Page 257 of 328 FirstFirst ... 157207247255256257258259267307 ... LastLast
Results 3,841 to 3,855 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #3841
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Освен, че е кирлясал салона има и скъсани шевове на пасажерската седалка, които умело бяха прикрити на снимките в обявата като се продаваше от старият и собственик, сега въобще не е снимана самата седалка. Бтв онази другата която се продава пак за 11 (270 коня) е на въпросният човек, който не дава тест драйв а само вози... явно е вносител на шест цилиндрови гт-та.
    Не знам какво против имате газта... и аз мисля да забода една при Роби зашото с нормално каране от Варна до София един пълен резервоар с 100 октана едва ми стигна...
    Last edited by italfen; 23-02-2017 at 06:53.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #3842
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    В тази обява пише че са сменени ремъци и ролки и всичко. Твърди продавачът че и ангренажният ремък даже е сменен. Посоченият пробег е 120000 км.
    Като се продаваше лятото същият автомобил се твърдеше че всичко е сменено, дискове, накладки, ремъци, ролки, свещи и бобини, водна помпа, антифриз, масло, ама 10W-40, защото вносителят на 10W-60 нямал в наличност, и обслужено, и климатика е обслужен и работещ, нали пишело в книжката, ама датата на сервиз за климатика е от 2013г. и пробегът беше 123000 км.
    Хвала на такива търгаши, все за купувачите мислят как да вземат обслужени от-до коли на тънка цена.

  3. #3843
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Не знам какво против имате газта... и аз мисля да забода една при Роби зашото с нормално каране от Варна до София един пълен резервоар с 100 октана едва ми стигна...
    Ами принципно не съм върл противник на газта, но да кажем на някоя 166-чка 2.5 или 3.0 в6 да си се отвозиш за "без пари".

    ГТ с точно този мотор 3.2 в6 аз не бих го карал ежедневка по нашите трапове. Това GT V6 си е една бъдеща класика (произедена в много малък тираж) и според мен трябва да си се пази в максимално автентичен вид (лично мнение) и събота-неделя да бръмнеш до някоя интересна дестинация със завойчета, да идеш на почивка итн.

    Предлагам ти следното : повози се още някой и друг месец и като ти омръзне (понеже знам, че бързо ги сменяш ) може да направим един бартер за Фиат Купето - хем ще можеш да караш на писта, както искаше с QV-то, хем с по-малко от един резервоар 100-октанов ще минаваш София - Варна Само не газифицирай Арезето!
    Last edited by digitalundgrd; 23-02-2017 at 16:43.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #3844

    Default

    Нищо необратимо няма в една газификация.
    В най-лошия вариант сменяш колекторите с ненадупчени и мотора пак е "неопетнен".
    Да не говорим, че има и по-културни начини примерно с тройници за бензиновите дюзи, и тогава не се дупчи нищо...

  5. #3845

    Default

    Quote Originally Posted by anttonev View Post
    В тази обява пише че са сменени ремъци и ролки и всичко. Твърди продавачът че и ангренажният ремък даже е сменен. Посоченият пробег е 120000 км.
    Като се продаваше лятото същият автомобил се твърдеше че всичко е сменено, дискове, накладки, ремъци, ролки, свещи и бобини, водна помпа, антифриз, масло, ама 10W-40, защото вносителят на 10W-60 нямал в наличност, и обслужено, и климатика е обслужен и работещ, нали пишело в книжката, ама датата на сервиз за климатика е от 2013г. и пробегът беше 123000 км.
    Хвала на такива търгаши, все за купувачите мислят как да вземат обслужени от-до коли на тънка цена.
    Спокойно,колега.Тази кола не ти е конкуренция в продажбите.И погледни добре колко са километрите в обявата,а те са 129 хил. Момчето купи колата от мен на 123 хил. преди 3 месеца и е нормално да добави 6 хил. км за това време.За това е монтирал и газ.А колкото до всичко останало е излишно да ви се обяснява кое как е.Идваш,виждаш и пишеш реално,а не каквото си си наумил.В този форум освен да се плюе по чуждите коли,друго не се приема.Е,за това и спряхме да пишем някои хора,които все пак нещо сме видяли и подразбрали за марката. Успех в продажбата.

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Освен, че е кирлясал салона има и скъсани шевове на пасажерската седалка, които умело бяха прикрити на снимките в обявата като се продаваше от старият и собственик, сега въобще не е снимана самата седалка. Бтв онази другата която се продава пак за 11 (270 коня) е на въпросният човек, който не дава тест драйв а само вози... явно е вносител на шест цилиндрови гт-та.
    Не знам какво против имате газта... и аз мисля да забода една при Роби зашото с нормално каране от Варна до София един пълен резервоар с 100 октана едва ми стигна...
    Колега,ти по-чист и запазен светло сив салон на Алфа не си виждал.Това,че в момента не е бил забърсан и лъснат,не значи че е боклук.При положение,че всички превозвачи от Швейцария пълнят вътре колите с какво ли не,това е достатъчен показател.Да,имаше скъсан 2 см конец,който естественно бе поправен и толкоз.И кое е по-важно?Протрит и смазан салон или леко замърсен такъв,защото все пак е светъл и дори едни нови дънки го лекьосват.А,колкото до пробите с карането на предлагана за продажба кола е индивидуално виждане на всеки човек.Пазарна икономика,кой както иска да я разбира и изпълнява.

  6. #3846

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Спокойно,колега.Тази кола не ти е конкуренция в продажбите.И погледни добре колко са километрите в обявата,а те са 129 хил. Момчето купи колата от мен на 123 хил. преди 3 месеца и е нормално да добави 6 хил. км за това време.За това е монтирал и газ.А колкото до всичко останало е излишно да ви се обяснява кое как е.Идваш,виждаш и пишеш реално,а не каквото си си наумил.В този форум освен да се плюе по чуждите коли,друго не се приема.Е,за това и спряхме да пишем някои хора,които все пак нещо сме видяли и подразбрали за марката. Успех в продажбата.

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:26 ----------



    Колега,ти по-чист и запазен светло сив салон на Алфа не си виждал.Това,че в момента не е бил забърсан и лъснат,не значи че е боклук.При положение,че всички превозвачи от Швейцария пълнят вътре колите с какво ли не,това е достатъчен показател.Да,имаше скъсан 2 см конец,който естественно бе поправен и толкоз.И кое е по-важно?Протрит и смазан салон или леко замърсен такъв,защото все пак е светъл и дори едни нови дънки го лекьосват.А,колкото до пробите с карането на предлагана за продажба кола е индивидуално виждане на всеки човек.Пазарна икономика,кой както иска да я разбира и изпълнява.
    Колега интересно е, че редовно ти бива обсъждана дадена кола, която продаваш, или са някакви замаскирани курници или нещо ти куца маркетинга Иначе абсолютно ти е разбираемо отношението, към всеки 25 годишен келеш, дошъл да покара V6 на Алфа безплатно, но както ти казваш пазарна икономика. Не се сърди само си коментираме, темата е такава
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #3847

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Колега интересно е, че редовно ти бива обсъждана дадена кола, която продаваш, или са някакви замаскирани курници или нещо ти куца маркетинга Иначе абсолютно ти е разбираемо отношението, към всеки 25 годишен келеш, дошъл да покара V6 на Алфа безплатно, но както ти казваш пазарна икономика. Не се сърди само си коментираме, темата е такава
    Маркетингът ми е от 28год и сигурно е остарял,но аз каквото ми трябва си го взимам от другаде.А с Алфите е само онова сърце от девиза на марката и пилеене на средства.Но всеки си има слабости и толкоз.Иначе смело ще кажа,че голяма част от собствениците на внесените от мен коли,ако ги видеха отново как са обгрижени,то със сигурност биха си ги откупили обратно.За купувачите от България,те трябва да говорят,а не аз.И последно за безплатното каране си напълно прав,въпреки че предлагам аз да ги возя по техни изисквания.И проверки с лаптопи съм давал,но който не му харесва да търси в Европа и другаде.Важно е да вметна,че купувачи на 3.2 V6,които се интересуват преди всичко от салончета,задни накладки,мигачи,музички и пр. "важни неща",а двигателя и трансмисията са второстепенни за мен са губене на време.Съжалявам,но повече са такива-интернет разбирачи и писачи.Да виждаш мои обяви във форума. Няма от години,а защо сам се досещашЛека нощ,!
    Last edited by zlia; 23-02-2017 at 23:38.

  8. #3848
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами принципно не съм върл противник на газта, но да кажем на някоя 166-чка 2.5 или 3.0 в6 да си се отвозиш за "без пари".

    ГТ с точно този мотор 3.2 в6 аз не бих го карал ежедневка по нашите трапове. Това GT V6 си е една бъдеща класика (произедена в много малък тираж) и според мен трябва да си се пази в максимално автентичен вид (лично мнение) и събота-неделя да бръмнеш до някоя интересна дестинация със завойчета, да идеш на почивка итн.

    Предлагам ти следното : повози се още някой и друг месец и като ти омръзне (понеже знам, че бързо ги сменяш ) може да направим един бартер за Фиат Купето - хем ще можеш да караш на писта, както искаше с QV-то, хем с по-малко от един резервоар 100-октанов ще минаваш София - Варна Само не газифицирай Арезето!
    Е точно тази едва ли ще ми омръзне скоро, особено ако я оставя на бензин Определено доста по-малко ще се кара.
    Но определено не искам да слугувам на нея, както беше с ГТВ-то ми, затова искам да газифицирам и да си я карам.
    Чета наистина много противоречиви мнения за газ на арезе, ще събера още информация и ще реша какво да правя. Но при сухи сметки при среден разход от 16л/100 само за 1000км пестя 150/160лв от гориво, което е доста фрапантна разлика... ето, че за 10000км ще сложа едно диференциалче Quaife / Q2
    Относно бартера за Купето... ако ГТ-то можеше да говори би предпочело да го газифицирам от колкото да го сменя за Фиат

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Колега,ти по-чист и запазен светло сив салон на Алфа не си виждал.Това,че в момента не е бил забърсан и лъснат,не значи че е боклук.При положение,че всички превозвачи от Швейцария пълнят вътре колите с какво ли не,това е достатъчен показател.Да,имаше скъсан 2 см конец,който естественно бе поправен и толкоз.И кое е по-важно?Протрит и смазан салон или леко замърсен такъв,защото все пак е светъл и дори едни нови дънки го лекьосват.А,колкото до пробите с карането на предлагана за продажба кола е индивидуално виждане на всеки човек.Пазарна икономика,кой както иска да я разбира и изпълнява.
    Важно е да вметна,че купувачи на 3.2 V6,които се интересуват преди всичко от салончета,задни накладки,мигачи,музички и пр. "важни неща",а двигателя и трансмисията са второстепенни за мен са губене на време.Съжалявам,но повече са такива-интернет разбирачи и писачи.
    Ти продаваш автомобил с естетическа ценност (важащо за всяка Алфа), не идвам да купувам Пасат комби за да не обръщам внимание на детайлите в салона. Това което се вижда по салона е отражение на това собственика как се е грижил за колата. Ти по никакъв начин няма да ме убедиш като прикриваш такива дребни детайли, че мотора и кутията са перфектни.


    И да не съм съвсем офтопик ще споделя една статистика, колко са произведените 147, 156, 156SW и GT с 3.2 двигателя. ->

    147 GTA (manual) 4,025
    147 GTA Selespeed 1,004

    156 GTA (manual) 2,625
    156 GTA Selespeed 348
    Total 156 GTA (sedan) 2,973

    156 GTA SW (manual) 1,174
    156 GTA SW Selespeed 504
    Total 156 GTA SW 1,678

    ----------------------------

    Total 156 GTA 4,651

    Total 147 GTA 5,029

    Total GT 3.2 4,244

    Определено GT 3.2 е бъдеща класика
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #3849
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    ...ако ГТ-то можеше да говори би предпочело да го газифицирам от колкото да го сменя за Фиат
    Хахах това беше добро , въпреки че за протокола да отбележа, че точно този модел на ФИАТ не е баш като другите Фиати Сглабя се ръчно в завода на Пининфарина в Торино и като произведени бройки е на кантар с GT-то

    Това за бартера беше тънка шегичка относно разхода на Арезето, но явно останах неразбран
    Last edited by thecleaner; 24-02-2017 at 15:22.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #3850

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Относно бартера за Купето... ако ГТ-то можеше да говори би предпочело да го газифицирам от колкото да го сменя за Фиат
    Хахахах, Тоше да не те срещне Дигиталния с Фиато и да стане като с Qv то, да иде и GT то на пазара
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #3851
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #3852
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Хубави са тия 3.2 ки,но за съжаление са само фаца и звук,за човек който има време/пари и му се робува над такъв автомобил си заслужава...след 15-20 години ще станат ретро алфи и ще може да се ходи на ретро ралита,паради,събори и тн...
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  13. #3853

    Default

    Защо да са "само фаца и звук" ?
    Искаш да кажеш че не вървят ли ?

  14. #3854
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Хората полудЕха да внасят тия "бъдещи класики" - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=1yrl0l

  15. #3855
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    156 или 147 gta не съм виждал по българските пазари... но GT съм мяркал вече няколко пъти.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 257 of 328 FirstFirst ... 157207247255256257258259267307 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •