Page 56 of 328 FirstFirst ... 646545556575866106156 ... LastLast
Results 826 to 840 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #826
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    1. Двигателя е добър, ако са се грижили добре за него преди теб (редовна смяна на масла,филтри итн). Фабрично е много чувствителен на тема хубаво масло и каране във високи обороти с НЕправилното такова за този мотор

    2. Селеспийда не е много за препоръчване, въпреки че във форума се намират 1-2ма, които много си го харесват и защитават Като интересен факт ще ти кажа следното : Знам доста 156ци и 147ци, които са били селеспийд и са преправени в последствие (защо ли ? ) на обикновени ръчни скорости.

    3. СКъпичка е...

    4. Нещо, което ти е убегнало може би и не си споменал е това, че на 147/156/ГТ имат доста "кекаво" за нашите пътища предно окачване, което пък от своя страна не е никак евтино (ако се купуват оригинални носачи).
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #827

    Default

    Колега, благодаря!

    Втори вариант-аз не разбирам, възможно ли е вие да ми "сглобите" една Алфа 147 с най-сполучливия двигател, кутия, година и ориентировъчна средна цена.
    Основната цел е безпроблемност. Може и мотора да е слаб, въпроса е да е най-доказания за модела. Може и дизел.
    Каква да търся, щото твърдо ще е 147 /красиви са и вътре и вън/.
    Last edited by омегаджията; 25-06-2013 at 14:20.

  3. #828
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Най-добре при бюджет до 4000лв --> 147-ца 1.9 8 клапана 115 коня дизел (доказано много здрав и безпроблемен двигател).

    Ако разполагаш с бюджет до 6000лв --> 147-ца 1.9 16 клапана 140/150 коня дизел.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #829
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    на твое място за 6000 бих заглеждал алфите след 2004,най-лъскавите от вътре и вън,с "някаква" история,доста екстри,2 ключа,по възможност кожа, най-вече 8 клапанов мотор+ръчка,за дизела.аз даже съм си набелязал но не бих искал да си ми конкурент по автокъщите

  5. #830

    Default

    Здравейте,

    реших да си купувам нов автомобил и се спрях на 2 модела на BMW и Alfa GT 1.9 JTD.

    Тази обявя тук ми хвана окото:

    http://www.mobile.bg/11366810665697073

    Някой дали я е гледал? На снимките ми изглежда запазен автомобила, но цената е подозрително ниска, като се има предвид, че има още една в Пловдив от частно лице за 11 500лв.

    Като цяло, нещо специфично има ли за модела, което трябва да се гледа? Сполучлив/несполучлив ли е като цяло?

    Няма да карам много, а в час пик изобщо. Главно в късните часове, уикенда и извънградско.

    Външния вид на колата ми харесва много, но ме притесняват:

    1. липсата на монтьори, които да разбират от марката (един приятел много си пати с една 156-ца, защото не можеха да му намерят проблема. На края я продаде на части и като изкарал двигателя се оказал спукан въздоховод.)
    2. трудната пре-продажба в бъдеще.
    3. по-скъпите части от тези на БМВ.

    Благодаря за евентуални отговори и насоки.

  6. #831
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Е, колко да струва, колата е на 8 години вече - цената е съвсем нормална. Моторът е правилният, а пък хич не съм убеден, че поддръжката на БМВ е по-евтина от тази на италианска кола, така че ако няма някакви очевадни недостатъци - взимай.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #832

    Default

    Ами аз нямам реална представа колко трябва да е цената и се водя по останалите, а те 70% са по-скъпи. Четвъртък ще ида да я погледна. Нещо седалката е скъсана, но предполагам, че един тапицер ще ми го оправи това срещу 100-200лв.

  8. #833
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by w00x View Post
    Външния вид на колата ми харесва много, но ме притесняват:

    1. липсата на монтьори, които да разбират от марката (един приятел много си пати с една 156-ца, защото не можеха да му намерят проблема. На края я продаде на части и като изкарал двигателя се оказал спукан въздоховод.)
    2. трудната пре-продажба в бъдеще.
    3. по-скъпите части от тези на БМВ.

    Благодаря за евентуални отговори и насоки.
    1. Колегите от Пловдив мисля че ще те ориентират към сервизи ...
    2. Така е с всяка италианска кола
    3. По-скъпи от кое БМВ ? Най-вероятно си се насочил към E46Д 136 или 150к.с. мотора. Купетата особено FL са доста осезаемо по-скъпи при първоначална покупка, а и смея да твърдя, че знам 70% от цените клиент/сервиз за масовите в момента БМВ-та като e46/e39/e60, както и болежките им, така че със сигурност ГТ-то ще ти е по-евтино за подръжка.

    А отностно тази кола точно, не мисля че е запазена. Праговете са нагънати, волата и салона са протъркани като за 250-300к км, не че е проблем за тоя мотор, но все пак. Общо взето състоянието на колата ще го разбереш със свестна диагностика, след това караш да усетиш окачването и съединителя и вече си преценяваш. Читави 156/147/ГТ се намират трудно !!!
    Last edited by nastybg; 26-06-2013 at 19:46.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  9. #834
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Някой да разбира от GTA......
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3bq7ja
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #835
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Някой да разбира от GTA......
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3bq7ja
    Изглежда като да няма антифриз в разширителния съд.
    ...

  11. #836
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ако някой от снимките ми каже и нивото на маслото в мотора, ще го призная...... за какво питам, какво ми отговарят)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #837

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    1. Колегите от Пловдив мисля че ще те ориентират към сервизи ...
    2. Така е с всяка италианска кола
    3. По-скъпи от кое БМВ ? Най-вероятно си се насочил към E46Д 136 или 150к.с. мотора. Купетата особено FL са доста осезаемо по-скъпи при първоначална покупка, а и смея да твърдя, че знам 70% от цените клиент/сервиз за масовите в момента БМВ-та като e46/e39/e60, както и болежките им, така че със сигурност ГТ-то ще ти е по-евтино за подръжка.

    А отностно тази кола точно, не мисля че е запазена. Праговете са нагънати, волата и салона са протъркани като за 250-300к км, не че е проблем за тоя мотор, но все пак. Общо взето състоянието на колата ще го разбереш със свестна диагностика, след това караш да усетиш окачването и съединителя и вече си преценяваш. Читави 156/147/ГТ се намират трудно !!!
    Благодаря ти за отговора. Аз прегледах сервизите в раздела, към който препращат всички, но от изброените, нито един не е в Пловдив.

    Иначе имах предвид точно 3-ките купе след 2003 и е39 между 2001 и 2003. Така като гледам масово цените на видимо запазените ГТ-та, са същите като на купетата. Около 10 000лв +- 1000.

    И все пак, ще ида да я погледна тази в Понеделник.

    На БМВ по ключа и при закачане на имобилайзера към компютър, могат да се видят реалните километри на автомобила. При Алфа ГТ има ли подобна система?

  13. #838
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега това с ключа на БМВ е вярно,ама да не ти казвам колко дълга тема имат в техният форум... сещаш се защо
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #839

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ако някой от снимките ми каже и нивото на маслото в мотора, ще го призная...... за какво питам, какво ми отговарят)
    Е, то какво да се каже за тая барака - тотален кенеф, сдран от каране и захвърлен в третия свят.
    Помниш ли я на първите обяви, каква беше?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #840
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Е, то какво да се каже за тая барака - тотален кенеф, сдран от каране и захвърлен в третия свят.
    Помниш ли я на първите обяви, каква беше?
    А бе не съм на същото мнение....
    Ти виждал ли си я колата.....просто незнам какво да гледам по нея.....затуй питам......
    Оная на фолк звездата...пловдивската(червената е по голям кехеф, а е с 2-бона над тази......иде реч за това дет се предлага в БГ.....
    п.п......обявата е една и съща от как съм я съзрял.....ако преди това е имала друга....не съм видял и спомен няма как да имам.....
    Попитах за някой който е карал такава кола и може да ми подскаже нещо...а не да ми казвате, че предна лява гума е 0.5 атмосфери по мека)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 56 of 328 FirstFirst ... 646545556575866106156 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •