Page 25 of 328 FirstFirst ... 1523242526273575125 ... LastLast
Results 361 to 375 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #361
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    В конкретния случай бих взел JTS-a...Вътрешно и външно много повече ми допада Като "минуси" могат да се отбележат - звука от мотора няма да е като на В6 и газифицирането ще излезе сравнително скъпо, а икономията няма да е толкова голяма, защото едновременно ще се пръска бензин и газ в някакво съотношение 30:70 да речем.
    Тия проблеми за газифицирането при JTS не ги знаех... Че то това си е голяма беля, ако му държи края човек и е с приходи, които не се влияят от смяната на правителството, може да вземе JTS
    Сега четох няколкото теми за тоя проблем и си е тегаво.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  2. #362
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Тия проблеми за газифицирането при JTS не ги знаех... Че то това си е голяма беля, ако му държи края човек и е с приходи, които не се влияят от смяната на правителството, може да вземе JTS
    Сега четох няколкото теми за тоя проблем и си е тегаво.
    И аз не знаех,че не става за газ тоя мотор,но човек се учи докато е жив,то за това са дискусийте.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #363
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Като се има в предвид цената на двата автомобила. В6 е по разумното решение. Но от друга страна JTSа е много по красив, а и мотора не е слаб. Тази също върви прилично, но както горе колегите споменаха трябва да я караш на бензин. Просто инвестицията по газифицирането е неразумна...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  4. #364

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    И аз не знаех,че не става за газ тоя мотор,но човек се учи докато е жив,то за това са дискусийте.
    Директно впръскване на бензина е просто... един вид на като комън райл при дизела е вече
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #365
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Директно впръскване на бензина е просто... един вид на като комън райл при дизела е вече
    И гори по-малко от ТС
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  6. #366

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    И гори по-малко от ТС
    е именно заради това
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #367

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    И гори по-малко от ТС
    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    е именно заради това
    А бе тука не са на това мнение...
    http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/109.html
    http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/108.html

  8. #368

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    докооо нали ти е ясно че 6 на 100 2,0 тс само е сънувала че то с дизела трябва да пъплиш да го направиш това
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #369

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    докооо нали ти е ясно че 6 на 100 2,0 тс само е сънувала че то с дизела трябва да пъплиш да го направиш това
    Значи смятай JTS-a колко гори.
    Тези данни в сайта са вероятно най-икономичния режим, който е възможно да се постигне но, по-надолнище, по-инерция и не повече от 90км/ч.
    Съотношението е показателно в случая.

  10. #370

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Значи смятай JTS-a колко гори.
    Тези данни в сайта са вероятно най-икономичния режим, който е възможно да се постигне но, по-надолнище, по-инерция и не повече от 90км/ч.
    Съотношението е показателно в случая.
    Два пъти си направих експеримент, пълно-пълно, 90км/ч (само в 2 села намалих до 50км/ч) изминах точно 100 км и двата пъти ми събра точно 6,7 литра на една и съща колонка. Не се изхвърлям, нито се хваля и не казвам, че колата ми гори малко, и аз се позачудих, че даде заводски данни, но е факт това което написах. Иначе градско си отива към 12.5-13, но я карам все студена...
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  11. #371

    Default

    То и аз като карам до 90 и ускорявам като бабичка докарвам яки икономии, ама като я карам както си трябва е като с пробит резервоар. Например като се ускорявам след всяко село до 100км с пълна газ, или ако катеря баир на трета с 5-6к оборота, или ако работя рязко с педала. Иначе скрапа ако се кара внимателно е сравнително икономичен. При мен обаче колата е тежка, и трябва да я цедя повече за да върви.

  12. #372
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Значи смятай JTS-a колко гори.
    Тези данни в сайта са вероятно най-икономичния режим, който е възможно да се постигне но, по-надолнище, по-инерция и не повече от 90км/ч.
    Съотношението е показателно в случая.
    JTS градско може да те изуми - под 9 разход е напълно постижим. Така ми е давал винаги при нормално (не-рейсарско) каране. Да имаш пълна мощност на бензин, под 2500 оборота, без турбина си има определено Голям ефект !
    Извън града рядко ми е надвишавал 7 - като го закрепя на 180 моментния на равно се колебае между 7.7 /8.3.
    При нормално каране (до 130 ) 6-6.5 е стандарт.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  13. #373

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    JTS градско може да те изуми - под 9 разход е напълно постижим. Така ми е давал винаги при нормално (не-рейсарско) каране. Да имаш пълна мощност на бензин, под 2500 оборота, без турбина си има определено Голям ефект !
    Извън града рядко ми е надвишавал 7 - като го закрепя на 180 моментния на равно се колебае между 7.7 /8.3.
    При нормално каране (до 130 ) 6-6.5 е стандарт.
    Ей ся ще ти наскочат всички дизелджии...

  14. #374
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ей ся ще ти наскочат всички дизелджии...
    да скачат, плащам си го от джоба.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  15. #375
    започва да се пристрастява silvia_sl's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Сливен
    Posts
    39

    Default

    Здравей те! От днес съм горда собственичка на Алфа 147 селеспийд 2003,150 коня автоматик. Вчера я видях и не можах да спя цяла вечер от мислене за нея Влюбих се от пръв поглед. В понеделник ще ходя да я регистрирам,ще направя и снимки,за да се похваля и аз вече съм алфистка Всички ме разубеждаваха да не я взимам,но аз рогатото магаре казах НЕ,искам я! Надявам се всичко да е нормално с колицата и да и се радвам доволно. Единственото нещо което ме притеснява е колко ще гори градско. Много рядко карам повече от 50км/ч в града. Обмислям варианта за газов инжекцион,но си нямам никаква представа и не знам какъв да е,може ли,и най-важно колко струва. Колата ще я карам и в чужбина т.е ще имам някъде в годината около 4 пъти по 6хил.км дълъг път. Още не съм разучела всички копчета гледам ги като сляпа и не знам кое за какво е. Нямам сиди за навигацията,а изобщо тя работи ли? Оох куп въпроси и в този ред на мисли си търся колега алфист от гр.Сливен за повече разяснения. Ако не ще се надявам тук да сте джентълмени и да ми обясните все едно жените ви стоят пред вас хахахаха. Ех,че съм нахална па и скромна )))
    Колата е черна със сив кожен салон,красавица
    Last edited by silvia_sl; 12-01-2013 at 15:31.

Page 25 of 328 FirstFirst ... 1523242526273575125 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •