Page 57 of 328 FirstFirst ... 747555657585967107157 ... LastLast
Results 841 to 855 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #841

    Default

    Коли със забележки на снимката, изобщо не ходя да ги гледам на живо
    Не се изразих правилно - обявата е същата, ама снимките са други и са вложили малко мисъл в тях.
    Пак те питам, какво има да му гледаш на тоя скрапер?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #842
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    4

    Default

    Здравейте, колеги. Някой може ли да ми кажете нещо за Alfa romeo Gt 2,0i/16V/JTS 166 к.с. 2004г
    По-конкретно ме интересува двигателя. Има ли някакви специфични проблеми и т.н.
    Last edited by zdravkost; 28-06-2013 at 18:07.

  3. #843
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by zdravkost View Post
    Здравейте, колеги. Някой може ли да ми кажете нещо за Alfa romeo Gt 2,0i/16V/JTS 166 к.с. 2004г
    По-конкретно ме интересува двигателя. Има ли някакви специфични проблеми и т.н.
    Има цяла тема посветена конкретно на този мотор:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67461
    Общо взето преобладават негативните мнения. Прочети я и сам прецени. За мен лично бензиновото ГТ трябва да е 3,2
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #844
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Иl. За мен лично бензиновото ГТ трябва да е 3,2
    Ето това е приказка,но според мен важи за всички алфи
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #845
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Коли със забележки на снимката, изобщо не ходя да ги гледам на живо
    Не се изразих правилно - обявата е същата, ама снимките са други и са вложили малко мисъл в тях.
    Пак те питам, какво има да му гледаш на тоя скрапер?
    Аз го гледах още като го докараха....сега съм заделил 50лв. да го покарам.....собственика на автокъщата прави проблем за 10л. бензин..скъперник а иска 10 бона....на принципа съм, кола и жена без да се кача на нея...не се женя.....днес ходих, но нали е без номера....не иде да се пусна по околовръстното, а Суходол е целият разкопан....та го отложих, когато моят приятел полицая е на смяна...
    Я ми кажи какви са ти забележките по снимките, че на мен от възраста нещо ми е намаляло зрението)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #846
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ами преди време, колата беше обявена, но снимките бяха други, колата беше поочукана и имаше видими забележки, които се виждаха на снимките. Сега вероятно са я освежили и снимали отново.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #847
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Честно казано сега външно изглежда добре. Поиграли са си и са понапаснали няколко от детайлите, защото когато дойде в началото на годината, задната брония висеше от едната страна Вътре, обаче салона е...нека го наречем позанемарен Но въпреки, всичко ако колата върви на гръм, става за съботно-неделна играчка

    п.с. Робигаз познава продавача, така че ако искаш се свържи с него, за подробности около колата
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #848
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Честно казано сега външно изглежда добре. Поиграли са си и са понапаснали няколко от детайлите, защото когато дойде в началото на годината, задната брония висеше от едната страна Вътре, обаче салона е...нека го наречем позанемарен Но въпреки, всичко ако колата върви на гръм, става за съботно-неделна играчка

    п.с. Робигаз познава продавача, така че ако искаш се свържи с него, за подробности около колата
    Благодаря.....то продавача.... и мой колега от Суходол го познава....живее на близко там....ама нали знаеш приятелството си е приятелство, ама сиренето е с пари...така, че стоката трябва да се продава.
    Знам горе долу колко е склонен да свали от цената....просто ме интересуваще стойноста на обслужването на колата и т.н....а не да ми разправят колко е занемарена....за да си направя сметка дали е по моя джоб....а не да се бия в гърдите, че имам GTA.....да си го гледам през балкона, веднъж в годината да го изкарам на феста....да ме побъзикате и пак пред нас...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #849
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ако някой от снимките ми каже и нивото на маслото в мотора, ще го призная...... за какво питам, какво ми отговарят)
    Трябваше сам да се сетиш какво искам да ти кажа с празното казанче, но явно ще трябва да ти го напиша в прав текст.
    Освен че има някъде теч - и това е малкия проблем , колата е карана от мърляч. И това си личи не само от това а и от цялостното и състояние. И докато за теча може да смениш радиатор в добрия случай, втория факт няма как да го промениш.
    Джанти , дискове (вероятно и накладки), гуми са в лошо състояние. Предполагам знаеш колко струва гума 18ка. По-малки от 17ки не можеш да сложиш заради големите спирачни апарати.
    Ако все пак решиш да я пробваш ето ти няколко съвета от собственик на 2.5 24v, която се кара всеки ден:
    При 2.5 още на 2000 оборота имаш максималните N-m на немодифициран 2.0Т.S. 16v. При 3.2 трябва да са даже повече. С няколко думи - колата трябва да поема дори от 2000 rmp , a между 3000 и прекъсвача да върви като ненормална. Ако не върви след 5000 - дебитомер за 450+ лева, а в България даже е към 700 за GTA.
    Или измери секундите от 0-100 , сравни със заводски данни и ще разбереш състоянието.
    Съединителя не трябва да е твърд или да отделя високо.
    Цени: Ролки и ремъци само на ангренажа - 500, водна помпа 150+, свещи 150+, масло 10в60 6л - 150+, филтри хх+ , пети за зацепване на 3.2 - трудни за намиране, работа ххх+, термостат под 50лв (само тук имаш късмет).
    Проблемни места - гумения маншон преди дросела (който се напуква/къса при коли с голям пробег ). Ако сипеш повече масло - дросела се зацапва и почва да клати обороти.
    ...

  10. #850

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Трябваше сам да се сетиш какво искам да ти кажа с празното казанче, но явно ще трябва да ти го напиша в прав текст.
    Освен че има някъде теч - и това е малкия проблем , колата е карана от мърляч. И това си личи не само от това а и от цялостното и състояние. И докато за теча може да смениш радиатор в добрия случай, втория факт няма как да го промениш.
    Джанти , дискове (вероятно и накладки), гуми са в лошо състояние. Предполагам знаеш колко струва гума 18ка. По-малки от 17ки не можеш да сложиш заради големите спирачни апарати.
    Ако все пак решиш да я пробваш ето ти няколко съвета от собственик на 2.5 24v, която се кара всеки ден:
    При 2.5 още на 2000 оборота имаш максималните N-m на немодифициран 2.0Т.S. 16v. При 3.2 трябва да са даже повече. С няколко думи - колата трябва да поема дори от 2000 rmp , a между 3000 и прекъсвача да върви като ненормална. Ако не върви след 5000 - дебитомер за 450+ лева, а в България даже е към 700 за GTA.
    Или измери секундите от 0-100 , сравни със заводски данни и ще разбереш състоянието.
    Съединителя не трябва да е твърд или да отделя високо.
    Цени: Ролки и ремъци само на ангренажа - 500, водна помпа 150+, свещи 150+, масло 10в60 6л - 150+, филтри хх+ , пети за зацепване на 3.2 - трудни за намиране, работа ххх+, термостат под 50лв (само тук имаш късмет).
    Проблемни места - гумения маншон преди дросела (който се напуква/къса при коли с голям пробег ). Ако сипеш повече масло - дросела се зацапва и почва да клати обороти.
    Някой може ли да напише подобно мнение и за дизеловата Alfa GT?

  11. #851
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Трябваше сам да се сетиш какво искам да ти кажа с празното казанче, но явно ще трябва да ти го напиша в прав текст.
    Освен че има някъде теч - и това е малкия проблем , колата е карана от мърляч. И това си личи не само от това а и от цялостното и състояние. И докато за теча може да смениш радиатор в добрия случай, втория факт няма как да го промениш.
    Джанти , дискове (вероятно и накладки), гуми са в лошо състояние. Предполагам знаеш колко струва гума 18ка. По-малки от 17ки не можеш да сложиш заради големите спирачни апарати.
    Ако все пак решиш да я пробваш ето ти няколко съвета от собственик на 2.5 24v, която се кара всеки ден:
    При 2.5 още на 2000 оборота имаш максималните N-m на немодифициран 2.0Т.S. 16v. При 3.2 трябва да са даже повече. С няколко думи - колата трябва да поема дори от 2000 rmp , a между 3000 и прекъсвача да върви като ненормална. Ако не върви след 5000 - дебитомер за 450+ лева, а в България даже е към 700 за GTA.
    Или измери секундите от 0-100 , сравни със заводски данни и ще разбереш състоянието.
    Съединителя не трябва да е твърд или да отделя високо.
    Цени: Ролки и ремъци само на ангренажа - 500, водна помпа 150+, свещи 150+, масло 10в60 6л - 150+, филтри хх+ , пети за зацепване на 3.2 - трудни за намиране, работа ххх+, термостат под 50лв (само тук имаш късмет).
    Проблемни места - гумения маншон преди дросела (който се напуква/къса при коли с голям пробег ). Ако сипеш повече масло - дросела се зацапва и почва да клати обороти.
    ГТА си е ГТА, ако можеш да си позволиш скачай.Няма нищо страшно,само разхода на бензин градско е леко притеснителен.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  12. #852
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Трябваше сам да се сетиш какво искам да ти кажа с празното казанче, но явно ще трябва да ти го напиша в прав текст.
    Освен че има някъде теч - и това е малкия проблем , колата е карана от мърляч. И това си личи не само от това а и от цялостното и състояние. И докато за теча може да смениш радиатор в добрия случай, втория факт няма как да го промениш.
    Джанти , дискове (вероятно и накладки), гуми са в лошо състояние. Предполагам знаеш колко струва гума 18ка. По-малки от 17ки не можеш да сложиш заради големите спирачни апарати.
    Ако все пак решиш да я пробваш ето ти няколко съвета от собственик на 2.5 24v, която се кара всеки ден:
    При 2.5 още на 2000 оборота имаш максималните N-m на немодифициран 2.0Т.S. 16v. При 3.2 трябва да са даже повече. С няколко думи - колата трябва да поема дори от 2000 rmp , a между 3000 и прекъсвача да върви като ненормална. Ако не върви след 5000 - дебитомер за 450+ лева, а в България даже е към 700 за GTA.
    Или измери секундите от 0-100 , сравни със заводски данни и ще разбереш състоянието.
    Съединителя не трябва да е твърд или да отделя високо.
    Цени: Ролки и ремъци само на ангренажа - 500, водна помпа 150+, свещи 150+, масло 10в60 6л - 150+, филтри хх+ , пети за зацепване на 3.2 - трудни за намиране, работа ххх+, термостат под 50лв (само тук имаш късмет).
    Проблемни места - гумения маншон преди дросела (който се напуква/къса при коли с голям пробег ). Ако сипеш повече масло - дросела се зацапва и почва да клати обороти.
    Е това е друго нещо......теч при полувин час езда, ако е осезаем ще го видя....стига да не ходи в мотора и да се изпарява през ауспуха......16-ки ще и паснат, зависи от джантите + фланци........задните са заминали...това го установих, като я разглеждах .......то в Италия всички са марлячи....карат и до там опират нещата.....подръжката им е сведена до покупка на нова....ама ние още не сме го надживяли това!
    ....м/у другото в изравнителното казанче има течност....при покупка на кола винаги отварям капачката и бъркам с пръст там....но не за да меря нивото, а за да видя дали няма наличие на масло по стените му....
    Незнам за покупка....но винаги е добре да имаш повече инфо, за което благодаря......

    ---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    ГТА си е ГТА, ако можеш да си позволиш скачай.Няма нищо страшно,само разхода на бензин градско е леко притеснителен.
    Диалема е.....иначе не бих разпитвал, да съм скочил с двата крака, ако бях по млад...ама сега не ми е само до подръжката на кола....има много по важни неща в тоя живот....дете, жена , къща и т.н...ще го мисля)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #853
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Точно заради по-важните неща,съм си седнал на 3-те букви,за сега...
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  14. #854
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Повечето хора се отказват от 6таците като чуят колко е обслужването и колко е градския разход на бензин.
    Quote Originally Posted by w00x View Post
    Някой може ли да напише подобно мнение и за дизеловата Alfa GT?
    Какво по-точно те интересува за дизеловата ? Аз писах за 6таците защото се срещат рядко. За 1.9 дизела на алфа е писано много. Един от здравите мотори на марката. Като всеки друг дизел има шанс (но не е задължително ! ) да имаш проблем с турбо, подгревни свещи, маховик. Помпата им не издържа на "евтината" нафта. Окачването на GT е като на 156, т.е. скъпи носачи но има и вариант с евтини носачи - всичките 4 бр общо за 120 евро.
    Last edited by Drag0; 29-06-2013 at 22:35.
    ...

  15. #855
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default Покупка на GT 3.2V6

    Здравейте колеги, запознат ли е някой с този автомобил?

    http://www.cars.bg/c174380

    Благодаря предварително!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

Page 57 of 328 FirstFirst ... 747555657585967107157 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •