Page 309 of 328 FirstFirst ... 209259299307308309310311319 ... LastLast
Results 4,621 to 4,635 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4621

    Default

    Здравейте! След като продадох колата си вече идва неизбежното. От отдавна съм фен на Алфа Ромео, но сега вече съм решен да се сдобия с един екземпляр от марката. Изключително много ми харесват 147-ците и съм се спрял конкретно на една обява. Ще съм благодарен на коментар за колата на някой по-запознат колега или ако някой от форума случайно познава колата, още по-добре.
    Става въпрос за следната Алфа - https://www.cars.bg/offer/c2795614
    Благодаря на всички отзовали се предварително.
    П.С. Ако никой не може да ми каже нищо, за какво да гледам при евентуален оглед на колата, защото усещам, че това е моята бъдеща кола.

  2. #4622

    Default

    Kaк да ти го кажа най-културно, без да се обидиш и без да се разсърдят "заклетите алфисти" ...

    Teя коли (156, 147, ГТ) са мислени и проектирани през 96та година. За тогава са били супер, но за стандартите на 2008 са били доооста остарели вече.
    Некомфортни и друсащи. Шумни. С вечно тропащо окачване...
    За 7500 лева има доста по-сполучливи и по-комфортни коли от тези щайги.
    И друг път съм го казвал. За 2-3, маааксимум 4 хил лева, покупката на кола от 156 семейството е добър избор. За 7000 лева не си заслужава, направо е безумие.

  3. #4623
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Покупката на диамантен пръстен също е безумие (просто камък), но хората дават и повече от 7000 лв...
    Колата от обявата не я знам, но изглежда добре (скъпа ми се вижда и на мен).
    Бих предпочел по-евтина и да се разправям аз по сервизите, но да съм сигурен кое и кога е сменяно.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #4624

    Default

    Благодаря ви за бързите отговори. Честно казано не ми пука особено за комфорта в колата. Избрах Алфа със сърцето си. Не минавам повече от 10к на година, затова имам предвид, че комфорта не е нещото, което да ме накара да си избера кола. Също така съм в такава възраст, че външният вид е от голямо значение(ако изобщо има такава възраст, в която за един заклет автомобилен фен да не дава значение външният вид). Работата е, че и на мен ми се вижда доста скъпа колата, но нямам времето да започна да стягам кола, още повече в това време на годината. Сигурен съм, че колата от обявата със сигурност не е перфектна и ще има работа по нея. Бих се простил с тези пари, вместо да започна да стягам някоя за 4-5 хил. лв. Наистина много ми харесва и не ми пука дали е морално остаряла. За тези пари не бих си купил Ауди А3 или VW Голф, които може би са по-добър вариант що се отнася до комфорт, ергономичност и т.н. Единствената алтернатива на 147цата е 159, но според мен за тези пари ще трябва да налея още няколко хил. в нея за да я видя в желаното състояние и отивам доста над бюджета си, пък и не ми е необходима толкова голяма кола (смятам че 159 е доста по-обемна от 147).
    Надявам се да ме разбирате за казаното по-нагоре понеже го нахвърлях ей така за бързо. И все пак очаквах да ме подкрепят хора от форума, вместо да се опитат да ме разубедят-нещо което ще стане доста трудно

  5. #4625
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vesselin47 View Post
    ....Единствената алтернатива на 147цата е 159, но според мен за тези пари ще трябва да налея още няколко хил. в нея за да я видя в желаното състояние и отивам доста над бюджета си....
    Ако не те е подгонило времето, точно до края на годината да извършиш покупката, си в грешка. Моята я взех горе-долу за такива пари и няма нещо от което да съм останал разочарован. "Налял" съм и едно обслужване за около 300 лв. и това е. Просто не бързах с избора.
    Last edited by ecotronic; 21-11-2018 at 16:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4626

    Default

    Quote Originally Posted by vesselin47 View Post
    Също така съм в такава възраст, че външният вид е от голямо значение
    Не мислиш ли че външния вид на 147 подхожда повече на момичета? Нещо като фиат 500, мини купар и vw beetle и т.н...

    За мен от както бях малък си ми е в представите, че 156 е мъжката алфа а 147 е женската.

    Между другото имам три приятелки със 147.
    А аз имам кабел за диагностика и се преструвам че много разбирам

  7. #4627
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Kaк да ти го кажа най-културно, без да се обидиш и без да се разсърдят "заклетите алфисти" ...

    Teя коли (156, 147, ГТ) са мислени и проектирани през 96та година. За тогава са били супер, но за стандартите на 2008 са били доооста остарели вече.
    Некомфортни и друсащи. Шумни. С вечно тропащо окачване...
    За 7500 лева има доста по-сполучливи и по-комфортни коли от тези щайги.
    И друг път съм го казвал. За 2-3, маааксимум 4 хил лева, покупката на кола от 156 семейството е добър избор. За 7000 лева не си заслужава, направо е безумие.
    Аз пък имам обратните наблюдения - колкото по-нова е една кола, толкова повече друса. Може би чак последните 2-3 години тенденцията пак се промени, защото на хората им писна от дървено возещи премиум коли и джипове.
    Иначе, тази конкретна алфа е Q2 (торсен диференциал), екстра която се цени особено много от рацерите алфисти. Въпреки това, и според мен цената е твърде висока, но може и да си струва, ако всичко е в топ състояние.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #4628

    Default

    Ами както написах по-нагоре продадох си старата кола, сега ползвам чужда, мога да го правя още 2-3 седмици, макс до НГ. Колкото по бързо успея да си намеря кола, толкова по-добре за мен. И отново ще кажа, че нямам особено време да се занимавам много с ходене по майстори, както и не мога да обикалям много разглеждайки коли. Колкото по-читава е колата, толкова по-добре за мен. И дори и да не бързам не знам как да разпозная читавата кола, ще разчитам на човек, който уж разбира и ще идва с мен на огледите..

  9. #4629

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Аз пък имам обратните наблюдения - колкото по-нова е една кола, толкова повече друса. Може би чак последните 2-3 години тенденцията пак се промени, защото на хората им писна от дървено возещи премиум коли и джипове.
    Това е заради модата с големите джанти и ниските гуми.
    Но например стандартен голф 5 вози много по-добре от голф 4.
    И за жулиетата казват, че е по-комфортна от 147, но не мога да потвърдя, не съм карал.
    А4 2009г е по-комфортна от А4 2005г.
    А8 2005г е по-комфортна от А8 2001г.
    И така нататък...
    За джиповете си прав, те са си дървени, за да не се обръщат.

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

    Quote Originally Posted by vesselin47 View Post
    Ами както написах по-нагоре продадох си старата кола, сега ползвам чужда, мога да го правя още 2-3 седмици
    Търси 156.
    Малко по-евтина от 147.
    Малко по-висок клас. Малко по-качествен интериор.
    Всички мотори стават без jts.

  10. #4630

    Default

    Аз това за мъжката и женската кола не го приемам. Ако не ми харесваше толкова точно този модел нямаше да питам точно за него. 156 може да е по-висок клас, но 147 ми харесва повече. Аз съм доста дребен и съм карал Е класа и Пежо 206 досега. В пежото се чувствах по-комфортно, колкото и глупаво да звучи. Добре де не по-комфортно, но по-естествено.*
    Last edited by vesselin47; 21-11-2018 at 17:39.

  11. #4631
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Колега, просто се качи и в двете коли и реши коя ти харесва повече като ги покараш и разгледаш какво предлагат. Мен лично таблото на 156 ме кефи повече от на 147, но пък 156 няма нито един cupholder да кажем - нещо което мога да преглътна. Другото е че според мен 156 вози по-комфортно, защото е по-дълга, но пък не е толкова маневрена като 147. Разлика в двигателите няма толкова много, но примерно 156 има Q4, което е 4х4, а 147 го няма. Преценяш си какво ти трябва и какво не и така избираш. И аз в началото гледах за 147, но накрая 156 ми хареса много повече.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  12. #4632
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Това е заради модата с големите джанти и ниските гуми.
    Но например стандартен голф 5 вози много по-добре от голф 4.
    И за жулиетата казват, че е по-комфортна от 147, но не мога да потвърдя, не съм карал.
    А4 2009г е по-комфортна от А4 2005г.
    А8 2005г е по-комфортна от А8 2001г.
    И така нататък...
    За джиповете си прав, те са си дървени, за да не се обръщат.

    ---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:58 ----------



    Търси 156.
    Малко по-евтина от 147.
    Малко по-висок клас. Малко по-качествен интериор.
    Всички мотори стават без jts.
    Да, но не само заради модата с джантите. Другото е заради уж по-голямата сигурност - понеже така нареченият moose test дава точки за сигурността и всички почнаха да правят по-твърдо окачване за да могат да го вземат с по-висока скорост и да получат повече завездички. Което е нож с две остриета, особено когато настилката не е гладка.
    Относно аудитата, не знам как са, но при БМВ, мерцедес и френските е точно обратното:
    E39 вози по меко от E60
    C класите возят все по-твърдо като почнем от W201
    Пежо, Рено, Ситроен: колкото по-нови, толкова по твърди и дървени.
    Аз примерно умирам от срам като карам по АМ Хемус и ме застигне хидравличен ситроен - минава покрай мен с 200 а аз следя подскачам на всяка неравност и псувам Даже старият форд ескорт е по-добър за такива лунни пейзажи, пък нека се накланя в завоите.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #4633

    Default

    При 156 има 2.4 и 2.5

  14. #4634
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by vesselin47 View Post
    Здравейте! След като продадох колата си вече идва неизбежното. От отдавна съм фен на Алфа Ромео, но сега вече съм решен да се сдобия с един екземпляр от марката. Изключително много ми харесват 147-ците и съм се спрял конкретно на една обява. Ще съм благодарен на коментар за колата на някой по-запознат колега или ако някой от форума случайно познава колата, още по-добре.
    Става въпрос за следната Алфа - https://www.cars.bg/offer/c2795614
    Благодаря на всички отзовали се предварително.
    П.С. Ако никой не може да ми каже нищо, за какво да гледам при евентуален оглед на колата, защото усещам, че това е моята бъдеща кола.
    Здравей и добре дошъл,

    ориентирал си се към най-хубавият модел на 147, браво!
    Гледал съм и съм карал колата от обявата, надявам се да ме послушаш и да се ориентираш към друга кола. Тази имаше доста боядисвани детайли, уж трябва да е ремапната, а тя вървеше по-малко от стоковата ми 47ца 140кс. Лайсните Q2 които са задължителни на праговете като отвориш вратите ги няма, също липсваше и задния спойлер. След разговор с приятел се оказа, че познава колата и беше споделил, че Q2 дефакто го няма, аз нямаше как да разбера на пробното шофиране дали е там.
    Знам, че е трудно, но ако искаш наистина добър екземпляр, запази търпение и ще излезе не след дълго.

    147 сравнение със 156 е много по-маневрена както казаха колегите, електрониката с която е оборудвана е доста по-модерна спрямо 156. Материалите, които са използвани са на по-високо ниво ... мисля, че като цяло е по-добрият автомобил от двата, като единствен минус е, че не разполага с 5 цилиндровите дизели и 2.5 6-така.

    Q2 или Quaife диференциал може да се сложи на автомобила и след покупката, като цената му е около 1500лв. Предвид това, че си склонен да отделиш такава крупна сума за червеното Q2 - моят съвет е да смениш стратегията, като се оглеждаш за хубав дизелов екземпляр до 4-5 хил лева, а вече след това можеш да сложиш диф, педали, огледала, спойлер и окачване.

    При оглед бих те посъветвал да обърнеш внимание как пуши и как върви колата, съединителя дали е мек и къде отлепя. Окачването е добре да не скърца и тропа. Много бързо се износват воланите и копчетата им, при запазени и не изтъркани е първи знак за запазен автомобил.
    Проверявай всичко по електрониката дали работи!

    Успех и ако има друго с което да помогнем, пиши!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #4635

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Здравей и добре дошъл,

    ориентирал си се към най-хубавият модел на 147, браво!
    Гледал съм и съм карал колата от обявата, надявам се да ме послушаш и да се ориентираш към друга кола. Тази имаше доста боядисвани детайли, уж трябва да е ремапната, а тя вървеше по-малко от стоковата ми 47ца 140кс. Лайсните Q2 които са задължителни на праговете като отвориш вратите ги няма, също липсваше и задния спойлер. След разговор с приятел се оказа, че познава колата и беше споделил, че Q2 дефакто го няма, аз нямаше как да разбера на пробното шофиране дали е там.
    Знам, че е трудно, но ако искаш наистина добър екземпляр, запази търпение и ще излезе не след дълго.

    147 сравнение със 156 е много по-маневрена както казаха колегите, електрониката с която е оборудвана е доста по-модерна спрямо 156. Материалите, които са използвани са на по-високо ниво ... мисля, че като цяло е по-добрият автомобил от двата, като единствен минус е, че не разполага с 5 цилиндровите дизели и 2.5 6-така.

    Q2 или Quaife диференциал може да се сложи на автомобила и след покупката, като цената му е около 1500лв. Предвид това, че си склонен да отделиш такава крупна сума за червеното Q2 - моят съвет е да смениш стратегията, като се оглеждаш за хубав дизелов екземпляр до 4-5 хил лева, а вече след това можеш да сложиш диф, педали, огледала, спойлер и окачване.

    При оглед бих те посъветвал да обърнеш внимание как пуши и как върви колата, съединителя дали е мек и къде отлепя. Окачването е добре да не скърца и тропа. Много бързо се износват воланите и копчетата им, при запазени и не изтъркани е първи знак за запазен автомобил.
    Проверявай всичко по електрониката дали работи!

    Успех и ако има друго с което да помогнем, пиши!
    Много благодаря за информацията. След казаното със сигурност се отказвам от този автомобил и ще ходя да огледам следният другата седмица ако все още не е продаден: https://www.cars.bg/offer/c2877704
    По този всичко изброено от теб си изглежда наред Q2 лайсни, спойлерът. Само джантите не са типичните, но това бих го преглътнал. Главно заради Q2 диф-а ми се ще точно такъв екземпляр 147-ца да си намеря. Ще гледам изброените от теб неща. Ако в скоро време не попадна на читава такава май ще трябва да се насоча към 159. Отново ти благодаря за всичко казано!

Page 309 of 328 FirstFirst ... 209259299307308309310311319 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •