Page 195 of 328 FirstFirst ... 95145185193194195196197205245295 ... LastLast
Results 2,911 to 2,925 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #2911

    Default

    Ти колко си мислиш, че струва кола на 17г почти. Цената е ок. То за ремонти всеки е дал пари тук. Аз за моята с покупката съм дал до момента 11к. И си е вечно моя. Няма си я дам :Д остава за внука ако има такъв.
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  2. #2912
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Странно , гаранция за 50к км ... искай му я писмена , че ще ти се наложи да я прилагаш все някога
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #2913

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Ако ще карам един шестак на бензин, то за мен той трябва да си заслужава харча...Ако ми харчи двойно повече отколкото дизела и върви ПО-МАЛКО от него....айде няма нужда да си хвърлям парите на вятъра...
    Арезето се газифицира лесно с обикновен газов инжекцион за 6 цилиндъра, няма да харчи повече от 1.9JTD (като себестойност на горивото, а не като количество), вървежа също ще е на нивото, на което се очаква. Е, вярно, трябва да се инвестират малко кинти в инжекциона, но после бързо ще се избият.
    Former Alfa owner.

  4. #2914
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Арезето се газифицира лесно с обикновен газов инжекцион за 6 цилиндъра, няма да харчи повече от 1.9JTD (като себестойност на горивото, а не като количество), вървежа също ще е на нивото, на което се очаква. Е, вярно, трябва да се инвестират малко кинти в инжекциона, но после бързо ще се избият.
    Арезето е достатъчно добър бензинов мотор, че да си заслужава да се кара на бензин. Е да ама JTS не е, че на всичкото отгоре и НЕ може да се газифицира. Сега прочети всички постове един след друг и се опитай да ги свържеш по смисъл.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #2915

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Странно , гаранция за 50к км ... искай му я писмена , че ще ти се наложи да я прилагаш все някога
    50к гаранция за кола на 17 години и 2 бона...



  6. #2916
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Колеги, някой гледал ли е тази?http://www.cars.bg/c1419604
    Написаното под обявата ако е вярно то само ремонтите са над 2000лв. но малко пресилено звучи. Изглежда да е гледана кола, форумна ли е, някой знае ли и историята?
    Ако отида да я видя на място, как най лесно да разбера дали носачите например са разбити? Маховика горе долу имам идея как звучи развален, но ако се сетите за някакви съвети - моля!
    Отдавна имам мерак на алфа и май е дошъл момента, че мисля да махам пежо-то вече.
    Ходих да я видя преди малко. Външно има множество сериозни забележки-задна броня е за смяна, предна също, десен калник е смачкан дясна задна врата одрана и т.н.
    Окачването няма хлопане, волана няма луфтове. Съеденителя е мек, със сменено ковано феродо. При тръгване на студена кола на задна започна много да тресе. След като направих едно кръгче вече не тресеше при тръгване, може би на моменти маховика блокира, незнам...
    Колата е чипната, има ряз, скоростите влизат мазно. Двигателя не се тресе мнохо при палене и гасене. От зад е със спортно гърне. Според собственика(стори ми се точен пич) е напълно обслужена откъм ремъци и ролки, вкл. и скъпата шайба на алтернатора. Каза, че единствено не дава гаранция на турбото тъй като е чипната, но ако се скъса ремък или се строши съединител или окачване е на среща. Ще и се почудя още малко.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  7. #2917

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Арезето е достатъчно добър бензинов мотор, че да си заслужава да се кара на бензин. Е да ама JTS не е, че на всичкото отгоре и НЕ може да се газифицира. Сега прочети всички постове един след друг и се опитай да ги свържеш по смисъл.
    Съгласен съм, че бензиновият мотор трябва да се кара на бензин (двата ми бивши 156 2.0ТС ги карах на бензин), газта е компромис, а при JTS - доста скъп компромис. Да прочета 195 страници с афоризми??? Are you nuts?
    Former Alfa owner.

  8. #2918

    Default

    Здравейте, някой да е гледал / знае тази?

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...22548705422063

    Поздрави

  9. #2919
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Ходих да я видя преди малко. Външно има множество сериозни забележки-задна броня е за смяна, предна също, десен калник е смачкан дясна задна врата одрана и т.н.
    Окачването няма хлопане, волана няма луфтове. Съеденителя е мек, със сменено ковано феродо. При тръгване на студена кола на задна започна много да тресе. След като направих едно кръгче вече не тресеше при тръгване, може би на моменти маховика блокира, незнам...
    Колата е чипната, има ряз, скоростите влизат мазно. Двигателя не се тресе мнохо при палене и гасене. От зад е със спортно гърне. Според собственика(стори ми се точен пич) е напълно обслужена откъм ремъци и ролки, вкл. и скъпата шайба на алтернатора. Каза, че единствено не дава гаранция на турбото тъй като е чипната, но ако се скъса ремък или се строши съединител или окачване е на среща. Ще и се почудя още малко.

    а ако замине двигателя , на среща ли е ? ...

    Колега , ако ти харесва колата я взимай , ама аз не си го представям .. да му звъннеш след време и да кажеш абе замина еди какво си 500 лв ремонта , и той да ти каже нема ядове пращам ти ги по Еконт ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #2920
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Ходих да я видя преди малко. Външно има множество сериозни забележки-задна броня е за смяна, предна също, десен калник е смачкан дясна задна врата одрана и т.н.
    Окачването няма хлопане, волана няма луфтове. Съеденителя е мек, със сменено ковано феродо. При тръгване на студена кола на задна започна много да тресе. След като направих едно кръгче вече не тресеше при тръгване, може би на моменти маховика блокира, незнам...
    Колата е чипната, има ряз, скоростите влизат мазно. Двигателя не се тресе мнохо при палене и гасене. От зад е със спортно гърне. Според собственика(стори ми се точен пич) е напълно обслужена откъм ремъци и ролки, вкл. и скъпата шайба на алтернатора. Каза, че единствено не дава гаранция на турбото тъй като е чипната, но ако се скъса ремък или се строши съединител или окачване е на среща. Ще и се почудя още малко.




    За гаранция забрави.Човека иска просто да я пробута на някой,няма фирма в света за употребявани автомобили,която да дава за некав кошник за 1000 ойро 50 000км гаранция,това е доста наивно някой дори само да си го помисли,еле пък частно лице да ти дава гаранция............Тия пари в бегето нема кой да му ги даде за тая кола........ако ще не с чип да е,ами и с пет чипа да е.За 2000 лева читав дизел забрави.............Виж туинс парк на газ може,който пак ще има неща за оправяне,ама нема да е такава драмата.......и нема да вари толкова,ама то пълно щастия няма.........
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  11. #2921
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Е не е казал, че ще ми плаща ремонтите
    Точните му думи бяха - ако в скоро време ти се скъса ремък, прецака се съеднителя или нещо по окачването идваш и ти я правя без пари.
    Колата я взел от жена която уж и била пъва собственичка(купувала я била от Италия някога), била е в окаяно състояние(приплъзващ съединител, още по лош външен вид и т.н.)Явно я е взел за под 1000лв, вкарал е 200-300лв за части + труда си да ги смени и сега иска да изкара някой лев. Принципно външните забележки не ме уплашиха много, защото не идвам от гората и знам, че технически стегната кола и перфектна отвън няма да е 2 бона.
    Най-ме притесни това тресене при тръгване докато беше студена, усешташе се най-вече в педала на съединителя, но и в цялата кола. Това за мен е маховик. Той каза, че било от кованото феродо, че бил го наковал по дебело, което не ми се стори логично.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  12. #2922
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Такива скаски колко съм ги слушал,че чак като почнат да ми ги говорят мисловно си запушвам ушите.За мен това е зето за без пари с големи външни заблежки,и добре маскирани вътрешни после разбрал че са е нахендрил и сега търси някой да нахедри,щом дава гаранция 50 000км Кола с некви гаранции от частно лице бих взел от човек който добре познавам и знам че тежи на думата си,другото е тути кванти,дръш ми шапката
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 03-12-2015 at 15:23.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #2923
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Ми не знам това с правенето ми изглежда адски съмнително, по простата причина , че той не печели абсолютно нищо ... както ти го разказваш излиза че той ще прибере там некви 500-600 лв чиста пара .. и ако после започне да ти прави неща само ще губи ..

    а тресенето идва от маховика при тръгване

    ---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

    Quote Originally Posted by angel_angelov View Post
    Здравейте, някой да е гледал / знае тази?

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...22548705422063

    Поздрави
    Тази ако не се лъжа се продава от много време .. преди я даваха за 8500 ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #2924
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Тресенето идва от маховика и това че е наковал по дебело феродо са приказки от 1001 нощи.Няма как да тресе от феродовия диск при положение че пружините са на маховика.Ако феродото е по дебело ще отделя кофти най вече на 1-ва и задна.

  15. #2925
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Аз не бих взел тази кола .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 195 of 328 FirstFirst ... 95145185193194195196197205245295 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •