Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Монтаж на ICS с телефон?

  1. #31

    Default

    Вече не отчита и за колко км. нафта имам
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #32
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Най вероятно този проблем не е от количеството нафта което имаш в резервоара
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #33

    Default

    Някои да е запознат или да е чел някъде,да има несъвместимост между ICS от бензин на дизел или обратното?
    Както и отчитането на оставащо гориво така и на изразходваното?
    И дали чрез FES с функцията да се влезне в ICS-а.може да се коригират нещата?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #34
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Аз да ти кажа на моята със съдействието на Бобо (евала) се сдбих с нов ICS от 3.2 бензин, че на моя екран имаше едно петно черно и нищо не се виждаше и за сега нямам проблеми никакви. Всичко си работи перфектно. Разхода предстои да го засичам точно, но на първо четене си е ок. Даже подсветката е червена и е много красиво така вечер

    Аз много не съм наясно в подробности какво точно подава компа на ICS и той как интерпретира нещата, но единственото, което би могло да окаже влияние е дискутираното меню dark+clima и там в injection има стойности, които са 3532 n/km (не знам какво е това) и 55.00 mm3/ms , а до сега ако не бъркам колега беше пуснал от своята 2.0 и там стоиностите бяха същите...еднакви ли са на всички !?...

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by borvass View Post
    ............Аз много не съм наясно в подробности какво точно подава компа на ICS и той как интерпретира нещата, но единственото, което би могло да окаже влияние е дискутираното меню dark+clima и там в injection има стойности, които са 3532 n/km (не знам какво е това) и 55.00 mm3/ms , а до сега ако не бъркам колега беше пуснал от своята 2.0 и там стоиностите бяха същите...еднакви ли са на всички !?...
    това 3532 n/km са брой получени импулси за 1 km пробег (вероятно от ABS - а).
    С промяната на този параметър може да се "свери" километража на ICS - а ако се налага. Примерно ако се кара с гуми с различна обиколка.
    Другият параметър 55.00 mm3/ms е количество гориво впръскано за време 1 ms. ICS - ът получава от ECU - то времената на впръскване, умножава ги по тази стойност и получава разхода. 55,00 е заводската настройка. Аз например понеже съм на газ и поради това със заводската стойност ICS - ът не ми отчита реалния разход на газ, съм го променил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36

    Default

    Така..най-накрая успях да влезна в ICS-а чрез FES.Но останах разочарован.Освен да изтриеш грешките друго не можеш да направиш.
    В крайна сметка какъв софтуер се използва за калибриране/програмиране/настройка за ICS?Или проблемите които имам ще се решат с ъпдейт на софта?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #37

    Default

    Снимки на един и същи ICS
    Click image for larger version. 

Name:	Linkestis0418.jpg 
Views:	107 
Size:	88.1 KB 
ID:	95587Click image for larger version. 

Name:	Linkestis0423.jpg 
Views:	104 
Size:	90.9 KB 
ID:	95588
    Разликата е повече от очебийна

    Ето и грешките които могат да се видят през FES.
    При мен се повтарят заради непрекъснатото изключване и ръчкане.
    FESLog_1205281938_ALFA 166 2.4 JTD,1.txt FESLog_1205281940_ALFA 166 2.4 JTD.txt
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #38
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Сложих си екстра сим в колата Прави ми впечатление че като запаля много дълго време минава докато телефона влезе в режим готов за работа Сигурно 2-3 минути Другото е че на около 10 обаждания докато съм в колата ми звъни само едно В картата още не съм въвел номера и имена Моето предположение за проблемите е че картата е 4G Може ли поради тази причина ацс да не работи коректно или да не би нещо настройки на картата да не са наред Или настройки на телефона на колата ??? рових в настройките но нищо не можах да променя
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Сложих си екстра сим в колата Прави ми впечатление че като запаля много дълго време минава докато телефона влезе в режим готов за работа Сигурно 2-3 минути Другото е че на около 10 обаждания докато съм в колата ми звъни само едно В картата още не съм въвел номера и имена Моето предположение за проблемите е че картата е 4G Може ли поради тази причина ацс да не работи коректно или да не би нещо настройки на картата да не са наред Или настройки на телефона на колата ??? рових в настройките но нищо не можах да променя
    колега а дали не е от антената на покрива

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #40
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Не би трябвало Обхвата е или пълен или без една чертичка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default

    Тоя слот за картата така загрозява ICS и цялостният интериор, че се чудя как ви се занимава с него...!?
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  12. #42
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Въпрос на личен вкус Слота така или иначе го имам но не мисля да се занимавам с него Имам проблем с действието на телефона
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #43
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Проблем Телефона в колата нещо се бъгна Вадих слагах картата но неще Направи ми впечатление че нещо заяжда при ваденето на картата Незнам дали има връзка Обхвата е пълен но редува надписи само спешни и търсене на мрежа Рових в настройките но неще Аз ли го разчовърках той ли се бъгна Картата работи в моя телефон
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #44
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Да добавя че обхвата е пълен а телефона се държи все едно няма обхват
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #45
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Явно нямате такива проблеми Мисля да пробвам с откачане на акумулатора Честит празник
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •