Page 223 of 328 FirstFirst ... 123173213221222223224225233273323 ... LastLast
Results 3,331 to 3,345 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #3331
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    3 000лв. за 18годишна 156 туинспарк, че и 1.8...не виждам какво да му има на човека с тая цена....Верно трябва да е реални км., че да я вземе някой...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #3332
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Много постна била.... климатроник, пълен ел пакет, мотора пак е 144 коня, адекватен е най-малкото, което може да се каже. Поредния пример за това, че вие сами не си уважавате марката, а искате другите да я уважават. Умрял Голф 4 за 3000 лв не можеш да си купиш с работещи ел стъкла даже.

    Само не ми харесва, че последно със Selenia Gold е карана, това масло не е достатъчно добро за Twin Spark.

  3. #3333
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Който написа, че е постна, е абсолютно, ама абсолютно прав. И кое е пълен ел. пакет - задните ръчни стъкла ли?

    Единственото, което успях да забележа, над базовото оборудване, е полуавтоматичен климатик. За екстрите, които няма, можем да пишем, до сутринта.

    И не мисля, че човек, който има претенции за ниво на оборудване и/или двигател, не уважава марката. Точно обратното, той най-вероятно я цени.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #3334

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Който написа, че е постна, е абсолютно, ама абсолютно прав. И кое е пълен ел. пакет - задните ръчни стъкла ли?

    Единственото, което успях да забележа, над базовото оборудване, е полуавтоматичен климатик. За екстрите, които няма, можем да пишем, до сутринта.

    И не мисля, че човек, който има претенции за ниво на оборудване и/или двигател, не уважава марката. Точно обратното, той най-вероятно я цени.
    не е точно по темата, ама има нови 147 по-постни и от тази

  5. #3335
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Който написа, че е постна, е абсолютно, ама абсолютно прав. И кое е пълен ел. пакет - задните ръчни стъкла ли?

    Единственото, което успях да забележа, над базовото оборудване, е полуавтоматичен климатик. За екстрите, които няма, можем да пишем, до сутринта.

    И не мисля, че човек, който има претенции за ниво на оборудване и/или двигател, не уважава марката. Точно обратното, той най-вероятно я цени.
    Добре аз преди да си купя алфата 1 колега ми предлагаше неговото Audi A4, първото поколение, кажи речи набори с Алфата. Не съм го разпитвал, направо отидох да ми я покаже, отварям вратата, а предни прозорци с ръчки, мисля си много странно на тоя етап, сядам и гледам, А АМА ТЯ КЛИМАТИК ЛИ НЯМА БЕ ?!?! Викам благодаря човек, не е за мене тая кола.

    От тая гледна точка, базовото оборудване на 156 е достатъчно богато, това че няма кожа и задни ел стъкла (почти никога не ми се налага да ги бута някой задните стъкла) и халогени.... Аз от Passat B3 седнах в 156 и се чувствам като в Майбах направо, може би от там моята реакция.

    Е пресилено казано Майбах, защото и като пряк съперник съм имал от 1ва ръка допир до BMW e46 и реално 156 видимо изостава като обезшумяване и возия и като цяло редовия шестак бензин си е по-добър от Twin Spark-а, но за половината цена не само сега, но и от шоурума края на 90-те, това е балансът.

  6. #3336
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    http://m.cars.bg/c1655237

    Хора, дайте мнение. Търся нещо до 1000лв. С прехвърлянето от региона да се кача и да карам. Да изкарам лятото предимно да ходя на работа с нея и септември - октомври да я продам или бракувам евентуално. Мотора здрав ли е и какви са му хроничните болести. Евентуално ако ходя да я гледам над какво да наблегна.

  7. #3337
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За тия пари е по-вероятно, лятото да си полежиш под нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #3338
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За тия пари е по-вероятно, лятото да си полежиш под нея.
    Тъкмо нема да изгори от слънцето, но с пари не се знае....па може и да е шестица от тото таз кола...знае ли господ...

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:12 ----------

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    3 000лв. за 18годишна 156 туинспарк, че и 1.8...не виждам какво да му има на човека с тая цена....Верно трябва да е реални км., че да я вземе някой...
    Ш...малкия, погледни стойката на колата и след това изводите....ако ти се струва уморена....ама не е....един ден ще се научиш как да си избираш кола))
    п.с...кво сте се захванали за екстрите...като полувината си купувате коли с не работещи такива, с надеждата да ги оправите....или на третия ден след покупката, екстрите спират да работят....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #3339

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    http://m.cars.bg/c1655237

    Хора, дайте мнение. Търся нещо до 1000лв.
    Това мисля че е офертата, която би те грабнала:

    http://www.carscoops.com/2007/12/alf...brera-kid.html

  10. #3340
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Читава 156 за 1000лв звучи малко несериозно...
    Вероятно е на прага на силите си, съвкупност от разбито окачване, нужда от обслужване, възстановяване изправността на еърбеци, климатроник, абс и т.н. Само частите и труда които изброих струват повече от 1000лв, камоли пък ако мотора е пътник и има нужда от ремонт.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #3341

    Default

    Здравейте колеги,нов съм във форума и още много объркан от към слабите места и недостатаците както на самите коли така и на агрегатите монтирани в тях.
    Като цяло съм се спрял на 156 SW с бензинов мотор 1,8 или 2,0.
    За сега съм набелязал ето тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=dszr1j
    , моля ако някой я е гледал да изкаже мнението си.Както и ако е възможно да ми дадете насоки какво и каде да гледам при огледа.

    Благодаря предварително.Предполагам, че има много писано във форума за 156-ците но нещо немога да се ориентирам с търцачката а и незнам какво точно трябва да търся.

  12. #3342

    Default

    Здравей колега! Двулитровият мотор има един основен недостатък - често се случва оборотите на двигателя на празен код, когато колата е в движение (т.е. движиш се по инерция и не си на скорост) да се колебаят между 500 и 1500, казват че можело да се оправи, но на двете ми бивши двулитровки никой не успя да го фиксне това, а повярвай ми, това е изключително изнервящо. Друг недостатък е, че този двигател е капризен по отношения на маслото и високите обороти. Конструктивно не е домислено надеждното смазване на биелния лагер на 4-ти цилиндър и на много хора им е блокирал двигателя. Иначе моторът е пъргав и мощен, след около 3000 оборота те лепи за седалката, въпреки 155-те си коня. Предното окачване е Ахилесовата пета на всичките 156-ци, бързо се разтропва по нашите пътища, състои се от два горни, два долни носача, две биелети и стабилизираща щанга. Евентуално ако купиш колата и окачването отпред е тотал щета ще трябва да се бръкнеш за около 800 лв. само за частите (естествено, говоря за TRW-носачи). Другото, което се поврежда и е скъпо, това е вариатора, при стартиране на двигателя първите няколко секунди имаш чувството, че колата е дизел, трака сериозно. Цената му нов е около 350-400 лв., разбира се има и ремонтни комплекти за вариатор (15-20 лв.), но след няколко хиляди километра се връщаш в изходно положение. Двигателят е с по две свещи на цилиндър - малка и голяма, които палят една след друга в интервал от няколко милисекунди. Двигателят е капризен по отношение на свещите и е препоръчително да се сложат маркови - NGK или Denso Iridium, цената на комплекта е около 250-300 лв. Дебитомерът също е много вероятно да ти се наложи да го смениш, цената му е около 250-300 лв. Не дай си Боже да ти протече радиаторчето на климатика (това в купето), тогава се вкарваш в сериозен филм, разглабянето около таблото е невероятно. Друго нещо, което често се прецаква са клапите, управляващи посоката на въздуха на вентилатора, на кофти място са и обикновено се пукат зъбните колела, в следствие на което оста на моторчето започва да превърта. Друг проблемен компонент е ТПС и моторчето за празен ход. Тук кофти тръпката е, че което и от двете да замине се сменят и двете, защото са в общ корпус, трябва да напсуваме хер Роберт Бош дружно, цената му ново е около 400 лв. Ааааа, щях да пропусна и ламбда-сондата, цената и е около 150 лв. (Бош). Иначе другите чарколя - ремъци, ролки, филтри, дискове, накладки, масло и антифриз не са скъпи и е поносимо. За твое щастие (и нечие нещастие) части втора ръка има бол, разгледай раздел "Продава". Самият двигател е бензинояд, въпреки че по каталог дават градско разхода 11,8 л. на 100 км. На двете ми бивши под 14 л. на 100 км. градско не съм успявал да постигна. Двигателят подлежи на газифициране и тогава излиза тънкана. Това се сещам на прима виста.
    Last edited by dansguardian; 11-05-2016 at 21:33.
    Former Alfa owner.

  13. #3343

    Default

    От всички неща който си написал най-много ме притеснява това със мазането на 4-ти цилиндър и блокирането на мотора.Има ли начин да се чуе тропане или някакъв нетипичен шум в мотора което да е ясен признак, че изпитва родилни мъки.Или работата е на късмет.И ако евентуално ми се наложи да правя мотор колко излизат частите по ремонта. Това за окачването не ме плаши много тъй като автомобилът ще го изполвам за всекидневна употреба на 90% извънградско по горе долу добри пътища.

  14. #3344
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По принцип добър монтьор ще чуе разните специфични шумове, но някой тарикат ще сипе 2-3 добавки и....
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #3345

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Здравей колега! Двулитровият мотор има един основен недостатък...
    1.8тс по-сполучлив ли ще се окаже?

Page 223 of 328 FirstFirst ... 123173213221222223224225233273323 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •