Results 1 to 8 of 8

Thread: Свързване на халогени

  1. #1
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default Свързване на халогени

    Колеги, имам проблем с поставянето на халонените, досега нямах, поставих едни предварително пробвани и работещи, свързах ги с буксите, които бяха изкарани до предната греда.....и очаквах да светнат.....но не. Имам копче което е до това на аварийните, но не се получава. Четох доста теми, но неми стана ясно за това къде се намира релето и бушона, за да мога да ги проверя. Ако някой има и др идеи моля споделете!!!

  2. #2

    Default

    колега релето е на предпазния блок долу в краката, ако липсва то или бушона към него никога няма да светнат тези халогени според тази картинка релето е л17 а бушона е този на който има картинка като на копчето от където ги пускаш !!
    Дано да съм бил полезен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails relays.jpg  
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  3. #3
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default

    Ами утре по светло мисля да проверя, че вече не се вижда нищо....За бушона знам че го имам защото празно място нямам там....но за релетата трябва да погледна за всеки случай

  4. #4

    Default

    може да има и друг ел. проблем да не ти работи копчето или примерно скъсан кабел!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    а при мен има следния проблем, свети само десния халоген, левия не работи, крушката е здрава, почистих и буксата, но пак не тръгва, какъв може да е проблема

  6. #6
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default

    Значе, проверих всички релета и бушони са на мястото им, пласмасата с пепелника я извадих и видях че има 2 свързани букси отзад, няма място за друга. Почвам да си мисля че трябва нова инсталация да се пуска, някой с идеи?!?

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    идеи има.
    халогените са активни само когато първо си пуснал основните светлини. може да е тъпо, но при пробата трябва да включиш габаритите.
    другото- вадиш релето и на пинове 85 и 86 на таблото мериш какво напрежение идва като цъкнеш копчето и габаритите са включени.
    точка

  8. #8
    145 1.6 боксер
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    русе
    Age
    38
    Posts
    43

    Default

    това с пуснатите светлини го отиграх няколко пъти с мисълта че може да светнат отсамосебе си
    а забравих да спомена - на таблото не ми светва никаква индикация че съм натиснал копчето за халогените. И това с замерването ще го направа довечера, че съм на работа сега

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •