Page 230 of 328 FirstFirst ... 130180220228229230231232240280 ... LastLast
Results 3,436 to 3,450 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #3436
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз моето Фиат купе турбо ( беше нов внос без номера) го закупих "на сляпо". Отидох, видях колата, позаслушах се в мотора, видях че колата е още с всички оригинални скобички, катализатор.... поогледах за удари, качих я на подемник, но нито веднъж не я подкарах, докато не платих на продавача парите. Това беше най-сполучливата ми покупка на кола до ден днешен

    Познавам zliа бегло, но винаги ми е правило впечатление, че е много точен пич! Виждали сме се точно 2 пъти - купувал е от мен джантите от моя фиат 16ки оригинални, също така в последствие 4 бензинови дюзи, след като аз минах на по-големи И в двата случая човека дойде, плати без да се цигани и пазари за 10-20 лева надолу, както ми се е случвало с повечето форумни "герои"

    Чисто хипотетично да ви попитам - Продавача ви дава да тествате GT-то, от някоя пряка излиза некой пиян джигит и ви изпердашва в колонката. Кво правим? Купувате ли после колата или ставате, изтупвате дрешките и си тръгвате по живо по здраво? И според мен е по-правилно да се остави някаква сума (капаро), ако ще се "дава газ" по улиците.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #3437

    Default

    В автокъщите как ги пробват- направят едно кръгче вътре с 5 километра и са доволни от пробата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3438

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз моето Фиат купе турбо ( беше нов внос без номера) го закупих "на сляпо". Отидох, видях колата, позаслушах се в мотора, видях че колата е още с всички оригинални скобички, катализатор.... поогледах за удари, качих я на подемник, но нито веднъж не я подкарах, докато не платих на продавача парите. Това беше най-сполучливата ми покупка на кола до ден днешен

    Познавам zliа бегло, но винаги ми е правило впечатление, че е много точен пич! Виждали сме се точно 2 пъти - купувал е от мен джантите от моя фиат 16ки оригинални, също така в последствие 4 бензинови дюзи, след като аз минах на по-големи И в двата случая човека дойде, плати без да се цигани и пазари за 10-20 лева надолу, както ми се е случвало с повечето форумни "герои"

    Чисто хипотетично да ви попитам - Продавача ви дава да тествате GT-то, от някоя пряка излиза некой пиян джигит и ви изпердашва в колонката. Кво правим? Купувате ли после колата или ставате, изтупвате дрешките и си тръгвате по живо по здраво? И според мен е по-правилно да се остави някаква сума (капаро), ако ще се "дава газ" по улиците.
    Благодаря,колега.В случая аз(защото става дума за Алфа,а не Голф) лично ще направя желания тест,та бил той в движение във всякакъв режим,на място или на крик,но за празни проби някой друг само да се повози за сравнения с други марки,няма как да стане.Ако дойде с някой общ познат наясно с модела,то няма проблем и сами да изпробват.Например плащат на Бобо за пълен тест и аз на него му имам доверие сам да пробва и да дава мнения.Не си мислете за нещо скрито,защото това важи и за други разбирачи на марката,които обаче аз познавам и на които имам доверие.Виждам,че колегата е от Варна,та само да вметна,че аз съм човека продал на колеги от града най-добрите за онзи момент Алфа Брера,Алфа 159,Алфа ГТВ дори Алфа 145.И последно нали се сещаш защо не ти отговорих на лични за бартер с Аудито.Имам и автокъща,за която повечето колеги знаят,но защо ли обявата за ГТ-то е лична обява? Защото е друга бира,спрямо разни немски,корейски и японски железа от които се правят парите за внос на същата тази бира.Мисля ще ме разбереш.А и кой ще обслужва такъв различен автомобил,ако няма специални намерения за него.Оригинални части с безплатен труд.Е,това ако не е далавера,не знам!Мисля да спря до тук.Няма нужда от повече коментари.Продава,купува това е ежедневие и няма нищо различно при този случай.Всеки има право на мнение,но нека не изпадаме в безсмислени диалози,заради които аз и други стари колеги от този форум избягваме да даваме мнения.Показателно е и това,че нямам обява във форума за такъв рядък автомобил.Здраве и късмет на всички!

  4. #3439
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Аз също съм купувал кола без да я карам.Продавача ми каза даваш десетаче ей на ония човек там,който беше полицай ,че колата беше без номера,возиш се и си преценяваш.Па и като знам за тоя мотор мераклии бол,ама на малко хора им стиска.Човека си е прав,ако някой си е навил на пръста да купува колата,ще я купи.Аз като продавах моето гт имах какви ли не оферти,но един не каза пич искам го това гт дай да го видим и ако ми хареса го взимам.
    Last edited by tancho; 12-07-2016 at 20:33.

  5. #3440
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Чисто хипотетично да ви попитам - Продавача ви дава да тествате GT-то, от някоя пряка излиза некой пиян джигит и ви изпердашва в колонката. Кво правим? Купувате ли после колата или ставате, изтупвате дрешките и си тръгвате по живо по здраво? И според мен е по-правилно да се остави някаква сума (капаро), ако ще се "дава газ" по улиците.
    В Швейцария за много коли искат да оставиш доста сериозен депозит ако искаш да правиш тест драйв, който ти се приспада при евентуална покупката на колата. Реално така се отсяват точно хората, които идват да се возят. И аз да съм на мястото на колегата, няма да си дам колата. Тук 90% от идващите на оглед за малко "по-екзотични" коли са семкаджии, които нямат абсолютно никакво намерение и средства да купят колата.
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  6. #3441

    Default

    Quote Originally Posted by tancho View Post
    Аз също съм купувал кола без да я карам.Продавача ми каза даваш десетаче ей на ония човек там,който беше полицай ,че колата беше без номера,возиш се и си преценяваш.Па и като знам за тоя мотор мераклии бол,ама на малко хора им стиска.Човека си е прав,ако някой си е навил на пръста да купува колата,ще я купи.Аз като продавах моето гт имах какви ли не оферти,но един не каза пич искам го това гт дай да го видим и ако ми хареса го взимам.
    Здравей,Танчо! В синхрон с твоите думи,ще кажа че веднага след появата на обявата дойдоха двама младежи на оглед.И знаеш ли от къде започна огледа!!! От задните дискове и от СD-то.Е,не издържах и казах,че най-ценното се намира под предния капак.Последва запалване и даване на газ,за усещане на разлика със звука на БМВ 540,каквото е имал кандидат-купувача. След това бе поискано каране на колата при което аз попитах Какво правим след теста? Отговора беше Аз да усетя разликата. Казах О.К. Уви,той сам искал да усети разликата.Добре,ако си на дясната седалка няма ли да усетиш? Сигурно е трудно за някой и аз казах на момчетата,че това не е техния автомобил с пожелание за приятен ден.Друг колега искал да чуе как пали на студено??? О.К. но сега сме лято и това не е дизел.Съгласих се на всякакви тестове.Сутрин,нощем,денем,но пак трябвало лично да карат.Защо??? Пак не могат да усетят.Но какво става,ако Не дай си Боже стане пътен инцидент.Какво,ще избягат? Да търсят друг продавач,а не Злия.Ако бъркат хората с разни джамбазчета,готови на всичко за 20 лева,то нещата са на другия полюс.Мога да дам хубава кола на загуба,както е ставало с много италианки,но балък да ставам за разни тест-играчи,жална им майка Да не дава Господ определени ситуации да се случват.Няма угодия,но здраве да е!

  7. #3442
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Аз съм точно човека който искаше да чуе колата как пали студена. Имахме уговорка още от предния ден да видя колата на място без да се пали, а когато трябваше да тръгна към колата ти се обади и каза да се срещнем на съвсем друго място, но както и да е! Аз не бих карал автомобил ей тъй като нямам интерес да го купя и да си губим времето в празни приказки.. За мен подхода не бе правилен по телефона и ако е активна още обявата до края на седмицата, може пак да се чуем! Живи и здрави!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #3443

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Аз съм точно човека който искаше да чуе колата как пали студена. Имахме уговорка още от предния ден да видя колата на място без да се пали, а когато трябваше да тръгна към колата ти се обади и каза да се срещнем на съвсем друго място, но както и да е! Аз не бих карал автомобил ей тъй като нямам интерес да го купя и да си губим времето в празни приказки.. За мен подхода не бе правилен по телефона и ако е активна още обявата до края на седмицата, може пак да се чуем! Живи и здрави!
    О.К. Добре разбра,че бях далече от София и исках да се срещнем.Бях с друга кола,но пак исках да съм точен.Имаше финал на Евро 2016 и времето ме притискаше.Предложих варианти за нощем,сутрин и когато и да е,но след разговора кой ще кара колата при тест стигнахме до задънена улица.Казах,че имам свои принципи и толкоз.Естественно,че офертата важи щом я има в обявите.И за да ме разбереш правилно ще вметна,че през изминалата седмица имах вече два случая как колеги от Пловдив след уговорки ми вързваха тенекии с идвания и разкарвания от моя страна,въпреки големите думи за коректност.Мен това не ме изненада,защото го казах Парен каша духа.бДа са живи и здрави! Например утре служебно съм ангажиран с пътуване до Разград и ако някой звънне може да каже,че го разигравам.Връщам се живот и здраве в петък на обяд и събота следобяд пък пътувам също служебно до Кюстендил,в понеделник пък съм в Карлово,но който търси ще намери начин за среща.Държавна служба,няма как.Честно и специално това ГТ е последната кола,която искам да продам при положение,че на автокъщата има куп други коли за продажба.Не случайно и бях извадил само на нея транзитни номера,за да ми посвирят любимите тромпети на Горан Брегович по нашите путища.Висящото положение с БМВ-то ни ме кара да я държа на личен паркинг,а не на автокъщата.Проста истина.

  9. #3444
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Някакво инфо за тази...

    http://www.cars.bg/c1363123
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

  10. #3445

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Някакво инфо за тази...

    http://www.cars.bg/c1363123
    Питай пининфарина дали не е минала през него някога

  11. #3446
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Костенец
    Posts
    32

    Default

    Здравейте,
    Някой случайно да е гледал тази :
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=entrav
    Ако може да каже нещо повече и защо човек който е сменил всички тези части би продал колата?

  12. #3447

    Default

    Quote Originally Posted by bukito View Post
    Здравейте,
    Някой случайно да е гледал тази :
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=entrav
    Ако може да каже нещо повече и защо човек който е сменил всички тези части би продал колата?
    Тези неща вероятно не са сменени наведнъж, а в някакъв период от време, всеки който се грижи за колата си може да изкара такъв списък, иначе за колата не знам нищо конкретно
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #3448
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Тези неща вероятно не са сменени наведнъж, а в някакъв период от време, всеки който се грижи за колата си може да изкара такъв списък, иначе за колата не знам нищо конкретно
    Пише, че колата е на 135 000 км.............. а пък ремъка бил сменен на 145 000 км.
    Малко странно.........
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  14. #3449

    Default

    Quote Originally Posted by kimi_raikkonen View Post
    Пише, че колата е на 135 000 км.............. а пък ремъка бил сменен на 145 000 км.
    Малко странно.........
    Е така е, моята в обявата пишеше че е на 110 примерно, аз я купих на 104 а реално като я закачих на лаптопа е на 220 000. Явно и твоята е някаква такава, вече може да е стигнала 150 виж я ако ти хареса на сервиз и така
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #3450

    Default

    Не е странно, просто е на много повече от 145

Page 230 of 328 FirstFirst ... 130180220228229230231232240280 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •