Page 271 of 328 FirstFirst ... 171221261269270271272273281321 ... LastLast
Results 4,051 to 4,065 of 4911

Thread: Мнения, впечатления, наблюдения за 147/156/GT относно обяви в сайтове.

  1. #4051

    Default

    Бензин.
    Няма турбо, маховика е вечен, съединителя кара по-дълго и е по-евтин.

    Бензиновите също са на по-малко километри от дизелите.

  2. #4052
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by n3tk0 View Post
    Аз се обърках вече за двигателя, едни казват бензин други дизел, да уточним това и ще пусна.
    Това с уточнението е сложно, защото всеки ще ти каже различно, в зависимост от това какво кара в момента

    Принципно първата ми алфа беше 147 първоначално 1.6ТС 120 коня с ГИ, а след проблем с мотора беше присаден 2.0 16в ТС, който за мое лично спокойствие бе отворен, основно ревизиран и направен с модификации за повече поВер, а ГИ премахнат и продаден

    Не говорим за всичката периферия, че беше в ТОП кондиция - всички кабели и бобини, 8бр нови свещи иридиеви, нов дебитомер оригинален, нов вариатор, ламбда сонди (3бр). Колата се караше само на 100 октана бензин, а в мотора се наливаше само 10в60 масло

    Окачването, което отпред е с 4 носача, а отзад с е'мнаеесе щангички Преди десет години, когато взех 147-цата цената на оригиналните беше космическа, а евтините турски заместители бяха на цената, на която в момента се продават тези за оригинално вграждане - TRW, Lemforder итн. А имай предвид, че предното окачване си е кекаво и е голяма болка за 147/156/GT карани по нашите "пътища". Но това важи за всички модификации, независимо дали ще вземеш дизел или бензин.

    Така, ако всичко по туинспарка е в перфектно състояние и го поддържаш в такова (изисква сравнително много средства за кола, струваща 2000-3500лв), то ще си даваш цялата газ без грижи.

    Тук идва разхода на гориво, който в София е нещо от сорта на 12-15л/100км в зависимост от трафика и колко настъпваш, съответно 7-10л/100км извънградско пак според номера на обувката

    Сега ще кажеш - "слагаме газ" ОК, лошо няма, но тогава вероятността да започнат леки, но дразнещи проблеми от сорта на - клати обороти на празен ход, сутрин пука в гърнетата, не пали от първия път, глъхне докато загрее, не върви добре на бензин итн се увеличава (не че и без газ си застрахован от тях ).

    Две години (30 000км), така да се каже "по принуда", защото събирах пари за чисто нов автомобил, карах Алфа 156 SW 1.9 8в JTD вътрешен фейслифт. Ами направо се родих спрямо туинспарка.

    Колата с лек чип - върви гарантирано и доказано повече от 2.0 16в ТС, разход на гориво значително надолу -> 7-8л/100км в София, а извън между 4,5-7л/100км според настъпването. Има много приятна тяга от ниски обороти за градския трафик или двулентово изпреварване, без нуждата да цедиш мотора на високи обороти. Двигателят е непретенциозен към масло. Аз слагам хубаво 5в40, но каквото и да сипеш, няма да му трепериш дали ще изтропат биелни лагери като на туинспарка

    Проблеми с паленето, дори и тази студена зима не съм имал, а колата е уличница (не стои в топъл гараж). Единствените грижи, които ми е създавал тоя мотор са - сцепен маркуч от турбото към кулера и този от кулера към мотора (бяха оригиналните вече доволно поодървени), файлауф шайбата на алтернатора + обтегач на ремъка (беше блокирала).
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #4053

    Default

    Значи гледаме дизела:
    3700 - Автокъща в Дупница - facelift, светъл салон.
    3500 - частно лице във Варна - Изглежда свежо и запазена, основно това фолио на тавана ме притеснява, бонус зимни летни гуми и 2 чифта джанти, няма да имам еко такса, само пререгистрация и нотариус.

    Какво ви е мнението за тези коли? Дали някой ги е виждал.
    В момента ми вкарват мухата за Golf 4 TDi, ама италянеца красив. Много ме блазни.

  4. #4054

    Default

    Тази от Дупница стои от дооооста време.. Знам, че това не е мерилото дали колата си струва, но за мен щом до сега не са я купили значи има нещо съмнително.

  5. #4055
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by n3tk0 View Post
    Значи гледаме дизела:
    3700 - Автокъща в Дупница - facelift, светъл салон.
    3500 - частно лице във Варна - Изглежда свежо и запазена, основно това фолио на тавана ме притеснява, бонус зимни летни гуми и 2 чифта джанти, няма да имам еко такса, само пререгистрация и нотариус.

    Какво ви е мнението за тези коли? Дали някой ги е виждал.
    В момента ми вкарват мухата за Golf 4 TDi, ама италянеца красив. Много ме блазни.
    Голфа ще е помпа-дюза, нищо общо с JTD, което е комън рейл. Там вече ще чуеш какво значи мотора да меля камъни
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #4056

    Default

    Някой скоро ако е гледам нещо из моргите, да каде пример, по възможност за добра кола.

    А тази?
    3,999 - Благоевград
    Last edited by n3tk0; 27-04-2017 at 14:34.

  7. #4057

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Бензин.
    Няма турбо, маховика е вечен, съединителя кара по-дълго и е по-евтин.

    Бензиновите също са на по-малко километри от дизелите.
    От това, което си написал стигам до извода, че маховикът ми струва 14339 лв., а съединителя 7699 лв.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  8. #4058

    Default

    Бях забравил за тази:
    3700 авто къша в София. - Като другата от Дупница, светла, всичко което искам и facelift.

    Дали някой я е виждал?

  9. #4059
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    +1 за дизела.Ако е читав доволно му се дава повечко газ без проблеми.Само зимата се караме кой да вземе топлото
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  10. #4060
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Като собственик на бензинова и дизелова Алфа съм с двете ръце за дизела, защото създава далеч по-малко проблеми и за всекидневна кола е по-удобна.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #4061
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Дупнишката е тотал .. хич не я гледай , а тази от Варна многоо ми харесва замисли се за нея около 4к по добре изпъната "преди фейсофа" отколкото убит фейсоф кофтор
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #4062

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    От това, което си написал стигам до извода, че маховикът ми струва 14339 лв., а съединителя 7699 лв.
    Пробваш да се правиш на интересен, но това се получава само ако си умен.
    Когато си тъп не е интересно.
    Имаш интернет, отваряш и четеш:

    Съединител 1.9жтд 115 - от 344 до 699 лева

    Маховик 1.9жтд 115 - от 860 до 1475 лева

    Съединител 1.8тс - от 238 до 599 лева.



    Рециклиране на турбо мога да ти кажа актуална цена от онзи ден за А3 1.9тди - 810 лева. Ако искаш чисто ново оригинално - от 2 до 4 хиляди лева.
    И за дюзи мога да попитам и да кажа приятни цени. Съвсем скоро имаше и в тоя форум тема за дюзи за 1.9жтд.

    А бензина какво има? Един вариатор за 300 лева...

    Моето 2.0 след като му смених ламбдата гори 7/100 газ с 90-100км/ч.
    И дупетата да си съдерете, тоя разход с нафта не можете да го докарате
    Освен ако не е крадена
    Last edited by dhtj; 27-04-2017 at 20:37.

  13. #4063

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пробваш да се правиш на интересен, но това се получава само ако си умен.
    Когато си тъп не е интересно.
    Имаш интернет, отваряш и четеш:

    Съединител 1.9жтд 115 - от 344 до 699 лева

    Маховик 1.9жтд 115 - от 860 до 1475 лева

    Съединител 1.8тс - от 238 до 599 лева.



    Рециклиране на турбо мога да ти кажа актуална цена от онзи ден за А3 1.9тди - 810 лева. Ако искаш чисто ново оригинално - от 2 до 4 хиляди лева.
    И за дюзи мога да попитам и да кажа приятни цени. Съвсем скоро имаше и в тоя форум тема за дюзи за 1.9жтд.

    А бензина какво има? Един вариатор за 300 лева...

    Моето 2.0 след като му смених ламбдата гори 7/100 газ с 90-100км/ч.
    И дупетата да си съдерете, тоя разход с нафта не можете да го докарате
    Освен ако не е крадена
    Уважаеми Барон Мюнхаузен, или балканският му вариант - Бай Ганьо,
    Лично за мен не е никакъв проблем да си сменя маховика, да рециклирам турбото, да сменя дюзите и прочие, доходите ми го позволяват и не ми пука, ама изобщо. Понеже те виждам, че си петльо герест - златоперест и на всякаква тематика си доста подкован искам да се срещнем на един quarter mile competition. Аз ще съм със 156-ца 1.9 JTD, лекинко чипната и модната, а ти с твоята кола и да видим коя кола колко върви и кой какъв драйвър е. А за да стане по-интересно, да има тръпка и да се вдига адреналина може да сложим и по 1000 лв. "награден фонд", правилото е едно и е просто, както пеят АББА в една песен - The Winner Takes It All.
    А колкото до Туин Спарк-овете... притежавал съм 2 броя 2.0 мотор, така че имам представа кое колко струва. И за финал ще ти кажа едно нещо, което никой, ама никой не е успял да оправи без да реже прословутия 15-ти пин - клатенето на оборотите на празен ход по време на движение при 2.0-ките. След това небрежно лирично отклонение ти предлагам да докажеш вървежа на колата си. Ако се отметнеш или започнеш да увърташ, значи работата е ясна. Ти си на ход, докажи се, не бъди празнодумец и теоретик!!
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  14. #4064

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Дупнишката е тотал .. хич не я гледай , а тази от Варна многоо ми харесва замисли се за нея около 4к по добре изпъната "преди фейсофа" отколкото убит фейсоф кофтор
    Само, ако знаех за коя точно варненска говориш.

    Тази в Престиж с измития двигател?
    Last edited by n3tk0; 27-04-2017 at 21:46.

  15. #4065
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Аз бих отишъл да видя варненската предифейсовата. Изглежда гледана. Тези по автокъщите почти на 100% са пред голямо обслужване(ремъци дискове маховици...)
    Last edited by night_pz; 27-04-2017 at 21:47.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

Page 271 of 328 FirstFirst ... 171221261269270271272273281321 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •