Page 263 of 328 FirstFirst ... 163213253261262263264265273313 ... LastLast
Results 3,931 to 3,945 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #3931
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Те на 15-годишните ВАГ-ове искат по над 4 бона, а на тази красавица и толкова са ѝ малко. Моделът с този мотор е много рядък и лично аз ако продавах читав такъв под 4500 - 5000 нямаше да падам, пък който я купи, в крайна сметка няма да правя подаръци на никого и на който цената му се струва завишена да пропуска обявата и да се хвърля на първата, която види за 1000 лв... и после ще дойде ред на плюенето по марката.

    Отплеснахме се от темата леко, идеята ми е, че за мен 3600 лв (а и доколкото разбрахме от колега по-горе е падала и до 2800 о.О) са твърде малко за читава 156-ца с бусо.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #3932

    Default

    E тъкмо ако не е читава ще имаш пари да си я оправиш.

    Салона е ОК, външния вид е добър, ако пали, върви и няма ръжда, не виждам причина да не я вземеш.

    Окачване, съединител, хубаво обслужване на мотора и някой датчик са все неща които рано или късно ще ти се случат, ако искаш да е в ТОП кондиция и да я караш дълго ще трябва да имаш поне още едни 3000 заделени

  3. #3933
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Шестака си иска своето и не всеки може да си позволи да го поддържа в добра кондиция. Не знам колко човека са мераклии да си купят 156 с 2.5 арезе и после да има 1200лв. за ремъци с ролки и още хиляди левове за бубини кабели, сонди, дебитомери и т.н...И това с окачването на 156 и нейната пословична здравина. Колегата го каза. На първата година още ще заминат 3000лв. по нея. А на бензин ли ще се кара? Та колко трябва да и е цената....

    Да чукна на дърво, моето арезе е в топ кондиция и не ме е изненадвало с никакви скъпи ремонти вече 12хил км. Всъщност, с абсолютно никакви ремонти не ме е занимавало дори и не скъпи(отварям скоба, че скоро ще влиза за ремонти по ходовата част) Голяма заслуга има маниакалната поддръжка от предишния собственик
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #3934
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Кеф цена няма, хората са го казали.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  5. #3935

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Шестака си иска своето и не всеки може да си позволи да го поддържа в добра кондиция. Не знам колко човека са мераклии да си купят 156 с 2.5 арезе и после да има 1200лв. за ремъци с ролки и още хиляди левове за бубини кабели, сонди, дебитомери и т.н...И това с окачването на 156 и нейната пословична здравина. Колегата го каза. На първата година още ще заминат 3000лв. по нея. А на бензин ли ще се кара? Та колко трябва да и е цената....

    Да чукна на дърво, моето арезе е в топ кондиция и не ме е изненадвало с никакви скъпи ремонти вече 12хил км. Всъщност, с абсолютно никакви ремонти не ме е занимавало дори и не скъпи(отварям скоба, че скоро ще влиза за ремонти по ходовата част) Голяма заслуга има маниакалната поддръжка от предишния собственик
    Тези цени дето ги цитираш ми се струват малко завишени. След малко рисърч в Интернет, намерих ангренажен комплект с всички ролки за 500 лв на INA, дебитомер 280 лв на Бош, свещи Беру/NGK за 24 лв броя, Бобина на Бош за 160, ламбда сонда за 120 лв на Бош и т.н Ебаси каръка трябва да е човек, за да му се скапят всички тези чарколяци наведнъж! А дори и да стане, пак не виждам как едно добро облужване ще надхвърли 1500 лева...

  6. #3936
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Не са скъпи частите за Арезетата, просто труда покрай трудния достъп се оскъпява значително. Бих казал дори, че като цена много от частите по двигател са с цени като на Twin Spark. За мен най-големият разход на този мотор си остава горивото. Както и да го карам под 18-19 в София без кой знае какви задръствания не мога да го сваля.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #3937

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Не са скъпи частите за Арезетата, просто труда покрай трудния достъп се оскъпява значително. Бих казал дори, че като цена много от частите по двигател са с цени като на Twin Spark. За мен най-големият разход на този мотор си остава горивото. Както и да го карам под 18-19 в София без кой знае какви задръствания не мога да го сваля.
    Проблема се решава с една хубава газова уредба, но... Като тегли чертата човек - скъпа поддръжка, висок данък, газова уредба и тн. май излиза, че 2.4 jtd с чип е по-добрия вариант... Колкото и да не обичам тракащите дизели!

  8. #3938

    Default

    Не виждам нищо общо между двата мотора, няма как да бъдат сравнени или сложени в едно изречение.

  9. #3939

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не виждам нищо общо между двата мотора, няма как да бъдат сравнени или сложени в едно изречение.
    Имах предвид, че май един 2.4 jtd с чип би вървял много сходно с 2.5-цата, но като поддръжка и разход на гориво би бил доста по-приемлив...

  10. #3940

    Default

    Може, ако е някой от последните 175 коня сигурно е възможно... но няма значение.

    Не всичко е вървеж в тея коли.
    Много други фактори има, които правят Busso-то точния мотор за една Алфа.
    Звука, плавния ход, бързото развъртане, резкия throttle response, високите обороти... все неща, които няма как да ги намериш в едно жтд.

  11. #3941
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    Проблема се решава с една хубава газова уредба, но... Като тегли чертата човек - скъпа поддръжка, висок данък, газова уредба и тн. май излиза, че 2.4 jtd с чип е по-добрия вариант... Колкото и да не обичам тракащите дизели!
    Като оставим изцяло Арезето настрана, 2.4 jtd се слави като един от най-добре звучащите дизели. Мен лично много ме кефи гласа му като влезе в обороти.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #3942

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Като оставим изцяло Арезето настрана, 2.4 jtd се слави като един от най-добре звучащите дизели. Мен лично много ме кефи гласа му като влезе в обороти.
    Аз също първоначално се запалих по Алфа 156 2.4 jtd, заради униклания звук на 5-така и ненормалния въртящ момент след лек тунинг... Мисля че всичко тръгна след като гледах този клип:

    https://www.youtube.com/watch?v=UM1CmgNmwEk

    Но и бензиновия 6-так не му отстъпва:

    https://www.youtube.com/watch?v=evLMv5yfj1g

    Голяма дилема, ужас!

  13. #3943
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Ако покараш и двете със сигурност няма да има дилема.
    Всеки ден се превръща в празник, като завъртиш ключа и чуеш Арезето... толкова много приляга този звук на Алфите...
    В squadra tuning показват, че 2.5 с ремап и лека заигравка с постъпващия въздух има 211 кончета при 6500 оборота, което е напълно достатъчно за това купе. Отиди виж и двете, карай и после чакаме впечатленията тук.
    Last edited by italfen; 26-03-2017 at 21:52.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #3944
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Не са скъпи частите за Арезетата, просто труда покрай трудния достъп се оскъпява значително. Бих казал дори, че като цена много от частите по двигател са с цени като на Twin Spark. За мен най-големият разход на този мотор си остава горивото. Както и да го карам под 18-19 в София без кой знае какви задръствания не мога да го сваля.
    Ебати и ламята....аз тоя разход съм го правил с осмак....на бмв и додж......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #3945
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Ако покараш и двете със сигурност няма да има дилема.
    Всеки ден се превръща в празник, като завъртиш ключа и чуеш Арезето... толкова много приляга този звук на Алфите...
    В squadra tuning показват, че 2.5 с ремап и лека заигравка с постъпващия въздух има 211 кончета при 6500 оборота, което е напълно достатъчно за това купе. Отиди виж и двете, карай и после чакаме впечатленията тук.
    Ако имах парички и реален избор между двете, щях да скоча на бензина. Но не на разни спаркове и ЖТС-и, а на 6-така. Разходът не ме плаши, а да слагаш газ на такава кола е подигравка...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 263 of 328 FirstFirst ... 163213253261262263264265273313 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •