Page 14 of 328 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 196 to 210 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #196
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    За к'во се хабите не знам...
    Оти да се хабим, като че ми мине
    Ами то затова са форумите, да се абим
    А по темата-дизел на старо, от 1999 не бих купил

    ---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 00:48 ----------

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    В някои страни да върнеш километажа е като да продадеш развалени домати. В други е престъпление и се лежи в затвора.
    У немско е така и по тази причина 1/3 от колите са с върнати км, предимно тия за износ.Източник - Ауто Билд, даже направиха експеримент, където свалиха на един скъп мерцедес 100 Км и му качиха цената.
    Пинко може да изрови броя, ако опре до там
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #197
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default Alfa Gt 1.9 JTD or 2.0 JTS

    Здравейте колеги и колежки ! Нов съм форума ,както и в света на Алфа Ромео , а една от колите на които съм се спрял за покупка е Алфа и реших да се допитам до Вас ,преди да направя някоя глупост Спрял съм се на Алфа ромео Gt но исках да ви питам каква е разликата м/у (1.9 JTD , 2.0 JTS ) и на кое е по-добре да се спра ,на бензиновия двигател или дизеловия. Какви са ви впечатленията от самата кола ,скъпа ли е за поддръжка, разхода на гориво при 2та двигателя и т.н. (общо взето общи характеристики) . Ще се радвам ,да чуя мненията и съветите Ви за този модел, и най вече от хора ,които имат същия модел ! Благодаря предварително

  3. #198

    Default

    по добре дизела
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #199
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    по добре дизела
    Tва въобще не подлежи на коментар,все пак 2.0 ЖТС е най-тъпия мотор правен от италианците,не стига че е Т.С. па и с директно впръскване...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #200

    Default

    туй му го спестих да не отчайваме човека директно
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #201
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto86 View Post
    Спрял съм се на Алфа ромео Gt но исках да ви питам каква е разликата м/у (1.9 JTD , 2.0 JTS ) и на кое е по-добре да се спра ,на бензиновия двигател или дизеловия.
    Щом заклети бензинджии минаха на 1.9 JTD само и само да избягат от този JTS , прави си сметката . JTD-то е по-здраво , по-икономично и с един ремап ще върди доста добре . Друг е въпросът , че един колега обиколи доста в търсене на неговото и повечето екземпляри на пазара не са от най-читавите ...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #202
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Избора при ГТ се свежда до два агрегата - 1.9 дизел или 3.2 бензин.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #203
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Благодаря ви за бързите отговори Честно казано и аз се бях спрял на дизела , но все пак ще помоля ако има човек с този модел ,да ми каже горе долу ,какво трябва да се гледа ,като цяло по колата ,какви забележки се срещат най-често и т.н.
    Благодаря отново и се надявам скоро (при добро стечение на обстоятелствата ) да стана част от вашия форум

  9. #204
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Щом заклети бензинджии минаха на 1.9 JTD само и само да избягат от този JTS , прави си сметката .
    Аз съм един от тия тези JTS-и газ не ги лови

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Избора при ГТ се свежда до два агрегата - 1.9 дизел или 3.2 бензин.
    А, тъкмо, за малко не си взех 3,2 ама беше дефектна

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #205
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tва въобще не подлежи на коментар,все пак 2.0 ЖТС е най-тъпия мотор правен от италианците,не стига че е Т.С. па и с директно впръскване...................
    Т.С. ???
    обърка се нещо май ...
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  11. #206
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    20

    Default

    Здравейте на всички,за пръв път ще пратя пост в този форум поради простата причина,че съм намислил да си купя алфа 147 и ми е нужна малко информация дали си заслужава.Масовото мнение за италиански коли е доста отрицателно и на всеки познат,на когото споделя,че искам да си взема алфа ми се спуква от смях.Та като опитни алфисти бихме ли ми казали дали тази кола си заслужава http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...=&s4=&s2=&s6=1 Ще съм ви много признателен!

  12. #207
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by bonc View Post
    Здравейте на всички,за пръв път ще пратя пост в този форум поради простата причина,че съм намислил да си купя алфа 147 и ми е нужна малко информация дали си заслужава.Масовото мнение за италиански коли е доста отрицателно и на всеки познат,на когото споделя,че искам да си взема алфа ми се спуква от смях.Та като опитни алфисти бихме ли ми казали дали тази кола си заслужава http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...=&s4=&s2=&s6=1 Ще съм ви много признателен!
    Добре дошъл! Колата изглежда доста добре на снимки. Отиди я покарай и при възможност я закачи на комп. Ако пък имаш възможност най-добрия вариант е да я огледаш заедно с някого, който разбира от Алфи. Така би могъл да се предпазиш от евентуална набутвация. Ако ли не отиди я покарай и ако ти се стори наред слагай главата в торбата пък то ще си покаже след време. Успех!

  13. #208
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    20

    Default

    Благодаря ти за топлото посрещане Иначе бях да е видя,но с моя аматьорски поглед нищо не мога да разбера затова съм подготвил един познат майстор да е види и ако каже че няма проблем директно е взимам. Но все пак да попитам като обслужване как са-скъпи,евтини какво ще кажете?

  14. #209
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by bonc View Post
    Благодаря ти за топлото посрещане Иначе бях да е видя,но с моя аматьорски поглед нищо не мога да разбера затова съм подготвил един познат майстор да е види и ако каже че няма проблем директно е взимам. Но все пак да попитам като обслужване как са-скъпи,евтини какво ще кажете?
    Нормално скъпи за класа си. Добре де, една идея по-скъпи са за поддръжка, но това е цената да караш Алфа. Важно нещо за Алфите е да се слагат качествени части и то на време. Алфата не търпи компромиси, ако и сложиш некачествена част! За мотора мога да ти кажа, че иска хубаво масло, така че и там никакви компромиси. Окачването е слабото място на 147/156, но и за него има евтини решения, също така части втора употреба колкото искаш, така че пробелми не вярвам да имаш!

  15. #210
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by bonc View Post
    Здравейте на всички,за пръв път ще пратя пост в този форум поради простата причина,че съм намислил да си купя алфа 147 и ми е нужна малко информация дали си заслужава.Масовото мнение за италиански коли е доста отрицателно и на всеки познат,на когото споделя,че искам да си взема алфа ми се спуква от смях.Та като опитни алфисти бихме ли ми казали дали тази кола си заслужава http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...=&s4=&s2=&s6=1 Ще съм ви много признателен!
    Бих те съветвал да си вземеш или 1.9 JTD или 2.0 ТС. Този мотор който си избрал не е лош, но е малко куцичък. Разбира се, не знам какво точно ти е очакването и изискването към колата.
    Но разликата във вървежа между 1.6 и 2.0 е огромна, а разликата в разхода почти никаква.
    Относно поддръжката - търпи се. Като на всяка друга кола от тоя клас. Нищо кой знае кво, като изключим кекавото окачване, което не е от най-евтините, ама както ти е казал колегата - има евтина алтернатива, която не е лоша.
    Според мен покарай я, покарай и една 1.9 и една 2.0, и сам си прецени. Не бързай да купуваш... дал господ коли!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 14 of 328 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •