона в автомобила.Монтирах телефон,до тук добре,звука е добър нооо само чувам Моята няма заготовка на тавана за микрофони,тоест пластмасата я няма.Но аз имам модула с микрофоните но има едно но.Слагам снимки с въпроси към тях.

    Така,това е модула от другата Алфа тя е 99 година.
    Click image for larger version. 

Name:	S5031107.jpg 
Views:	191 
Size:	90.9 KB 
ID:	93181


    Това е нейната букса.
    Click image for larger version. 

Name:	S5031108.jpg 
Views:	200 
Size:	89.2 KB 
ID:	93182

    А това е буксата която си мисля че е за микрофони в моята 2001г.В крайна сметка тя за това ли е или?
    Click image for larger version. 

Name:	S5031109.jpg 
Views:	175 
Size:	96.6 KB 
ID:	93183

    А ако не е как по дяволите да накарам да работят микрофоните?


    Разполагам с Аутодата,ама не се ориентирам или просто липсва информация за кабелите на телефона


    А това си мисля че е микрофона от автомобила от които свалих ICS-а.

    Click image for larger version. 

Name:	S5031112.jpg 
Views:	180 
Size:	88.3 KB 
ID:	93189Click image for larger version. 

Name:	S5031113.jpg 
Views:	149 
Size:	91.0 KB 
ID:	93190
    Last edited by Linkestis; 20-04-2012 at 18:44.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #2
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Имам телефон и имам и бялата и черната букса Бялата е вярната Търси Моята черна също е празна Имах проблеми със сензора за дъжд и тогава се чудих защо е тази черната но така и не разбрах Нямам бленда на огледалото Може да е за там Но телефона е на бялата В смисъл микрофона
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #3

    Default

    Лошо..нямам бяла букса
    То за това и слагам снимки на двете коли и питам дали има разлика или са две различни букси за различни неща
    Last edited by Linkestis; 20-04-2012 at 19:42.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега страшно съжалявам Подвел съм те Сега прибягах до колата Буксата е малка черна с два кабела - дебел черен и по-тънък жълт Имам и по голяма черна букса която е свободна но не знам за какво е Прилича на твоята Но потърси по-малка черна двукабелна Още веднъж извинявай че те подведох но бях останал с впечатлението за бялата букса
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    не може да ти я няма буксата....търси по хубаво навряна е навътре!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #6
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Това дето си мислиш че е микрофона е точно той Всъщност трябва да намериш букса за да го включиш Тази бяла букса която си снимал в другата кола е някаква друга Надали си изключил микрофона от нея
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #7

    Default

    Значи панела на първата снимка го свалих от колата на жена ми,която на времето имаше телефон.Та той е с бялата букса.В моята гледах за такава но освен да изкъртя тавана...но не я виждам.По-интересно е къде и на коя букса в ICS-а влизат кабелите от тавана.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    За да откриеш всички букси горе на плафона трябва да провиснеш тавана поне на 1/3 ...сваляш сенниците и уплътненията на предните врати и плафона и ще видиш в дълбочината кабеляка как е навързан!Незнам тези говорители къде точно влизат в буксите на ИЦСа.А антената на телефона успя ли да я свържеш и нея...?По едно време и аз бях навил да слагам телефон но като видях че ми липсва кабела на антената и се отказах!Хамалогия си е наистина и за мен лично е безмислено да ме слушат пътниците в колата какво си говоря! поздрави и дано успееш с начинанието!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #9

    Default

    Всичко е монтирано и прокарано,само микрофона ме мъчи
    Но втори път през живота си такова нещо не!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Всичко е монтирано и прокарано,само микрофона ме мъчи
    Но втори път през живота си такова нещо не!
    След като не можеш да намериш конектора в който трябва да е включен микрофонът, може би да тръгнеш от обратната посока (откъм ICS-а). Бавен и мъчителен, но вероятно по-сигурен метод.
    При мен нямам такова чудо и затова правя справка с e-Learn.
    Та там виждам конектор D90 (бял 20 пинов конектор):




    Веригата на микрофона са пинове 10 и 11.

    Оттам в посока към микрофона отиваме на конектор D42 (10 - пинов бял конектор):



    На този конектор веригата на микрофона са пинове 4 и 10.

    От там отиваме към плафона (P26):




    веригата за микрофона са пинове 4 и 10 на конектор от вида: (не пише какъв цвят е)




    Та намирай въпросните конектори, гледай цветовете на кабелите на въпросните пинове, ако трябва мери с веригопроверител..............и така.

    Бавно, но сигурно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Цената на борбата
    Click image for larger version. 

Name:	FILE0172.jpg 
Views:	171 
Size:	94.4 KB 
ID:	93279Click image for larger version. 

Name:	FILE0173 (2).jpg 
Views:	155 
Size:	92.0 KB 
ID:	93280
    Click image for larger version. 

Name:	FILE0174 (2).jpg 
Views:	166 
Size:	94.5 KB 
ID:	93281

    За утре остава прокарването на кабели за микрофона че много дъжд много нещо.По между другото под централната конзола намерих интересен модул на Нокиа.С микрофони,колонка и антена,явно е имало телефон вързан някога.
    Заготовка за микрофон се оказа че няма.след като свалих и целият таван..но идиотите от фиат поне са оставили място да се изреже точно за пластмасата
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Цената на борбата
    Click image for larger version. 

Name:	FILE0172.jpg 
Views:	171 
Size:	94.4 KB 
ID:	93279Click image for larger version. 

Name:	FILE0173 (2).jpg 
Views:	155 
Size:	92.0 KB 
ID:	93280
    Click image for larger version. 

Name:	FILE0174 (2).jpg 
Views:	166 
Size:	94.5 KB 
ID:	93281

    За утре остава прокарването на кабели за микрофона че много дъжд много нещо.По между другото под централната конзола намерих интересен модул на Нокиа.С микрофони,колонка и антена,явно е имало телефон вързан някога.
    Заготовка за микрофон се оказа че няма.след като свалих и целият таван..но идиотите от фиат поне са оставили място да се изреже точно за пластмасата
    Колега малко извън темата да ме извиниш ама щом си свалил целия таван букса за сензор за дъжд откри ли, че да не го свалям и аз излишно ако нямам
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  13. #13

    Default

    Хаха е букса за сензора имаше
    Ама моята е 2001 не знам при теб дали ще са оставили кабела../техната м.../
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Благодаря утре ще разгледам
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  15. #15

    Default


    Вече имам "говорещ" телефон.Благодаря "Еко"
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •