Page 214 of 328 FirstFirst ... 114164204212213214215216224264314 ... LastLast
Results 3,196 to 3,210 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #3196
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    A какво ще кажете за:
    - форумна 147-ца
    - някаква произволна нов внос 147 1.9 16v

    Форумната е преди фейс лифта и визуално не ми допада супер много, но пък салон, джанти и тн изглеждат страхотно. Технически изглежда пипната и потдържана. Чудя се само когат тия части от 2.4 двигател сгънат, пак с такива от 2.4 ли ще трябва да се сменят и дали всички тия модификации не са тормозили двигателя.

    Обявата от мобилето е с по малко екстри, незнайна потдръжка, но пък е фейслифт. Абе като че ли място за сравнение няма май.

    Та преполагам че като цяло чевената форумна алфа повече си струва от тази другата 147-ца и тези ГТ-та които постнах снощи. Мнения?

  2. #3197
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Колега лично мнение,бих избрал първата без да се замислям.....!!
    Бързай бавно!!!

  3. #3198

    Default

    Quote Originally Posted by alex.ganka View Post
    Колега лично мнение,бих избрал първата без да се замислям.....!!
    Би ли споделил защо мислиш така?

  4. #3199
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Фейслифтовата си е посна и малко занемарена. Има липси като предна решетка, духалката в средата-отзад за пътниците, подглавници. Няма двузонов климатроник, темпомат и е без управление на "музиката" от волана. Тоя салон е възможно най-лошия според мен (това е въпрос на вкус де).

    Аз лично бих взел червената, която е вече регистрирана. Има нови според обявата зимни и летни гуми, обслужена, с най-високото ниво на оборудване е. Личи си поне по снимките, че колата е гледана!
    Като минус бих сложил само това, че когато една кола е "тунингована", и то като гледам как си трябва, едва ли я кара баба с бастун да взима само внуците от детската градина (ако ме разбирате правилно). Тоест може да се очакват евентуални проблеми по съединител/маховик (нищо, че са писани като нови), турбо, карета...
    Иии въпреки всичко пак бих скочил на червената
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #3200

    Default

    Аз не бих взел нашата по гореописаните причини и още:
    - тоя цолаж на гуми разбива ходова част
    - EGR е много важна част, а и ние не сме по-добри майстори от производителя. Не сме нито BRABUS, AMG и т.н., а сме Майстор Ганьо (не се обиждайте). Насторйките на компа според колата не се правят в квартален гараж - спомнете си рекламата на Шел с Брерата.
    - Турбото вече е сигурно пътник, съединителят се проверява лесно, както и маховикът. Има ли и най-малкото тресене в педала на съединителя - край.
    - стани за да седнем
    - има и още
    Мое мнение
    Относно оная от мобилето - не си струва, търси друга. Има

  6. #3201

    Default

    Червената си е пуканка отвсякъде

    Но се съмнявам някой от нас финансово да ти удари рамо с поддръжката, така че в предвид горните постове сам си прецени



  7. #3202
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Това че 18ки джанти разбиват ходовата част за първи път го чета из форум, това само за 147-та ли се отнася или изобщо?

    Аз вчера говорих с човека, турбото е рециклирано преди около 1 година да кажем. Ремапа е правен след това в сервиз който изглежда да е сериозен и колата като цяло е потдържана в него (Overdrive или нещо такова беше).
    Та за турбото ми е горе долу ясно, маховик и съединител също. Тия карета горе долу колко им върви ремонта (аз си нямам идея дори какво са )?

    Иначе това е другата кола която ще ходя да гледам в края на седмицата освен червената 147-ца. Тези 2те като цяло са ми фаворит за момента.

  8. #3203

    Default

    Ще чуеш още мноого неща, които не знаеш. GT-то е хубаво на изглед. Но защо ли се продава току що регистрирано?
    Колкото до турбото - питай го къде е рециклирано. Една истинска рециклация струва около 750лв.


    http://www.turboforce-bg.com/turbocompresor.htm

  9. #3204

    Default

    147 е препипана и каквото трябва е сменено,дори и да излезе нещо...все тая.Новия внос коли са карани по хубави пътища и като стъпят на нашите хасфалти и се разпадат за два месеца.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #3205
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Колега и във форума се продава едно ГТ http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=92435
    Не познавам човека и нему правя реклама на колата.По-добре форумна от колкото новия внос
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  11. #3206

    Default

    Тъй като си видях обявата за колата тук и се чухме вчера с момчето и на него му обясних. Но да обясня и на другите за какво става въпрос, че като някой драсне нещо от типа турбото сигурно е пътник, съединителя също и тръгват обикновено едни слухове, дето иди обяснявай, че нямаш сестра после... А, когато някой не е сигурен не е много ок да се говорят такива неща, нищо лично към колегите.

    Така:
    1. Частите от 2,4 са помпа за високо налягане, която е перфектна и съединителя. Съединителя е Valeo 821325, купуван нов и отделно е с перформънс феродов диск сменен при Радо от Горубляне и феродовия, който сложих е същия като този, който той си е сложил на 400-коньовата 147-ца Сменен е преди 700-800 км, та не може да става дума за тресене, приплъзване и т.н. При смяната Радо изрично провери маховика и каза че си е супер, въпреки че си е сменян с нов.

    2. Не твърдя, че не й подавам газ на колата, но в никакъв случай не я тормозя, не правя стартове с нея, тракдейове и т.н. Даването на газ ми се състои в това от време на време да накажа някой превъзбудил се ВАГ-аджия или БМВ-джия и се кротвам. Доказателство за това е, че когато Дани (който прави и на Радо 147-цата) ми направи перфектния ремап (за което му благодаря страшно много! ) му казах, че преди всичко искам колата да е надеждна, защото си върша работа с нея всеки ден и не искам да изцеждам всичко от нея.
    И доказателство дори и по гумите, които са на 1 година вече няма да видите следи от издевателстване

    3. Турбото, както и всички ремонти без съединителя са правени в Overdrive, където работя. От турбото е останало само корпуса, всичко друго е сменено, като стойността на ремонта с отстъпките ми е 700 лв. (за всички ремонти и части имам документи ! )

    4. Каретата са перфектни - преди няколко месеца ги проверяваха заради една вибрация (която се оказа от лагер на полуоска - 6 лв ). Единствено в дясно външно каре имах лек луфт и го рециклираха профилактично (пак имам документ).

    5. Дебитомера ми е на 1 седмица с чисто нов Бош.

    Не искам да звуча като някой горублянски продавач, но колата наистина е перфектна и знам, че е на по-висока от пазарната цена, но има за какво (и все пак ми звънят хора и има интерес) - ефектна е и определено хваща окото на минувачите и съм абсолютно спокоен да си я проверява всеки, в който и да е сервиз. А сбора на инвестициите в нея е много повече - само джантите, които са купувани чисто нови са към 2 к.

    Ако някой има каквито и да е въпроси нека пита.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  12. #3207

    Default

    Като си налял в нея толкова и с кеф, защо я продаваш под себестойноста и и защо въобще я продаваш?

  13. #3208

    Default

    Продавам я защото си търся по-голяма кола, от скоро време ще ми се налага да пътувам доста често извънградско. Написал съм го в обявата - 159 или нещо друго.

    А защо е под себестойността - всеки знае, че никога не можеш да си вземеш всички инвестирани пари. Много ясно, че не мога да я пусна за 8-9 к.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  14. #3209

    Default

    Ако бях в процес на закупуване на кола в момента, определено това би била тази червена 147ца.
    Към колегата, да има предвид, че ГТ и 147 откъм окачване и механика като цяло, са 1:1.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  15. #3210

    Default

    Според мен колата е добра и гледана, поне знаеш какво и е правено за разлика от тия по автокъщите
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 214 of 328 FirstFirst ... 114164204212213214215216224264314 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •